INTERNATIONAL SECURITY AND DEVELOPMENT

INTERNATIONAL SECURITY AND DEVELOPMENT

Dodaj do ulubionych

INTERNATIONAL SECURITY AND DEVELOPMENT studia - kierunek studiów

Studia na kierunku international security and development to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Ze względu na to, że są to studia drugiego stopnia, kandydaci muszą przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich z obszaru nauk społecznych i humanistycznych. Dodatkowym wymogiem jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2, potwierdzona odpowiednim certyfikatem.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INTERNATIONAL SECURITY AND DEVELOPMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

International security and development stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

INTERNATIONAL SECURITY AND DEVELOPMENT - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INTERNATIONAL SECURITY AND DEVELOPMENT STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INTERNATIONAL SECURITY AND DEVELOPMENT STUDIA II STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku international security and development

stacjonarne
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ NA STUDIACH INTERNATIONAL SECURITY AND DEVELOPMENT:

Czego nauczysz się na kierunku international security and development?

Podczas studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i rozwoju międzynarodowego. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z ekonomii czy polityki światowej po 1945 roku. 

Co więcej, zapoznasz się z przyczynami i przebiegiem największych konfliktów dwudziestego pierwszego wieku oraz zagłębisz się w tajniki dyplomacji. W trakcie kursu będziesz musiał dokonać wyboru jednej spośród dwóch specjalizacji, w kierunku której chcesz się dalej kształcić.

Jeżeli zdecydujesz się na bezpieczeństwo międzynarodowe i zarządzanie kryzysowe, zapoznasz się ze specyfiką współczesnych konfliktów światowych i dowiesz się jak im przeciwdziałaćNatomiast ścieżka naukowa: rozwój i bezpieczeństwo, zakłada wykształcenie umiejętności odbudowy ładu po konfliktach i zapewnieniu bezpieczeństwa ludzkości.

Moduł kursu zakłada współistnienie wykładów i warsztatów obowiązkowych i fakultatywnych, dzięki którym będziesz mógł zdobyć dodatkową wiedzę i poszerzyć swoje zainteresowaniaProgram studiów daje możliwość uczestnictwa w kursie z dodatkowego języka obcego.

Studenci będą mogli zdecydować się na język: niemiecki, francuski lub w przypadku obcokrajowców polski, których znajomość niewątpliwie przełoży się na zwiększenie perspektyw zawodowych.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • Wiedza z zakresu kultury, ekonomii i gospodarki międzynarodowej
 • Znajomość polityki światowej
 • Znajomość największych, współczesnych konfliktów światowych
 • Umiejętność działania w sytuacjach kryzysowych
 • Specjalistyczny język angielski
 • Dodatkowy język obcy na poziomie B2

Jak wyglądają studia na kierunku international security and development?

 

1. Typ i tryb studiów

International security and development to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

 

Studia na kierunku international security and development możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół nauk społecznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku international security and development będą poruszać tematykę związaną z bezpieczeństwem międzynarodowym, naukami społecznymi, gospodarczymi oraz kulturowymi.

W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów z zakresu powyższych zagadnień, między innymi takich jak:

 • development economics
 • psychology of security
 • global economic governance

Studenci będą także zobowiązani do wyboru specjalizacji , która będzie dopasowana do ich zainteresowań i przyszłych planów zawodowych. Aktualną ofertę bloków specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student powyższego kierunku zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych, które znajdą zastosowanie w twojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się analizować zjawiska społeczne, polityczne i kulturowe występujące na arenie międzynarodowej.

Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób przeciwdziałać zagrożeniom wewnętrznym i zewnętrznym oraz zarządzać w sytuacjach kryzysowych. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, to będziesz miał okazję rozwinąć zdolności językowe.

Ponadto, w planie zajęć znajdzie się lektorat, dzięki któremu nauczysz się dodatkowego języka obcego i tym samym zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych, niezwykle szybko i dynamicznie zmieniających się czasach, pojawia się wiele nowych zagrożeń, zarówno wewnątrz jednego państwa, jak i na skale światową.

W związku z tym, wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się przeciwdziałaniem, zaistniałym na arenie międzynarodowej problemom, którzy jednocześnie posiadaliby umiejętności działania na rzecz rozwoju globalnego.

Jako odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy powstały niezwykle nowatorskie i przyszłościowe studia International security and development.

Ich dodatkowym atutem jest fakt, że są w całości prowadzone w języku angielskim, dzięki czemu absolwenci są przygotowani do pracy w każdym zakątku świata.

 Jeżeli więc jesteś osobą o dużych aspiracjach zawodowych i chcesz pogłębiać swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa międzynarodowego, to studia na kierunku international security and development powinny być twoim wyborem.

 

5. Gdzie studiować International security and development

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek International security and development:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku International security and development trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku international security and development będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU INTERNATIONAL SECURITY AND DEVELOPMENT:

Jaka praca po studiach?

Jako absolwent kierunku international security and development będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Zdobędziesz kompetencje i umiejętności z obszaru kultury, polityki oraz gospodarki międzynarodowej.

To umożliwi Ci na podjęcie pracy w wielu różnych instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tych dziedzin.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w sektorach administracji publicznej i w organach rządowych. Co więcej, będziesz mógł rozpocząć karierę w prywatnych instytucjach lub nawet w dyplomacji.

Znajomość języka angielskiego oraz dodatkowego języka obcego na poziomie zaawansowany, sprawi, że będziesz mógł pracować w międzynarodowych firmach, a także poza granicami naszego kraju.

 

Absolwent kierunku International security and development znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • Administracja publiczna
 • Organy rządowe
 • Dyplomacja
 • Prywatne instytucje
 • Firmy międzynarodowe
 • Kariera międzynarodowa

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL SECURITY AND DEVELOPMENT

Komentarze (0)