Studia na kierunku ekonomia społeczna to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Ekonomia społeczna to interdyscyplinarny kierunek kształcenia, który pozwoli zdobyć rozległą wiedzę z pogranicza nauk ekonomicznych, politycznych, administracyjnych czy prawnych. Studenci otrzymują także praktyczne umiejętności pokazujące jak funkcjonuje społeczna gospodarka rynkowa. Program obfituje więc w przedmioty praktyczne, dzięki którym poznać można również tajniki prowadzenia własnej działalności.
Specjalności
Współczesne studia z ekonomii społecznej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku ekonomia społeczna: menedżer społeczny, zrównoważony rozwój.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku ekonomia społeczna najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy, język polski.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci ekonomii społecznej potrafią oceniać zjawiska zachodzące we współczesnym biznesie, a także wiedzą, jak posługiwać się regułami logicznego wnioskowania. Po zakończeniu kształcenia na tym kierunku śmiało można ubiegać się o zatrudnienie w firmach o różnorodnych profilach działalności, które poszukują specjalistów z zakresu świadomego zarządzania.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku ekonomia społeczna:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Specjalności na kierunku praca socjalna
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Nic nie znaleziono
Ekonomia społeczna to kierunek, na którym są realizowane treści z zakresu nauk ekonomicznych, co oznacza, że studenci zdobędą wszechstronne wykształcenie z tego obszaru.
Studia na kierunku ekonomia społeczna możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Kierunek ten można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Studia stacjonarne będą idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienną naukę i uczęszczanie na uczelnie. Jeżeli natomiast chciałbyś połączyć zdobywanie wykształcenia z innymi aktywnościami, to wybierz studia zaoczne. W tym przypadku zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru.
Program kształcenia na kierunku ekonomia społeczna będzie oscylował głównie wokół nauk ekonomicznych, prawnych i społecznych. Studenci będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat funkcjonowania gospodarki rynkowej oraz konkretnych procesów ekonomicznych.
Ponadto, poznasz wybrane dziedziny prawa, a także dowiesz się więcej o społecznych i administracyjnych uwarunkowaniach Polski i pozostałych krajów należących do Unii Europejskiej. W siatce zajęć przewidziano także wiele interesujących i rozwijających przedmiotów, takich jak:
Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i cenne kwalifikacje zawodowe.
Jako że studia na kierunku ekonomia społeczna mają w dużej mierze wymiar praktyczny, będziesz miał okazję wykształcić cenne umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.
Jako student zdobędziesz kwalifikacje z obszaru zarządzania i marketingu oraz nauczysz się zarządzania projektami oraz zasobami ludzkimi w rożnego rodzaju działalnościach gospodarczych.
W programie przewidziano także warsztaty, dzięki którym rozwiniesz swoje kompetencje komunikacyjne i negocjacyjne, a także poznasz techniki wystąpień publicznych. Wszyscy studenci będą mieli możliwość nauki języka obcego na poziomie B2, co zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę.
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek ekonomia społeczna:
Studia na kierunku ekonomia społeczna trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Kierunek ekonomia społeczna dostępny jest na pierwszym i drugim stopniu kształcenia. Studia pierwszego stopnia trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się nadaniem tytułu licencjata. Jeżeli natomiast, zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.
MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA SPOŁECZNA
Ja stałam przed wyborem uczelni żeby zrobić podyplomówke blisko rok temu, ostatecznie wybór padł na WSKZ za namową kuzynki, całośc online, ciekawe materiały i nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dojazdy :)
Popularne
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|