Ekonomia menedżerska

Ekonomia menedżerska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
I stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

Ekonomia menedżerska studia – kierunek studiów

 
Dla kogo ten kierunek
Podobno najzdolniejsi ekonomiści są w stanie trafnie przewidzieć, w jaki sposób będzie funkcjonowała badana gałąź przemysłu w kilkuletniej perspektywie. Warto zwrócić uwagę, że poza niebagatelną rolą gruntownej wiedzy i długotrwałej praktyki zawodu ekonomisty, ważna jest umiejętności interpretowania i prognozowania dalszych intencji jednostki od strony psychologicznej. Ekonomia menedżerska to innowacyjne studia podejmujące problematykę związaną z analizą zachowań menedżerów przy użyciu narzędzi stosowanych przez ekonomistów. Kierunek ten znajduje wspólny mianownik dla nauk ekonomicznych, statystycznych oraz z dziedziny zarządzania. Od małego interesowałeś się losem polskiej i światowej gospodarki? W szkole odnosiłeś sukces zarówno z przedmiotów ścisłych, jak i humanistycznych? Chciałbyś wiązać swoją przyszłość z szeroko rozumianą ekonomią biznesową? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na większość pytań, to studia na kierunku ekonomia menedżerska mogą okazać się najlepszym z możliwych wyborów!
 
Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić po ukończeniu studiów na kierunku ekonomia menedżerska? Gruntownymi i niezwykle pragmatycznymi biorąc pod uwagę nieustannie rosnące zapotrzebowanie na dobrze wykształconych ekonomistów operujących, poza wiedzą czysto naukową, szeroką gamą umiejętności interpersonalnych i mechanizmów rządzących ludzką psychiką. Nauczysz się prowadzenia skutecznych negocjacji, w których to będziesz w stanie przedstawić i uargumentować swoje stanowisko z jednoczesnym poszanowaniem ewentualnej odmienności zdania rozmówców. Posiądziesz niezwykle trudną sztukę podejmowania trafnych decyzji w obszarze inwestycji finansowych, aby nie narazić gospodarki na odczuwalne straty. Ponadto dowiesz się jak monitorować gospodarkę i jej poszczególne sektory oraz interpretować przyczyny, przebieg i skutki rozmaitych procesów gospodarczych. 
 
Praca po studiach
Gdzie będziesz mógł podjąć pracę jako absolwent studiów na kierunku ekonomia menedżerska? Odniesiesz niewątpliwy sukces jako pracownik instytucji rządowych, regionalnych i pozarządowych, wspinając się na sam szczyt drabiny hierarchii pozycji zawodowej. Nic nie stanie na przeszkodzie do założenia dobrze prosperującej działalności gospodarczej – w końcu zostaniesz w pełni wyposażony w całą gamę technik i narzędzi, które będziesz mógł wykorzystać podczas przygody z własną firmą. Ponadto zatrudnisz się w firmach usługowych, bankach, urzędach skarbowych, zakładach ubezpieczeń, a także staniesz przed możliwością wybrania kariery stratega gospodarczego lub doradcy ekonomicznego. Wybór jest dosyć duży i zależny tylko od ciebie.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku ekonomia menedżerska, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, geografia, historia, informatyka, wiedza  o społeczeństwie, język obcy nowożytny.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Ekonomia menedżerska - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Dalsza część artykułu pod reklamą

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku ekonomia menedżerska

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • trafnego podejmowania decyzji w obszarze m.in. inwestycji realnych i finansowych
  • prawidłowej interpretacji przyczyn, przebiegu i skutków procesów gospodarczych
  • monitorowania gospodarki i sektorów
  • prowadzenia negocjacji w biznesie 

Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak wyglądają studia na kierunku ekonomia menedżerska?

 

1. Typ i tryb studiów

Program nauczania na kierunku ekonomia menedżerska oscyluje głównie wokół treści związanych z naukami ekonomicznymi. Studenci, którzy chcieliby rozwijać swoją wiedzę z tego obszaru będą mogli wybrać pomiędzy studiami stacjonarnymi, a niestacjonarnymi.

Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się nauce i studiowaniu. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu innych aktywności, an przykład pracy zawodowej, ze zdobywaniem wykształcenia to zdecyduj się na studia zaoczne. Pamiętaj, że w tym przypadku zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek ekonomia menedżerska będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, a także kwestii związanych z marketingiem i zarządzaniem. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

  • ekonomia
  • organizacja i zarządzanie
  • ekonomika inwestycji
  • etyka gospodarcza

Jako student, zagłębisz się także w tematykę finansów i rachunkowości oraz poznasz specyfikę wybranych rynków finansowych. Ponadto, dowiesz się więcej na temat mikro- i makroekonomii i nauczysz się stosować uzyskaną wiedzę w praktyce.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku ekonomia menedżerska wykształcisz także niezwykle istotne umiejętności praktyczne. Podczas licznych warsztatów, dowiesz się więcej na temat funkcjonowania biznesu i nauczysz się zarządzać finansami oraz inwestycjami firmy. Co więcej, nauczysz się technik tworzenia skutecznego biznesplanu.

Równie istotna będzie zdolność dokonywania analizy finansowej danej działalności gospodarczej, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. W programie studiów znajdzie się także lektorat z wybranego języka obcego, na którym rozwiniesz swoje zdolności językowe i nauczysz się specjalistycznej terminologii branżowej.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Ekonomia menedżerska to kierunek, który można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata. Natomiast, studia drugiego stopnia trwają dwa lata i kończą się nadaniem tytułu magistra.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku ekonomia menedżerska

Absolwent studiów na kierunku ekonomia menedżerska znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • strateg gospodarczy
  • doradca ekonomiczny
  • pracownik instytucji rządowych, regionalnych i pozarządowych
  • właściciel działalności gospodarczej
  • pracownik firm usługowych
  • pracownik banków

Dalsza część artykułu pod reklamą

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Ekonomia menedżerska studia niestacjonarne

Ekonomia menedżerska studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Ekonomia menedżerska studia II stopnia

Ekonomia menedżerska studia I stopnia

Dalsza część artykułu pod reklamą

Zobacz inne kierunki ekonomiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Dalsza część artykułu pod reklamą

Zobacz inne kierunki ekonomiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Dalsza część artykułu pod reklamą

W jakich firmach możesz pracować po kierunku ekonomia menedżerska

Dalsza część artykułu pod reklamą

Miasta, które oferują studia na kierunku Ekonomia menedżerska

Dalsza część artykułu pod reklamą

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)