Biznes międzynarodowy studia - kierunek studiów

Obecnie globalizacja i kooperacja między różnymi państwami stanowi trzon gospodarek światowych. Wiele firm ma swoje oddziały w różnych krajach charakteryzujących się inną kulturą czy specyfiką pracy. To właśnie Ty możesz być odpowiedzialny za sprawne przeprowadzenie transakcji i zapewnienie płynnego przepływu informacji. Te studia przygotują Cię do pracy managera w największych firmach!

Prowadzenie biznesu międzynarodowego wymaga nie tylko znajomości praw, norm i strategii międzynarodowych, z którymi zapoznasz się podczas studiów. W ramach kierunku kładziony jest również nacisk na aspekt umiejętności miękkich, takich jak: praca zespołowa, umiejętność współpracy czy komunikacja międzykulturowa. Połączenie tych wszystkich przedmiotów sprawi, że będziesz mieć szansę na karierę prawdziwego businessmana i zaistnienia na rynku – kariera stoi przed Toba otworem!

Podczas studiów zmierzysz się z wieloma aspektami biznesu o zakresie międzynarodowych. Poznasz specyfikę pracy z poszczególnymi kręgami kulturowymi, tak by żadna sytuacja w przyszłości nie mogła Cię zaskoczyć. Co więcej, będziesz uczęszczać na zajęcia z zarządzania oraz finansów. Przygotuje Cię to także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub pracy w instytucjach międzynarodowych na terenie Unii Europejskiej.

Wpisujesz się w opis kierunku? Masz analityczny umysł, głowę pełna pomysłów, dobrze współpracujesz z ludźmi, a przede wszystkich chciałbyś w przyszłości spróbować pracy z środowisku międzynarodowym? Jeśli tak to jest to kierunek dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na biznes międzynarodowy, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język obcy nowożytny, matematyka, geografia, historia, informatyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIZNES MIĘDZYNARODOWY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując biznes międzynarodowy

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • międzynarodowych stosunków gospodarczych i dyscyplin komplementarnych warunkującą uzyskanie określonych umiejętności praktycznych,
   • umiejętności gromadzenia, przetwarzania i przekazywania informacji oraz pracy zespołowej,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy i posiadać umiejętności posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu ekonomii i zarządzania,
   • umiędzynaradawiania działalności gospodarczej i rozwoju procesów integracyjnych,
   • finansów międzynarodowych oraz obsługi obrotu międzynarodowego.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku biznes międzynarodowy

   Absolwent kierunku biznes międzynarodowy znajdzie zatrudnienie w:
   • przedsiębiorstwach współpracujących z zagranicą,
   • izbach handlowych i gospodarczych
   • organizacjach administracji krajowej i międzynarodowej (UE),
   • organizacjach i instytucjach międzynarodowych, a także prowadzenie biznesu w skali międzynarodowej na własny rachunek.

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BIZNES MIĘDZYNARODOWY

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIZNES MIĘDZYNARODOWY

   Komentarze (0)