Dodaj do ulubionych

Przemysł 4.0 studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Przemysł 4.0 to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku przemysł 4.0
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku przemysł 4.0 rozpocznie się 20 maja 2023 r. i potrwa do 17 sierpnia 2023 r. | przemysł 4.0 - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności przemysł 4.0 możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) | przemysł 4.0 - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Przemysł 4.0 dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. programowania, konstruowania rozwiązań sprzętowych i niskopoziomowych systemów sterowania czy analizy danych.

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Przemysł 4.0 dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w branży IT, funduszach badawczo-rozwojowych czy jako programiści.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia na kierunek Przemysł 4.0 bierze pod uwagę średnią ocen ze studiów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRZEMYSŁ 4.0

Województwo
Miejscowość
II stopnia
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Przemysł 4.0 stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

UCZELNIE, GDZIE PRZEMYSŁ 4.0 JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Politechnika Wrocławska

Automatyka i robotyka stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku automatyka i robotyka

Przemysł 4.0 - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Przemysł 4.0 studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Przemysł 4.0 studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku przemysł 4.0

Forma studiów
II stopnia
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Przemysł 4.0:

Studia na kierunku Przemysł 4.0 umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. wizualizacji i raportowania danych statystycznych, Internetu rzeczy i usług, sieci neuronowych i ich zastosowań czy przetwarzania języka naturalnego. Program studiów zakłada również, że studenci zdobędą umiejętności w zakresie programowania, a także wiedzę i umiejętności dotyczące interfejsów naturalnych kontaktu człowiek-maszyna.

Studenci kierunku Przemysł 4.0 mogą też zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi np. przedsiębiorczości międzynarodowej, projektowania proekologicznego, wirtualizacji procesów sieciowych czy hurtowni danych. Mogą też zdobyć umiejętność projektowania multimediów, z uwzględnieniem systemów wirtualnej rzeczywistości oraz zdobyć wiedzę o nowatorskich formach zarządzania przedsiębiorstwem oraz modelach biznesowych związanych z wprowadzeniem nowych technologii.

Program studiów zakłada, że studenci zdobędą wiedzę i umiejętności również z zakresu np. automatyki przemysłowej, marketingu internetowego, biznesu w IT z wykorzystaniem Data Science, przetwarzania dużych zbiorów danych, ekonomii oraz organizacji i zarządzania procesami produkcyjnymi. Mogą też zapoznać się z zagadnieniami z zakresu np. zarządzania informacją, umiejętności menedżerskich w organizacji, historii myśli ekonomicznej czy cyberbezpieczeństwa.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Przemysł 4.0: zarządzanie w przemyśle 4.0, technologie i systemy multimedialne, sieci automatyki i domotyki.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRZEMYSŁ 4.0?

Przemysł 4.0 to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe, adresowany przede wszystkim do osób zainteresowanych nowymi technologiami. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. programowania, analizy danych z użyciem uczenia maszynowego i sieci neuronowych czy projektowania multimediów.

Kierunki studiów takie jak Przemysł 4.0 dają studentom możliwość zdobycia interdyscyplinarnej wiedzy z takich dziedzin jak np. programowanie obiektowe, automatyka, IT czy marketing.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Przemysł 4.0 możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRZEMYSŁ 4.0?

Studia na kierunku Przemysł 4.0 trwają 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRZEMYSŁ 4.0

Studia na kierunku Przemysł 4.0 dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w branży IT, jako programiści, automatycy, specjaliści ds. marketingu, a także w przedsiębiorstwach przemysłowych, jednostkach administracji samorządowej i państwowej czy jako administratorzy systemów informatycznych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Przemysł 4.0:

 • branża IT,
 • programista,
 • automatyk,
 • specjalista ds. marketingu,
 • przedsiębiorstwa przemysłowe,
 • jednostki administracji samorządowej i państwowej,
 • administrator systemów informatycznych.

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRZEMYSŁ 4.0

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku