KOMUNIKACJA KULTURY I RELIGII

KOMUNIKACJA KULTURY I RELIGII

KOMUNIKACJA KULTURY I RELIGII studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Religia, od wieków jest nieodłącznym elementem kultury. W zależności od kraju, systemy religijne różnią się między sobą, kładąc nacisk na zupełnie inne aspekty i zagadnienia, tym samym wpływając na konkretny światopogląd społeczeństwa i kształt kultury. To niezwykłe zróżnicowanie i różnorodność od zawsze interesuje badaczy kultury z całego świata oraz zwykłych ludzi, którzy lubią uczyć się nowych rzeczy i rozwijać swoje zainteresowania związane z innymi narodami i religiami.

Co więcej, współcześnie, w dobie globalizacji, otwierania się na zagraniczne rynki i co za tym idzie, zwiększonego przepływu pracowników różnych narodowości, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, którzy posiadaliby gruntowną wiedzę na temat innych kultur i religii oraz potrafiliby wykorzystać ją podczas swojej pracy zawodowej. Jako odpowiedź na tego typu tendencje i potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy, powstał niezwykle innowacyjny kierunek, komunikacja kultury i religii, którego program skierowany jest do osób o wyższym wykształceniu humanistycznym, którzy chcieliby nadal rozwijać się w podobnym kierunku.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku komunikacja kultury i religii?

Jako student tych niezwykle prestiżowych i innowacyjnych studiów będziesz miał okazję ugruntować swoją dotychczasową wiedzę, zdobytą podczas poprzednich etapów nauczania. Ze względu na interdyscyplinarną i bogatą ofertę kształcenia, studenci będą uczestniczyć w licznych, skupionych wokół różnorodnych zagadnień, wykładach oraz warsztatach praktycznych.

W czasie nauki, dowiesz się więcej na temat systemów religijnych całego świata i zrozumiesz jaki mają wpływ na kształtowanie się kultury poszczególnych narodów. Ponadto, zaznajomisz się z szerokim i interesującym zagadnieniem, jakim jest antropologia kultury oraz poznasz zasady poprawnej i skutecznej komunikacji międzykulturowej. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle interesujących i zarazem perspektywicznych studiów będziesz miał gruntowną wiedzę i wszechstronne wykształcenie humanistyczne. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu ciekawych i związanych z twoimi zainteresowaniami, branżach. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w różnorodnych instytucjach kultury, między innymi muzeach, domach kultury czy teatrach.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik wydawnictw, redakcji czasopism i innych mediów. Równie ciekawą opcją może okazać się związanie swojej przyszłości z działami HR, zarówno w małych firmach, jak i międzynarodowych korporacjach. Co więcej, bardzo dobra znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, a znajomość różnorodnych kultur i religii świata sprawi, że będziesz pożądanym pracownikiem w niemal każdym zakątku naszego globu. Dodatkowo, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć działalność naukową.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że komunikacja kultury i religii to studia drugiego stopnia, wszyscy kandydaci będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu nauk humanistycznych

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KOMUNIKACJA KULTURY I RELIGII

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KOMUNIKACJA KULTURY I RELIGII

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU KOMUNIKACJA KULTURY I RELIGII:

   • znajomość różnorodnych systemów religijnych całego świata
   • wiedza z zakresu antropologii kultury
   • znajomość różnorodnych kultur światowych
   • umiejętność komunikacji międzykulturowej
   • znajomość języka obcego
   • znajomość specjalistycznej terminologii
   • umiejętność praktycznego wykorzystania uzyskanej wiedzy teoretycznej

   Jak wyglądają studia na kierunku komunikacja kultury i religii?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Komunikacja kultury i religii to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

   Tematyka zajęć będzie oscylować wokół nauk humanistycznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   W czasie studiów na kierunku komunikacja kultury i religii zdobędziesz wszechstronną wiedzę humanistyczną, filologiczną czy społeczną. Ponadto dowiesz się więcej na temat kultury i religii Bliskiego Wschodu, Afryki, Ameryki oraz Azji i Oceanii. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

   • Polityka a religie na Bliskim Wschodzie
   • Migracje a religie
   • Z dziejów interpretacji Nowego Testamentu
   • Zajęcia z dziedziny nauk społecznych

    

   3. Nabywane umiejętności

   Osoby, które aplikują na powyższe studia, zdobędą szereg cennych umiejętności praktycznych. Jako student nauczysz się posługiwać różnorodnymi formami komunikacji międzykulturowej i międzyreligijnej. Ponadto dowiesz się, w jaki sposób analizować i interpretować konkretne sytuacje społeczne, kulturowe i religijne. Studenci nauczą się również wybranego języka obcego, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Kierunek komunikacja kultury i religii można realizować tylko na drugim stopniu kształcenia. W tym przypadku na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU KOMUNIKACJA KULTURY I RELIGII:

   • media
   • redakcje czasopism
   • wydawnictwa
   • instytucje kultury
   • działy HR
   • firmy i korporacje międzynarodowe
   • administracja państwowa
   • organizacje pozarządowe
   • ośrodki badawcze

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOMUNIKACJA KULTURY I RELIGII

   Komentarze (0)