Ekonomia społeczna studia – kierunek studiów 

 
Dla kogo ten kierunek
Gdyby zapytać ekonomistów, dlaczego wybrali taki, a nie inny zawód, część z nich z pewnością odpowiedziałaby, że dla pieniędzy. Nie bez powodu – dynamika rozwoju gospodarczego świata w pewnym stopniu uzależniona jest od pracy wykwalifikowanej rzeszy ekonomistów dbających o prawidłowe funkcjonowanie szeroko rozumianego rynku, aby w toku swoich działań nie ponosił on strat. Studia na kierunku ekonomia społeczna zostały stworzone dla absolwentów studiów I stopnia, którzy chcieliby uposażyć się w cenne dla rynku pracy umiejętności interpersonalne w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz związać swoją przyszłość z naukami ekonomicznymi poszerzonymi o umiejętności z zakresu nauk społecznych. Jeśli od zawsze marzyłeś o objęciu stanowiska, które zapewni ci godne i dostatnie życie, a ponadto interesujesz się zagadnieniami z dziedziny ekonomii, studia na kierunku ekonomia społeczna mogą okazać się idealnym wyborem! 
 
Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzę zdobędziesz studiując na kierunku ekonomia społeczna? Poza wykształceniem czysto ekonomicznym, posiądziesz cenne dla rynku pracy umiejętności interpersonalne dotyczące współpracy, przywództwa, technik rozwiązywania problemów, wystąpień publicznych i przygotowywania pisemnych stanowisk. Posiądziesz znajomość fachowej terminologii w zakresie nauk ekonomicznych, co pozwoli ci na sprawną wymianę informacji z innymi ekonomistami. Poznasz zasady działania Unii Europejskiej będącej głównym obszarem twojego zainteresowania zawodowego oraz nauczysz się korzystania i rozsądnego gospodarowania pieniędzmi z funduszy unijnych. Zrozumiesz istniejące we współczesnym świecie współzależności. W toku studiów będziesz miał okazję pogłębić posiadane już umiejętności menedżerskie o stosowanie mediacji i negocjacji w rozwiązywaniu problemów. Studia nauczą cię także respektowania odmiennego zdania innych - czasem będziesz mieć rację wyłącznie subiektywnie!
 
Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku ekonomia społeczna? Będzie czekać na ciebie praca we wszystkich instytucjach finansowych takich, jak między innymi: banki, urzędy skarbowe, fundusze inwestycyjne, czy biura rachunkowe.  Wysoko rozwinięte dzięki studiom umiejętności społeczne otworzą przed tobą drogę do zajęcia stanowisk menedżerskich i kierowniczych, w których kontakt z klientami i odpowiednie do nich podejście będzie niezbędne. Międzynarodowe korporacje chętnie zaproszą cię do współpracy i docenią twoją umiejętność efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi.

WAŻNE TEMATY

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku ekonomia społeczna na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, kandydaci są wybierani na podstawie listy rankingowej ocen średnich ze studiów I stopnia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EKONOMIA SPOŁECZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku ekonomia

Politechnika Opolska

Politechnika Opolska

Politechnika Opolska

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Ekonomia  stopień: (I)  (II)

Specjalności na kierunku ekonomia

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU EKONOMIA SPOŁECZNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując ekonomię społeczną

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • oceny zjawisk i procesów w perspektywie ekonomicznej i społecznej
 • posługiwania się regułami analitycznego rozumowania i logicznego wnioskowania
 • dobierania argumentów, zajmowania i uzasadniania swojego stanowiska
 • wykorzystanie metod i narzędzi potrzebnych do przygotowania i realizacji projektów społecznych
 • współpracy, przywództwa, technik rozwiązywania problemów, wystąpień publicznych i przygotowywania pisemnych stanowisk
 • swobodne poruszanie się w środowisku międzynarodowym i w środowisku wirtualnym

Jak wyglądają studia na kierunku ekonomia społeczna?

 

1. Typ i tryb studiów

Ekonomia społeczna to kierunek, na którym są realizowane treści z zakresu nauk ekonomicznych, co oznacza, że studenci zdobędą wszechstronne wykształcenie z tego obszaru.

Kierunek ten można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienną naukę i uczęszczanie na uczelnie. Jeżeli natomiast chciałbyś połączyć zdobywanie wykształcenia z innymi aktywnościami, to wybierz studia zaoczne. W tym przypadku zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku ekonomia społeczna będzie oscylował głównie wokół nauk ekonomicznych, prawnych i społecznych. Studenci będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat funkcjonowania gospodarki rynkowej oraz konkretnych procesów ekonomicznych. Ponadto, poznasz wybrane dziedziny prawa, a także dowiesz się więcej o społecznych i administracyjnych uwarunkowaniach Polski i pozostałych krajów należących do Unii Europejskiej. W siatce zajęć przewidziano także wiele interesujących i rozwijających przedmiotów, takich jak:

 • polityka regionalna
 • system podatkowy
 • globalizacja i regionalizacja
 • etyka w biznesie
 • prawo gospodarcze

Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i cenne kwalifikacje zawodowe.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako że studia na kierunku ekonomia społeczna mają w dużej mierze wymiar praktyczny, będziesz miał okazję wykształcić cenne umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student zdobędziesz kwalifikacje z obszaru zarządzania i marketingu oraz nauczysz się zarządzania projektami oraz zasobami ludzkimi w rożnego rodzaju działalnościach gospodarczych.

W programie przewidziano także warsztaty, dzięki którym rozwiniesz swoje kompetencje komunikacyjne i negocjacyjne, a także poznasz techniki wystąpień publicznych. Wszyscy studenci będą mieli możliwość nauki języka obcego na poziomie B2, co zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

EKONOMIA SPOŁECZNA STUDIA NIESTACJONARNE

EKONOMIA SPOŁECZNA STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek ekonomia społeczna dostępny jest na pierwszym i drugim stopniu kształcenia. Studia pierwszego stopnia trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się nadaniem tytułu licencjata. Jeżeli natomiast, zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

EKONOMIA SPOŁECZNA STUDIA I STOPNIA

EKONOMIA SPOŁECZNA STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku ekonomia społeczna

Absolwent kierunku ekonomia społeczna znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik banku, 
 • pracownik biura rachunkowości, 
 • pracownik firmy konsultingowej w zakresie zagadnień inwestycyjnych, 
 • pracownik przedsiębiorstw budowlanych, 
 • pracownik funduszy inwestycyjnych
 • menedżer zarządzania zasobami ludzkimi

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU EKONOMIA SPOŁECZNA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA SPOŁECZNA

Komentarze (0)