ZARZĄDZANIE - SOCJOLOGIA BIZNESU I MEDIÓW

ZARZĄDZANIE - SOCJOLOGIA BIZNESU I MEDIÓW

ZARZĄDZANIE - SOCJOLOGIA BIZNESU I MEDIÓW studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Media to według ogólnej definicji to środki społecznego komunikowania o szerokim zasięgu. Można zaliczyć do nich zarówno tradycyjne formy, takie jak prasa, radio czy telewizja, a także nowoczesny i zyskujący coraz większą siłę opiniotwórczą, internet. Nie bez powodu przez wielu nazywane są czwartą władzą, ponieważ pełnią one bardzo ważną rolę w kształtowaniu poglądów społeczeństwa i tym samym można przypisać im niezwykle istotną funkcję informacyjną i opiniotwórczą.

W związku z coraz większą popularnością nowych mediów, wprost proporcjonalnie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, którzy doskonale orientowaliby się w tendencjach panujących na rynku medialnym i potrafiących nimi zarządzać. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby, powstał niezwykle interesujący i prestiżowy kierunek, zarządzanie-socjologia biznesu i mediów, którego program skierowany jest do wszystkich osób o szerokich i wielopłaszczyznowych zainteresowaniach i sprecyzowanych planach zawodowych.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie-socjologia biznesu i mediów?

W trakcie studiów będziesz miał okazję rozwinąć swoją wiedzę z obszaru zarządzania, znajomości tendencji panujących w tradycyjnych i nowych mediach oraz innych aspektów składających się na te niezwykle bogatą i wieloaspektową dyscyplinę, jaką jest socjologia biznesu i mediów. W ofercie kursu przewidziano wiele interesujących i niezwykle rozwijających zajęć oscylujących wokół zarządzania w mediach, marketingu czy dziennikarstwa.

Ponadto zagłębisz się w meandry kultury masowej i popularnej i dowiesz się jak funkcjonuje ona we współczesnych mediach. Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz także swoje zdolności językowe na lektoracie z języka angielskiego, co zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tych przyszłościowych i innowacyjnych studiów będziesz posiadał gruntowne wykształcenie i bogatą wiedzę z obszaru zarządzania mediami i biznesem. Uzyskane kompetencje i doświadczenie zawodowe sprawi, że z łatwością znajdziesz zatrudnienie w wielu interesujących i prężnie działających branżach. Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menadżerskich.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się w pracy w agencjach reklamowych oraz działach marketingowych, zarówno małych firm, jak i dużych, międzynarodowych korporacji. Równie ciekawym rozwiązaniem może być zatrudnienie w firmach konsultingowych, portalach i sklepach internetowych, czy w różnego rodzaju mediach. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Co więcej po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i zyskać nowe, lepsze perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego przyszłościowego kierunku powinieneś zdać maturę z języka obcego nowożytnego, języka polskiego, matematyki, historii, geografii, WOS-u lub informatyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE - SOCJOLOGIA BIZNESU I MEDIÓW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE - SOCJOLOGIA BIZNESU I MEDIÓW

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE - SOCJOLOGIA BIZNESU I MEDIÓW:

 • znajomość podstaw marketingu i e-marketingu
 • wiedza z zakresu zarządzania
 • wiedza z zakresu dziennikarstwa
 • znajomość mediów i nowych mediów
 • znajomość kultury popularnej i masowej
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • znajomość języka angielskiego
 • znajomość podstaw psychologii
 • znajomość podstaw prawa
 • znajomość nowoczesnych technologi informatycznych
 • wiedza z zakresu finansów i rachunkowość

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie-socjologia biznesu i mediów?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek zarządzanie-socjologia biznesu i mediów można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać opcję dopasowaną do swoich potrzeb i planów. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast wybierając studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane piątki, soboty i niedziele semestru.

Studenci, którzy aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk ekonomicznych i nauk o zarządzaniu.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku zarządzanie-socjologia biznesu i mediów został w pełni dopasowany do realiów współczesnego świata i potrzeb stawianych przez obecny rynek pracy. Studenci, którzy aplikują na powyższe studia zdobędą interdyscyplinarną wiedzę z obszaru nauk o zarządzaniu, ekonomii czy nowych mediów. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów z tego obszaru tematycznego, między innymi:

 • Mediaworking
 • Media: tradycyjne i nowe
 • Metodologia badań społecznych
 • Podejmowanie decyzji finansowych
 • Etyka
 • Informatyka

Jako student zapoznasz się ze specyfiką funkcjonowania nowych mediów oraz sposobem formułowania i przekazywania informacji. Ponadto, dowiesz się więcej na temat finansów i rachunkowości oraz ich roli w prowadzeniu biznesu.

 

3. Nabywane umiejętności

Jao student kierunku zarządzanie-socjologia biznesu i mediów wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i kwalifikacje zawodowe. W czasie studiów rozwiniesz swój warsztat dziennikarski i nauczysz się formułowania przekazów informacyjnych, zarówno w formie ustnej, jak i pisemnej. Ponadto, zdobędziesz kompetencje z obszaru zarządzania i marketingu.

Studenci nauczą się także korzystać z nowoczesnych technologii informatycznych oraz systemu Big Data, który znajdują powszechne zastosowanie w biznesie. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek zarządzanie-socjologia biznesu i mediów można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł licencjata. Natomiast studia drugiego stopnia trwają dwa lata i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE - SOCJOLOGIA BIZNESU I MEDIÓW:

 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • agencje reklamowe
 • działy marketingu i PR
 • media tradycyjne i nowe media
 • sklepy internetowe
 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • administracja rządowa i samorządowa
 • organizacje pozarządowe
 • firmy zajmujące się e-handlem
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE - SOCJOLOGIA BIZNESU I MEDIÓW

Komentarze (0)