KOREAN STUDIES studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Półwysep Koreański jest obecnie ewenementem w skali światowej, ponieważ jeden naród od czasów zakończenia II wojny światowej jest podzielony na dwa państwa: Koreę Północną, w której panuje ustrój autorytarny i niezwykle postępową i nowoczesną, Koreę Południową. Historia, obyczaje i kultura tego kraju są niezwykle ciekawe i warte poznania, a kompetencje z zakresu tych dziedzin mogą być atutem na rynku pracy.

Studia na kierunku Korean studies umożliwiają zdobycie wiedzy o narodzie koreańskim i poznanie języka w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację. Jeżeli więc jesteś osobą, która chce zdobyć nowe wiadomości o nieznanej dotąd kulturze oraz przekonać się, że studia mogą być niezwykłą przygodą, to powinieneś rozważyć wybór studiów na kierunku Korean studies.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku Korean studies?

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu historii, kultury oraz polityki obszaru koreańskiego. Ponadto dowiesz się więcej o religii panującej w obu państwach, a także pogłębisz wiadomości z zakresu rządu i polityki Korei Północnej i Południowej. Od pierwszego roku studiów będziesz uczestniczył w zajęciach z języka koreańskiego, który poznasz w stopniu ułatwiającym komunikacje. Co więcej, podczas warsztatów rozwiniesz swoje umiejętności z zakresu pisania akademickiego, które niewątpliwie zaprocentują przy pisaniu twojej pracy dyplomowej.

Zajęcia będą prowadzone przez wybitnych specjalistów i znawców kultury koreańskiej, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. W trakcie studiów dostaniesz możliwość uczestnictwa w licznych wyprawach naukowych, konferencjach i projektach, odbywających się w Korei.

Niezwykle ciekawym i rozwijającym doświadczeniem może być fakt, że na drugim roku studenci będą kontynuować naukę na Uniwersytecie Keimyung w Korei Południowej, gdzie będą mogli lepiej poznać kulturę i obyczaje mieszkańców. Jako student dokonasz wyboru promotora, pod którego kierunkiem napiszą pracę dyplomową. Absolwenci uzyskują dwa dyplomy ukończenia studiów: polskiej i koreańskiej uczelni. Takie rozwiązanie wpłynie na zwiększenie perspektyw zawodowych.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu kierunku Korean studies będą mieli wiedzę z zakresu kultury, historii, gospodarki i polityki Korei Północnej i Południowej. Ponadto zdobędą kompetencje językowe. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu międzynarodowych i krajowych przedsiębiorstwach oraz instytucjach.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w instytucjach kulturalnych skupiających się na promowaniu kultury koreańskiej. Ponadto będziesz mógł pracować w sektorze administracji publicznej. Równie ciekawą opcją jest możliwość rozpoczęcia kariery w mediach lub w wydawnictwach. Znajomość języka koreańskiego otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej oraz umożliwi pracę w edukacji.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku Korean studies, powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich. W związku z tym, że zajęcia prowadzone są w całości w języku angielskim, kandydaci muszą legitymować się certyfikatem, potwierdzającym ich zdolności językowe lub przejść rozmowę kwalifikacyjną w języku obcym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KOREAN STUDIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KOREAN STUDIES

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU KOREAN STUDIES:

 • wiedza z zakresu historii Korei Północnej i Południowej
 • wiedza z zakresu kultury, polityki i gospodarki Korei Północnej i Południowej
 • znajomość języka koreańskiego
 • umiejętności z zakresu pisania akademickiego
 • wiedza z zakresu religii panującej w Korei Północnej i Południowej

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU KOREAN STUDIES:

 • sektor administracji publicznej
 • międzynarodowe korporacje
 • wydawnictwa
 • media
 • edukacja
 • szkoły językowe
 • instytucje kulturalne promujące kulturę koreańską
 • kariera na arenie międzynarodowej

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOREAN STUDIES

Komentarze (0)