ZARZĄDZANIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU

ZARZĄDZANIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU

Studia na kierunku zarządzanie w wirtualnym środowisku możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
  Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

  Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

  Zarządzanie w wirtualnym środowisku stopień: (II), czas trwania: 2 lata
  forma: stacjonarne, niestacjonarne

  ZARZĄDZANIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU studia – kierunek studiów

  Studia na kierunku Zarządzanie w wirtualnym środowisku to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

  Studia na kierunku zarządzanie w wirtualnym środowisku
  Rok akademicki 2024/2025
  Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
  Poziom studiów studia II stopnia
  Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

  Terminy rekrutacji

  Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie w wirtualnym środowisku rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | zarządzanie w wirtualnym środowisku - terminy rekrutacji >

  Uczelnie

  Studia na kierunku zarządzanie w wirtualnym środowisku możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | zarządzanie w wirtualnym środowisku - uczelnie >

  JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

  W procesie rekrutacji na te niezwykle perspektywiczne i interesujące studia magisterskie, wszyscy kandydaci będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk.

  ZARZĄDZANIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

  WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU:

  W trakcie studiów na tym niezwykłe prestiżowym kierunku będziesz miał szansę zdobyć gruntowną i wielopłaszczyznową wiedzę z zakresu kilku najważniejszych aspektów powiązanych z marketingiem, zarządzaniem oraz nowymi technologiami informatycznymi.

  W programie kursu przewidziano interesujące wykłady i warsztaty, na których zaznajomisz się z różnorodnymi strategiami zarządzania, w tym e-biznesem czy e-handlem. Jako student nauczysz się także, jak w skuteczny i efektywny sposób prowadzić marketing internetowy, między innymi przy użyciu portali społecznościowych.

  Ponadto, zapoznasz się z podstawami grafiki komputerowej oraz dowiesz się więcej na temat przygotowywania materiałów video, online czy projektowania stron internetowych.

  Podczas kursu będziesz miał możliwość korzystania z nowoczesnych programów i narzędzi informatycznych, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie oraz bardzo istotne kwalifikacje zawodowe.

   

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

  • znajomość różnych strategi zarządzania
  • znajomość e-biznesu i e-marketingu
  • znajomość podstaw grafiki komputerowej
  • umiejętność wykorzystania technologii VR
  • znajomość specyfiki mediów społecznościowych
  • umiejętność prowadzenia sklepu internetowego
  • umiejętność projektowania stron internetowych
  • umiejętność przygotowywania materiałów video, online
  • znajomość nowoczesnych programów i narzędzi informatycznych
  • znajomość języka obcego

  Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie w wirtualnym środowisku?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Zarządzanie w wirtualnym środowisku jest kierunkiem, który dość rzadko występuje w katalogach dydaktycznych szkół wyższych. Poza tym, bywa realizowany wyłącznie na jednym ze stopni, najczęściej magisterskim, stanowiąc kolejny etap w kształceniu menedżerskim.

  Studia na kierunku Zarządzanie w wirtualnym środowisku zwykle oferują kandydatom wybórodnośnie trybu nauki, zatem każdy może zdecydować czy woli uczęszczać na zajęcia w formie stacjonarnej, czy niestacjonarnej.

   

  Studia na kierunku Zarządzanie w wirtualnym środowisku możemy podzielić na:

  1. Poziom:

   

  2. Forma:

   

  Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

  Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

  Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  Zarządzanie w wirtualnym środowisku to kierunek o dość bogatym programie kształcenia. Można w nim odnaleźć zagadnienia dotyczące między innymi:

  • marketingu internetowego,
  • analityki webowej,
  • eksploracji danych biznesowych,
  • strategii e- biznesu, 
  • zarządzania wartością przedsięwzięć wirtualnych.

   

  Studia na tym kierunku mają pokazać, że Internet może zmienić nie tylko przestrzeń marketingu, ale i całej organizacji oraz pomóc w procesie wdrażania zmian. 

   

  3. Nabywane umiejętności

  Zarządzanie w wirtualnym środowisku jest kierunkiem, którego nadrzędnym założeniem jest kształcenie nowoczesnych menedżerów, rozumiejących cyfrowy świat oraz siłę, z jaką wpływa na funkcjonowanie współczesnych organizacji.

  To kierunek dla tych, którzy chcą nauczyć się wykorzystywać szeroko rozumianą wirtualną przestrzeń, a także tych, którym marzy się tworzenie innowacyjnych przedsięwzięć, w postaci start-upów. 

   

  4. Dla kogo ten kierunek

  W dzisiejszych czasach chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez internetu, który ułatwia codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. To właśnie dzięki temu wynalazkowi możemy cieszyć się szybkim dostępem do informacji, robieniem zakupów bez wychodzenia z domu czy wieloma innymi aktywnościami, o których jeszcze nikt nie śmiał marzyć.

  Jednak internet pełni nie tylko funkcję użytkową i rozrywkową, lecz przede wszystkim usprawnią i wspiera działanie biznesów w różnych gałęzi przemysłu i gospodarki. Dlatego też niezwykle ważne jest jego sprawne działanie i nieustanne doskonalenie, tak aby skutecznie służył nam jeszcze przez wiele lat.

  Jako odpowiedź na tego typu potrzeby zmieniającego się świata i obecnego rynku pracy, otworzyły się niezwykle prestiżowe, perspektywiczne, a zarazem interesujące studia na kierunku zarządzanie w wirtualnym środowisku. Ich program skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych nowymi technologiami informatycznymi oraz chcących związać z tym swoją przyszłość zawodową.

   

  5. Gdzie studiować Zarządzanie w wirtualnym środowisku

  Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzanie w wirtualnym środowisku:

  Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie w wirtualnym środowisku?

  Studia na kierunku Zarządzanie w wirtualnym środowisku trwają 2 lata (studia II stopnia).

  Program kształcenia kierunku Zarządzanie w wirtualnym środowisku wydaje się szeroki, ale pomimo to, realizowany jest zazwyczaj w ciągu czterech semestrów, czyli w ramach studiów magisterskich. Oznacza to, że łączna nauka trwa 2 lata, jak również, że musi być poprzedzona studiami licencjackimi. Warto jednak dokładnie zaznajomić się z ofertami edukacyjnymi i śledzić ich aktualności, ponieważ zarówno programy, jak i koncepcje kształcenia ulegają zmianom.

  JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU:

  Jako absolwent tego perspektywicznego i nowatorskiego kierunku będziesz mógł się pochwalić gruntowną wiedzą i szeregiem umiejętności, co niewątpliwie powoli Ci znaleźć ciekawą i atrakcyjną pracę w pełni dopasowaną do twojego wykształcenia. 

  Po zakończeniu nauki możesz związać swoją przyszłość z branżą IT. Ponadto, idealnie odnajdziesz się na wszelkich stanowiskach kierowniczych powiązanych z funkcjonowaniem nowoczesnych technologi informatycznych, między innymi w zawodzie specjalisty do spraw e-marketingu, marketing managera cy analityka internetowego.

  Równie ciekawą opcją może być znalezienie zatrudnienia w firmach konsultingowych, działach marketingowych czy agencjach reklamowych. Jako że brana informatyczna prężnie rozwija się na całym świecie będziesz miał bardzo duże szansę na karierę międzynarodową.

   

  Absolwent kierunku Zarządzanie w wirtualnym środowisku znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
  • branża IT
  • stanowiska kierownicze i menadżerskie
  • project manager
  • analityk biznesowy
  • analityk internetowy
  • specjalista do spraw e-handlu
  • firmy konsultingowe
  • agencje reklamowe
  • działy marketingu i reklamy 
  • firmy i korporacje międzynarodowe
  • firmy z sektora nowych technologi
  • firmy internetowe

  Poziom i forma studiów

  Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

  Zarządzanie w wirtualnym środowisku studia niestacjonarne

  Zarządzanie w wirtualnym środowisku studia stacjonarne

  Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

  Zarządzanie w wirtualnym środowisku studia II stopnia

  Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing - podyplomowe

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Miasta, które oferują studia na kierunku ZARZĄDZANIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU

  Teraz najważniejsze

  matura 2024

  zmiany na maturze 2024

  arkusze maturalne

  wyniki matur 2023

  rekrutacja na studia

  studia

  kierunki studiów

  studia podyplomowe

   

  Ciekawe

   


  gdzie studiować

   

   

  Nadchodzące wydarzenia

  • ul. Krasińskiego 2 , 40-952 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJMzdCNXnPFkcRnpvBHk_LeXE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bb5e1-uczelnia-metropolitarna.jpg Uczelnia Metropolitalna
  • ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ724Sa74TA0cRSEFzZZN7NAw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a8cef-collegium-medicum-bydgoszcz.jpg Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
  • Campus A i Campus B Uczelni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJw9Iqi84K_UYR9iOo4Jy7QV4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/788b5-wsz-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
  • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
  • ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJh68e3kTOFkcRrdCzknj40eA https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/93b12-sum-studia.jpg Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

  Komentarze (0)