Kierunek jest przeważnie prowadzony w trybie niestacjonarnym. Zajęcia w postaci teoretycznych wykładów i warsztatów praktycznych realizowane są przez doświadczoną kadrę.
Studenci zdobywają ogólną wiedzę z zakresu administracji, pragmatyk służbowych, a także mają szansę zapoznać się z procedurami zarządzania bezpieczeństwem zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Kierunek może przygotować także do objęcia stanowisk kierowniczych, dzięki przedmiotom związanym z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Porusza także kwestie związane z ochroną praw człowieka w służbach mundurowych czy zwalczaniem patologii w administracji.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku administracja służb mundurowych możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci uczą się wykonywania zadań, należących do pracowników administracji publicznej. Zdobywają wiedzę prawną na temat ustroju państwa i władzy publicznej w Polsce, a także uczą się podstaw prawa administracyjnego, karnego czy wykroczeń. Studenci mogą także poznać i porównać zasady panujące w Europie i na świecie. W programie mogą się także znaleźć przedmioty związane z ochroną danych czy zarządzaniem informacją, co stanowi ważny aspekt dzisiejszego świata.
Przykładowe przedmioty na kierunku administracja służb mundurowych, to m.in.:
-
postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne
-
służby mundurowe w systemie zarządzania kryzysowego
-
transgraniczna współpraca organów administracji publicznej
-
konstytucyjny system organów państwowych
-
bezpieczeństwo kulturowe w działalności służb mundurowych
Absolwenci kończą studia także z rozwiniętymi umiejętnościami miękkimi, które doskonalą za pomocą zajęć np. z komunikacji, rozwiązywania konfliktów czy negocjacji.