ŚRODOWISKOWE TRANSDYSCYPLINARNE STUDIA DOKTORANCKIE (WRAZ Z WYDZIAŁEM HISTORYCZNYM UW)

ŚRODOWISKOWE TRANSDYSCYPLINARNE STUDIA DOKTORANCKIE (WRAZ Z WYDZIAŁEM HISTORYCZNYM UW)

Dodaj do ulubionych

ŚRODOWISKOWE TRANSDYSCYPLINARNE STUDIA DOKTORANCKIE (WRAZ Z WYDZIAŁEM HISTORYCZNYM UW) studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Humanista to według ogólnej definicji człowiek wszechstronnie wykształcony, posiadający szeroką wiedzę z obszaru nauk humanistycznych, takich jak: filozofia, socjologia, historia i wiele innych. Jednak w dzisiejszych czasach wiele uczelni odchodzi od tego modelu nauczania, oferując kierunki, których tematyka oscyluje tylko wokół jednej, konkretnej dziedziny, co jest niewątpliwą stratą nie tylko dla studentów, ale także dla całego społeczeństwa, w którym nieustannie brakuje ludzi o tak wielopłaszczyznowej wiedzy.

Na szczęście dla osób ambitnych, powstały niezwykle perspektywiczne i rozwijające środowiskowe transdyscyplinarne studia doktoranckie, które umożliwiają dopasowanie oferty kształcenia do własnych zainteresowań i oczekiwań. Jeżeli więc masz wykształcenie wyższe z obszaru nauk humanistycznych i chciałbyś rozwijać się w tym kierunku, to weź udział w rekrutacji na ten przyszłościowy kierunek.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku środowiskowe transdyscyplinarne studia doktoranckie?

 

 

Ze względu na niezwykle bogaty i interdyscyplinarny program studiów będziesz miał szansę rozwinąć się na wielu płaszczyznach i pogłębić swoją wiedzę z obszaru kilku dziedzin wiedzy bezpośrednio związanych z naukami humanistycznymi. Jako student, będziesz musiał dokonać wyboru konkretnego modułu nauczania, który będzie najlepiej dopasowany do twoich potrzeb, zainteresowań i planów zawodowych. Siatka przedmiotów oraz oferta kształcenia będzie się się różnić w zależności od tego na jaki program się zdecydujesz. Jednak, mimo wszystko najwięcej czasu poświęcisz swojej pracy dyplomowej.

W tym celu w programie przewidziano warsztaty z metodologii prac badawczych, na których dowiesz się więcej na temat ich odpowiedniego redagowania. W trakcie kursu, zyskasz także przygotowanie dydaktyczne, które wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, polegających na prowadzeniu zajęć akademickich. Dodatkowo, rozwiniesz swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego języka obcego, co niewątpliwie zwiększy twoje szansę na międzynarodową karierę.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent tych niezwykle perspektywicznych studiów doktoranckich będziesz miał szansę zdobyć wszechstronne wykształcenie humanistyczne z wybranego przez siebie modułu oraz rozwinąć swoje zdolności dydaktyczne i językowe. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że znajdziesz zatrudnienie w wielu, niezwykle dynamicznych i interesujących branżach.

Przede wszystkim, zostaniesz kompleksowo przygotowany do rozpoczęcia działalności naukowej i związania przyszłości z polskimi oraz międzynarodowymi uczelniami wyższymi lub ośrodkami badawczymi. Równie ciekawym rozwiązaniem jest praca dla specjalistycznych wydawnictw naukowych, a nawet mediów. Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik różnorodnych instytucji i organizacji kulturalnych. Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego niezwykle perspektywicznego kierunku, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów magisterskich o podobnym profilu naukowym. Ponadto, wszyscy kandydaci przejdą rozmowę kwalifikacyjną, na której opowiedzą o swoich zainteresowaniach i planach naukowych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ŚRODOWISKOWE TRANSDYSCYPLINARNE STUDIA DOKTORANCKIE (WRAZ Z WYDZIAŁEM HISTORYCZNYM UW)

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku środowiskowe transdyscyplinarne studia doktoranckie (wraz z wydziałem historycznym uw)

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ŚRODOWISKOWE TRANSDYSCYPLINARNE STUDIA DOKTORANCKIE:

   • wiedza z zakresu wybranych nauk humanistycznych
   • wiedza z zakresu metodologii prac badawczych
   • umiejętność redagowania tekstów naukowych
   • znajomość języka obcego
   • znajomość specjalistycznej terminologii
   • wiedza dydaktyczna
   • umiejętność prowadzenia zajęć akademickich

   Czas trwania studiów na kierunku środowiskowe transdyscyplinarne studia doktoranckie (wraz z wydziałem historycznym uw) na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ŚRODOWISKOWE TRANSDYSCYPLINARNE STUDIA DOKTORANCKIE:

   • polskie i międzynarodowe uczelnie wyższe
   • ośrodki badawcze
   • wydawnictwa naukowe
   • media
   • oświata
   • instytucje kultury

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ŚRODOWISKOWE TRANSDYSCYPLINARNE STUDIA DOKTORANCKIE (WRAZ Z WYDZIAŁEM HISTORYCZNYM UW)

   Komentarze (0)