Dodaj do ulubionych

KOREAN STUDIES studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Półwysep Koreański jest obecnie ewenementem w skali światowej, ponieważ jeden naród od czasów zakończenia II wojny światowej jest podzielony na dwa państwa: Koreę Północną, w której panuje ustrój autorytarny i niezwykle postępową i nowoczesną, Koreę Południową. Historia, obyczaje i kultura tego kraju są niezwykle ciekawe i warte poznania, a kompetencje z zakresu tych dziedzin mogą być atutem na rynku pracy.

Studia na kierunku Korean studies umożliwiają zdobycie wiedzy o narodzie koreańskim i poznanie języka w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację. Jeżeli więc jesteś osobą, która chce zdobyć nowe wiadomości o nieznanej dotąd kulturze oraz przekonać się, że studia mogą być niezwykłą przygodą, to powinieneś rozważyć wybór studiów na kierunku Korean studies.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku Korean studies?

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu historii, kultury oraz polityki obszaru koreańskiego. Ponadto dowiesz się więcej o religii panującej w obu państwach, a także pogłębisz wiadomości z zakresu rządu i polityki Korei Północnej i Południowej. Od pierwszego roku studiów będziesz uczestniczył w zajęciach z języka koreańskiego, który poznasz w stopniu ułatwiającym komunikacje. Co więcej, podczas warsztatów rozwiniesz swoje umiejętności z zakresu pisania akademickiego, które niewątpliwie zaprocentują przy pisaniu twojej pracy dyplomowej.

Zajęcia będą prowadzone przez wybitnych specjalistów i znawców kultury koreańskiej, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. W trakcie studiów dostaniesz możliwość uczestnictwa w licznych wyprawach naukowych, konferencjach i projektach, odbywających się w Korei.

Niezwykle ciekawym i rozwijającym doświadczeniem może być fakt, że na drugim roku studenci będą kontynuować naukę na Uniwersytecie Keimyung w Korei Południowej, gdzie będą mogli lepiej poznać kulturę i obyczaje mieszkańców. Jako student dokonasz wyboru promotora, pod którego kierunkiem napiszą pracę dyplomową. Absolwenci uzyskują dwa dyplomy ukończenia studiów: polskiej i koreańskiej uczelni. Takie rozwiązanie wpłynie na zwiększenie perspektyw zawodowych.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu kierunku Korean studies będą mieli wiedzę z zakresu kultury, historii, gospodarki i polityki Korei Północnej i Południowej. Ponadto zdobędą kompetencje językowe. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu międzynarodowych i krajowych przedsiębiorstwach oraz instytucjach.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w instytucjach kulturalnych skupiających się na promowaniu kultury koreańskiej. Ponadto będziesz mógł pracować w sektorze administracji publicznej. Równie ciekawą opcją jest możliwość rozpoczęcia kariery w mediach lub w wydawnictwach. Znajomość języka koreańskiego otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej oraz umożliwi pracę w edukacji.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku Korean studies, powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich. W związku z tym, że zajęcia prowadzone są w całości w języku angielskim, kandydaci muszą legitymować się certyfikatem, potwierdzającym ich zdolności językowe lub przejść rozmowę kwalifikacyjną w języku obcym.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KOREAN STUDIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku korean studies

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU KOREAN STUDIES:

   • wiedza z zakresu historii Korei Północnej i Południowej
   • wiedza z zakresu kultury, polityki i gospodarki Korei Północnej i Południowej
   • znajomość języka koreańskiego
   • umiejętności z zakresu pisania akademickiego
   • wiedza z zakresu religii panującej w Korei Północnej i Południowej

   Jak wyglądają studia na kierunku korean studies?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Korean studies to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk humanistycznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Osoby, które aplikują na powyższe studia humanistyczne, zdobędą kompleksową wiedzę na temat historii, kultury oraz literatury koreańskiej. Studenci dowiedzą się także więcej o sytuacji gospodarczej i politycznej tego regionu. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijajacych przedmiotów, między innymi takich jak:

   • Korean Economics
   • Korean Language Class
   • History of the Korean Peninsula & KoreanPolish Relations
   • Occupational Safety and Health

    

   3. Nabywane umiejętności

   Jako student kierunku korean studies zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim skupisz się na nauce języka koreańskiego oraz jego wykorzystaniu w różnorodnych sytuacjach komunikacyjnych. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób analizować wybrane teksty z kanonu literatury koreańskiej. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, to rozwiniesz swoje zdolności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia drugiego stopnia na kierunku korean studies będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku korean studies na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU KOREAN STUDIES:

   • sektor administracji publicznej
   • międzynarodowe korporacje
   • wydawnictwa
   • media
   • edukacja
   • szkoły językowe
   • instytucje kulturalne promujące kulturę koreańską
   • kariera na arenie międzynarodowej

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOREAN STUDIES

   Komentarze (0)