Dodaj do ulubionych

NAUKI O ZARZĄDZANIU studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Według ogólnej definicji zarządzanie jest szeregiem działań, których celem jest osiągnięcie oczekiwanego efektu i postawionego celu. Dyscyplina ta zajmuje się wieloma aspektami, wchodzącymi w skład biznesu, a przedmiotem jej działalności są między innymi finanse, aktywa, ryzyko, jakość, zasoby ludzkie oraz wiele innych czynników, które składają się na sprawne i efektywne funkcjonowanie przedsiębiorstwa lub instytucji.
Współcześnie, w dobie powstawania nowych podmiotów gospodarczych oraz otwierania się na rynki zagraniczne, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu różnego rodzaju zarządzania. Uczelnie coraz częściej odpowiadają na tego typu tendencje panujące na obecnym rynku pracy i otwierają kierunki powiązane z tą dziedziną wiedzy. Co więcej, dla szczególnie ambitnych studentów, którym zależy na zdobywaniu dalszego wykształcenia oraz rozwijaniu swoich zainteresowań, powstały niezwykle przyszłościowe studia doktoranckie, nauki o zarządzaniu. Jeżeli więc chciałbyś rozwijać się na kilku polach jednocześnie oraz zyskać szansę na karierę naukową, to weź udział w rekrutacji na ten prestiżowy kierunek!
 
 
Czego nauczysz się na kierunku nauki o zarządzaniu?
 
 
Jako student tego niezwykle perspektywicznego i unikatowego kierunku będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z wielu aspektów, składających się na tę bogatą dyscyplinę, jaką jest zarządzanie. W programie studiów przewidziano zarówno zajęcia obowiązkowe, jak i fakultatywne, na których dowiesz się więcej na temat zarządzania finansami, kapitałem ludzkim, ryzykiem oraz wieloma innymi aspektami.
Ponadto, zagłębisz się w tak interesujące zagadnienia, jak ekonomia menadżerska, marketing oraz ład korporacyjny, dzięki czemu pogłębisz swoją wiedzę i zyskasz nowe, cenne umiejętności. Jednak zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz swojej pracy dyplomowej oraz odpowiedniemu przygotowaniu merytorycznemu.
W tym celu będziesz uczęszczał na warsztaty, na których zaznajomisz się z zasadami tworzenia i redagowania tekstów naukowych. Ponadto, będziesz miał szansę uczestniczyć w licznych konferencjach naukowych, dzięki którym poznasz najnowsze osiągnięcia z obszaru zarządzania i powiązanych dyscyplin naukowych. Co więcej, kadra akademicka przekaże Ci wiedzę z obszaru dydaktyki oraz metodyki, którą wykorzystasz podczas prowadzenia zajęć akademickich.
 
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
 
Po ukończeniu studiów na kierunku nauki o zarządzaniu będziesz miał wszechstronną wiedzę z zakresu różnych form zarządzania biznesem. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w branży dopasowanej do twojego wykształcenia.
Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do podjęcia działalności naukowej i związania swojej przyszłości zarówno z polskimi, jak i międzynarodowymi uczelniami wyższymi. Ponadto, idealnie odnajdziesz się na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich w różnorodnych firmach lub korporacjach. Równie ciekawą opcją jest znalezienie pracy w instytucjach finansowych. Co więcej, będziesz miał wszelkie niezbędne kompetencje potrzebne do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem nauk o zarządzaniu będziesz musiał spełnić szereg warunków. Wszyscy kandydaci są zobowiązani do przedstawienia dyplomu ukończenia studiów magisterskich z zakresu pokrewnych nauk, zaświadczenia o znajomości języka obcego na poziomie B2 oraz udokumentowania swojej działalności naukowej i zawodowej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUKI O ZARZĄDZANIU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Jednostka prowadząca

NAUKI O ZARZĄDZANIU - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku nauki o zarządzaniu

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI O ZARZĄDZANIU:

 • wiedza z zakresu nauk ekonomicznych
 • wiedza z zakresu nauk społecznych
 • znajomość podstaw marketingu
 • znajomość najnowszych osiągnięć naukowych w dziedzinie zarządzania
 • wiedza dydaktyczna
 • umiejętność redagowania tekstów naukowych
 • umiejętność prowadzenia zajęć akademickich
 • znajomość języka obcego

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI O ZARZĄDZANIU:

 • wyższe uczelnie (polskie i zagraniczne)
 • ośrodki badawcze
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • instytucje finansowe
 • własna działalność gospodarcza
 • polskie i międzynarodowe firmy i korporacje

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUKI O ZARZĄDZANIU

Komentarze (0)