KOMUNIKACJA KULTURY I RELIGII

KOMUNIKACJA KULTURY I RELIGII

KOMUNIKACJA KULTURY I RELIGII studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Religia, od wieków jest nieodłącznym elementem kultury. W zależności od kraju, systemy religijne różnią się między sobą, kładąc nacisk na zupełnie inne aspekty i zagadnienia, tym samym wpływając na konkretny światopogląd społeczeństwa i kształt kultury. To niezwykłe zróżnicowanie i różnorodność od zawsze interesuje badaczy kultury z całego świata oraz zwykłych ludzi, którzy lubią uczyć się nowych rzeczy i rozwijać swoje zainteresowania związane z innymi narodami i religiami.

Co więcej, współcześnie, w dobie globalizacji, otwierania się na zagraniczne rynki i co za tym idzie, zwiększonego przepływu pracowników różnych narodowości, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, którzy posiadaliby gruntowną wiedzę na temat innych kultur i religii oraz potrafiliby wykorzystać ją podczas swojej pracy zawodowej. Jako odpowiedź na tego typu tendencje i potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy, powstał niezwykle innowacyjny kierunek, komunikacja kultury i religii, którego program skierowany jest do osób o wyższym wykształceniu humanistycznym, którzy chcieliby nadal rozwijać się w podobnym kierunku.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku komunikacja kultury i religii?

Jako student tych niezwykle prestiżowych i innowacyjnych studiów będziesz miał okazję ugruntować swoją dotychczasową wiedzę, zdobytą podczas poprzednich etapów nauczania. Ze względu na interdyscyplinarną i bogatą ofertę kształcenia, studenci będą uczestniczyć w licznych, skupionych wokół różnorodnych zagadnień, wykładach oraz warsztatach praktycznych.

W czasie nauki, dowiesz się więcej na temat systemów religijnych całego świata i zrozumiesz jaki mają wpływ na kształtowanie się kultury poszczególnych narodów. Ponadto, zaznajomisz się z szerokim i interesującym zagadnieniem, jakim jest antropologia kultury oraz poznasz zasady poprawnej i skutecznej komunikacji międzykulturowej. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle interesujących i zarazem perspektywicznych studiów będziesz miał gruntowną wiedzę i wszechstronne wykształcenie humanistyczne. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu ciekawych i związanych z twoimi zainteresowaniami, branżach. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w różnorodnych instytucjach kultury, między innymi muzeach, domach kultury czy teatrach.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik wydawnictw, redakcji czasopism i innych mediów. Równie ciekawą opcją może okazać się związanie swojej przyszłości z działami HR, zarówno w małych firmach, jak i międzynarodowych korporacjach. Co więcej, bardzo dobra znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, a znajomość różnorodnych kultur i religii świata sprawi, że będziesz pożądanym pracownikiem w niemal każdym zakątku naszego globu. Dodatkowo, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć działalność naukową.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że komunikacja kultury i religii to studia drugiego stopnia, wszyscy kandydaci będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu nauk humanistycznych

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KOMUNIKACJA KULTURY I RELIGII

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KOMUNIKACJA KULTURY I RELIGII

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Humanistyczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU KOMUNIKACJA KULTURY I RELIGII:

  • znajomość różnorodnych systemów religijnych całego świata
  • wiedza z zakresu antropologii kultury
  • znajomość różnorodnych kultur światowych
  • umiejętność komunikacji międzykulturowej
  • znajomość języka obcego
  • znajomość specjalistycznej terminologii
  • umiejętność praktycznego wykorzystania uzyskanej wiedzy teoretycznej

  JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU KOMUNIKACJA KULTURY I RELIGII:

  • media
  • redakcje czasopism
  • wydawnictwa
  • instytucje kultury
  • działy HR
  • firmy i korporacje międzynarodowe
  • administracja państwowa
  • organizacje pozarządowe
  • ośrodki badawcze

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOMUNIKACJA KULTURY I RELIGII

  Komentarze (0)