ZARZĄDZANIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU

ZARZĄDZANIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU

ZARZĄDZANIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU studia – kierunek studiów

W dzisiejszych czasach chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez internetu, który ułatwia codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. To właśnie dzięki temu wynalazkowi możemy cieszyć się szybkim dostępem do informacji, robieniem zakupów bez wychodzenia z domu czy wieloma innymi aktywnościami, o których jeszcze nikt nie śmiał marzyć.

Jednak internet pełni nie tylko funkcję użytkową i rozrywkową, lecz przede wszystkim usprawnią i wspiera działanie biznesów w różnych gałęzi przemysłu i gospodarki. Dlatego też niezwykle ważne jest jego sprawne działanie i nieustanne doskonalenie, tak aby skutecznie służył nam jeszcze przez wiele lat.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby zmieniającego się świata i obecnego rynku pracy, otworzyły się niezwykle prestiżowe, perspektywiczne, a zarazem interesujące studia na kierunku zarządzanie w wirtualnym środowisku. Ich program skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych nowymi technologiami informatycznymi oraz chcących związać z tym swoją przyszłość zawodową.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na te niezwykle perspektywiczne i interesujące studia magisterskie, wszyscy kandydaci będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU:

W trakcie studiów na tym niezwykłe prestiżowym kierunku będziesz miał szansę zdobyć gruntowną i wielopłaszczyznową wiedzę z zakresu kilku najważniejszych aspektów powiązanych z marketingiem, zarządzaniem oraz nowymi technologiami informatycznymi.

W programie kursu przewidziano interesujące wykłady i warsztaty, na których zaznajomisz się z różnorodnymi strategiami zarządzania, w tym e-biznesem czy e-handlem. Jako student nauczysz się także, jak w skuteczny i efektywny sposób prowadzić marketing internetowy, między innymi przy użyciu portali społecznościowych.

Ponadto, zapoznasz się z podstawami grafiki komputerowej oraz dowiesz się więcej na temat przygotowywania materiałów video, online czy projektowania stron internetowych. Podczas kursu będziesz miał możliwość korzystania z nowoczesnych programów i narzędzi informatycznych, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie oraz bardzo istotne kwalifikacje zawodowe.

 • znajomość różnych strategi zarządzania
 • znajomość e-biznesu i e-marketingu
 • znajomość podstaw grafiki komputerowej
 • umiejętność wykorzystania technologii VR
 • znajomość specyfiki mediów społecznościowych
 • umiejętność prowadzenia sklepu internetowego
 • umiejętność projektowania stron internetowych
 • umiejętność przygotowywania materiałów video, online
 • znajomość nowoczesnych programów i narzędzi informatycznych
 • znajomość języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie w wirtualnym środowisku?

 

1. Typ i tryb studiów

Zarządzanie w wirtualnym środowisku jest kierunkiem, który dość rzadko występuje w katalogach dydaktycznych szkół wyższych. Poza tym, bywa realizowany wyłącznie na jednym ze stopni, najczęściej magisterskim, stanowiąc kolejny etap w kształceniu menedżerskim.

Studia na kierunku Zarządzanie w wirtualnym środowisku zwykle oferują kandydatom wybór odnośnie trybu nauki, zatem każdy może zdecydować czy woli uczęszczać na zajęcia w formie stacjonarnej, czy niestacjonarnej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Zarządzanie w wirtualnym środowisku to kierunek o dość bogatym programie kształcenia. Można w nim odnaleźć zagadnienia dotyczące między innymi:

 • marketingu internetowego,
 • analityki webowej,
 • eksploracji danych biznesowych,
 • strategii e- biznesu, 
 • zarządzania wartością przedsięwzięć wirtualnych.

 

Studia na tym kierunku mają pokazać, że Internet może zmienić nie tylko przestrzeń marketingu, ale i całej organizacji oraz pomóc w procesie wdrażania zmian. 

 

 

3. Nabywane umiejętności

Zarządzanie w wirtualnym środowisku jest kierunkiem, którego nadrzędnym założeniem jest kształcenie nowoczesnych menedżerów, rozumiejących cyfrowy świat oraz siłę, z jaką wpływa na funkcjonowanie współczesnych organizacji.

To kierunek dla tych, którzy chcą nauczyć się wykorzystywać szeroko rozumianą wirtualną przestrzeń, a także tych, którym marzy się tworzenie innowacyjnych przedsięwzięć, w postaci start-upów. 

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie w wirtualnym środowisku?

Program kształcenia kierunku Zarządzanie w wirtualnym środowisku wydaje się szeroki, ale pomimo to, realizowany jest zazwyczaj w ciągu czterech semestrów, czyli w ramach studiów magisterskich. Oznacza to, że łączna nauka trwa 2 lata, jak również, że musi być poprzedzona studiami licencjackimi. Warto jednak dokładnie zaznajomić się z ofertami edukacyjnymi i śledzić ich aktualności, ponieważ zarówno programy, jak i koncepcje kształcenia ulegają zmianom.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ZARZĄDZANIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU:

Jako absolwent tego perspektywicznego i nowatorskiego kierunku będziesz mógł się pochwalić gruntowną wiedzą i szeregiem umiejętności, co niewątpliwie powoli Ci znaleźć ciekawą i atrakcyjną pracę w pełni dopasowaną do twojego wykształcenia. 

Po zakończeniu nauki możesz związać swoją przyszłość z branżą IT. Ponadto, idealnie odnajdziesz się na wszelkich stanowiskach kierowniczych powiązanych z funkcjonowaniem nowoczesnych technologi informatycznych, między innymi w zawodzie specjalisty do spraw e-marketingu, marketing managera cy analityka internetowego.

Równie ciekawą opcją może być znalezienie zatrudnienia w firmach konsultingowych, działach marketingowych czy agencjach reklamowych. Jako że brana informatyczna prężnie rozwija się na całym świecie będziesz miał bardzo duże szansę na karierę międzynarodową.

 • branża IT
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • project manager
 • analityk internetowy
 • analityk biznesowy
 • specjalista do spraw e-handlu
 • firmy konsultingowe
 • agencje reklamowe
 • działy marketingu i reklamy
 • firmy z sektora nowych technologi
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • firmy internetowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU

Komentarze (0)