Dodaj do ulubionych

Media cultures studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Media cultures to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru ścieżki kształcenia.
 

Studia na kierunku media cultures
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności media cultures możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | media cultures - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Media cultures dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. mediów, współczesnych procesów oraz strategii komunikacyjnych. Studia prowadzone są w języku angielskim i polskim.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku Media cultures najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język angielski.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Media cultures dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w agencjach interaktywnych i public relations, mediach czy przemyśle kreatywnym.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia na kierunek Media cultures wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Media cultures:

 • język polski,
 • język angielski.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MEDIA CULTURES

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Opolski

Media cultures stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Media cultures - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Media cultures studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Media cultures studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku media cultures

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Media cultures:

Studia na kierunku Media cultures umożliwiają studentom zdobycie wiedzy dotyczącej m.in. kultury współczesnej, komunikacji oraz mediów. Program studiów zakłada, że studenci zdobędą również umiejętności i wiedzę w zakresie metod analizy i interpretacji tekstów i wytworów kultury, szczególnie tekstów mediów cyfrowych, tekstów popkultury i gier.

Poza tym, studenci kierunku Media cultures mogą zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. kreowania marki w mediach, teorii zachowań społecznych czy designu i sztuki mediów. Zdobywane w toku studiów wiedza i umiejętności dotyczą również kreatywnego pisania, digital storytellingu oraz marketingu społecznościowego.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Media cultures: edytory obrazu cyfrowego, intercultural communication in digital teamwork, media ethics in the digital age.

 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MEDIA CULTURES?

Media cultures to dwujęzyczny kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe, adresowany przede wszystkim do osób, które chcą zdobyć kompetencje przydatne do pracy w przemyśle kreatywnym lub branży medialnej. Studenci tego kierunku mogą zapoznać się z przemianami językowymi i kulturowymi, które wywołane są zwrotem cyfrowym.

Kierunki studiów takie jak Media cultures dają studentom możliwość wyboru kursów w języku angielskim i polskim, przez co mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Media cultures możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MEDIA CULTURES?

Studia na kierunku Media cultures trwają 3 lata (studia I stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MEDIA CULTURES

Studia na kierunku Media cultures dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w branży medialnej, przemyśle kreatywnym, instytucjach kultury, agencjach interaktywnych, public relations, marketingowych czy reklamowych. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie również w mediach cyfrowych, a także jako copywriterzy, media managerowie, community managerowie czy freelancerzy. Przez to, że studia prowadzone są w języku polskim i angielskim, absolwenci mogą pracować zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Media cultures:

 • branża medialna,
 • przemysł kreatywny,
 • instytucje kultury,
 • agencje interaktywne,
 • agencje PR,
 • agencje reklamowe,
 • agencje marketingowe,
 • media cyfrowe,
 • copywrotier,
 • media manager,
 • community manager,
 • freelancer.

 

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Humanistyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MEDIA CULTURES

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie