ZARZĄDZANIE I MARKETING W TURYSTYCE, HOTELARSTWIE I GASTRONOMII

ZARZĄDZANIE I MARKETING W TURYSTYCE, HOTELARSTWIE I GASTRONOMII

ZARZĄDZANIE I MARKETING W TURYSTYCE, HOTELARSTWIE I GASTRONOMII studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, coraz więcej osób decyduje się na podejmowanie zagranicznych podróży i poznawanie nowych, innych kultur i regionów, co podyktowane jest ciekawością świata oraz chęcią rozwijania horyzontów. Jeszcze nigdy nie było to tak proste, a otwarte granice i rosnąca popularność coraz większa ilość atrakcyjnych ofert podróży i wycieczek zagranicznych tylko to ułatwiają.

W związku z tego typu widocznymi tendencjami wprost proporcjonalnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy doskonale orientowaliby się w tym niezwykle dynamicznym rynku podróżniczym i powiązanymi z nim dyscyplinami. Odpowiedzią na podobne potrzeby jest nowatorski i niezwykle perspektywiczny kierunek, zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii. Jeżeli więc jesteś osobą o bogatych zainteresowaniach, która lubi poznawać inne kultury, języki i obyczaje, a dodatkowo chciałbyś związać z tym swoją przyszłość zawodową, to studia te będą dla ciebie idealnym wyborem!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii?

Ze względu na niezwykle bogaty program studiów oraz ich interdyscyplinarny charakter będziesz miał możliwość rozwijania się na wielu płaszczyznach jednocześnie. W trakcie kursu dowiesz się więcej na temat nowoczesnych technik zarządzania stosowanych w branży hotelarskiej i podróżniczej. Oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz także niezwykle cenne kompetencje praktyczne.

Jako student nauczysz się między innymi opracowywać skuteczny biznesplan, a także zaznajomisz się z metodami tworzenia projektów i kampanii reklamowych. Ponadto, będziesz miał okazję zyskać wykształcenie z obszaru marketingu oraz finansów i rachunkowości, co niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej. Dodatkowo, rozwiniesz swoje zdolności językowe, które są niezwykle cenne w tego typu branży. Uzyskane umiejętności i wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego prestiżowego kierunku będziesz posiadał wszechstronną wiedzę i kompetencje z obszaru turystyki, hotelarstwa i gastronomii, a także zarządzania i marketingu. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu prężnie działających branżach. Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menadżerskich w hotelach, restauracjach i innych punktach gastronomicznych.

Ponadto, możesz zawodowo związać się z branżą turystyczną i pracować jako kierownik lub właściciel biura podróży, a nawet pilot, przewodnik wycieczek krajowych i zagranicznych. Co więcej, sprawdzisz się jako pracownik ośrodków informacji i pomocy turystycznej. Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w specjalistycznych wydawnictwach, redakcjach czasopism, których tematyka oscyluje wokół turystyki i hotelarstwa.

Doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami naszego kraju. Dodatkowo, po ukończeniu studiów licencjackich możesz zdobywać dalsze wykształcenie na studiach magisterskich lub podyplomowych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego niezwykle perspektywicznego i prestiżowego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, matematyki lub geografii.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE I MARKETING W TURYSTYCE, HOTELARSTWIE I GASTRONOMII

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE ZARZĄDZANIE I MARKETING W TURYSTYCE, HOTELARSTWIE I GASTRONOMII JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Poznaniu

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE I MARKETING W TURYSTYCE, HOTELARSTWIE I GASTRONOMII :

 • wiedza z zakresu turystyki
 • znajomość branży hotelarskiej
 • wiedza z zakresu nauk ekonomicznych
 • znajomość branży turystycznej
 • wiedza z zakresu rachunkowości i finansów
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • wiedza z obszaru marketingu

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii dostępny jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast wybierając studia niestacjonarne na naukę będziesz musiał poświecić wybrane weekendy semestru.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na powyższy kierunek zdobędą kompleksowe przygotowanie z obszaru nauk ekonomicznych oraz nauk o zarządzaniu.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii będzie poruszał kwestie związane z ekonomią, marketingiem oraz naukami o zarządzaniu, dzięki czemu studenci będą mieli szansę rozwinąć się na kilku polach jednocześnie. Jako student będziesz mógł korzystać z bogatej oferty zajęć i warsztatów, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • Metody ilościowe w zarządzaniu
 • Metody projektowania organizacji
 • Zarządzanie jakością
 • systemy informatyczne w zarządzaniu
 • Marketing

W czasie studiów poznasz także specyfikę branży hotelarskiej i gastronomicznej, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje.

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii wykształcisz szereg umiejętności i kompetencji zawodowych. Przede wszystkim, poznasz nowoczesne techniki marketingowe oraz nauczysz się zarządzać hotelami i punktami gastronomicznymi.

Co więcej, dowiesz się w jaki sposób tworzyć profesjonalny biznesplan oraz jak prowadzić kampanie reklamowe. Studenci rozwiną także kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji czy negocjacji biznesowych.

Ile trwają studia i jaki tytuł zdobędziesz?

Kierunek zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii można realizować na pierwszym i drugim stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata. Studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry i kończą się nadaniem tytułu magistra.

Czas trwania studiów na kierunku zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite

Brak wyników

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE I MARKETING W TURYSTYCE, HOTELARSTWIE I GASTRONOMII :

 • branża turystyczna
 • kierownik lub właściciel biura podróży
 • przewodnik turystyczny
 • pilot wycieczek
 • media
 • specjalistyczne wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • kariera międzynarodowa
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE I MARKETING W TURYSTYCE, HOTELARSTWIE I GASTRONOMII

Komentarze (0)