Filozofia - studia doktoranckie

Filozofia - studia doktoranckie

Studia na kierunku filozofia - studia doktoranckie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
   Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

   Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

   Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

   Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

   Filozofia – studia doktoranckie – kierunek studiów

    
   Dla kogo ten kierunek
   Myśląc o ludziach podejmujących się zawodu filozofa, najczęściej mimowolnie jawi nam się w głowie obraz starszego mężczyzny o zamyślonym, melancholijnym wyrazie twarzy, który oddaje się kontemplacjom gdzieś pod drzewem na łonie natury. Po części wyobrażenie to jest zgodne z rzeczywistością, bowiem filozofia jest „umiłowaniem mądrości”, a praktykujący ją ludzie zajmują się poszukiwaniem odpowiedzi na najtrudniejsze egzystencjalne pytania, które chociaż raz w życiu zadawał sobie każdy z nas. Kim właściwie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Na przestrzeni wieków powstało wiele teorii wyjaśniających przypuszczalną celowość ludzkiego życia, najpopularniejsze są te głoszone przez starożytnych Greków, a w szczególności Platona. Filozofia stanowiła bardzo cenny dorobek kulturowy dla ludności Dalekiego Wschodu – na jej filarach powstały nurty filozoficzno-religijne takie jak buddyzm, czy taoizm. Studia na kierunku filozofia wychodzą naprzeciw absolwentom studiów magisterskich, którzy chcieliby pogłębić posiadaną już wiedzę historyczną o wiadomości składające się na założenia filozoficzne najwybitniejszych myślicieli. Jako przyszły kandydat musisz pamiętać, że studia na kierunku filozofia – studia doktoranckie są humanistyczne, a do ich całkowitego zrozumienia niezbędna jest ugruntowana wiedza historyczna, socjologiczna i polityczna. Jeśli czujesz, że ten kierunek jest dla ciebie, aplikuj!
    
   Program studiów i przedmioty
   Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku filozofia - studia doktoranckie: prawne podstawy działalności naukowej, wprowadzenie do metodologii nauk, metody i techniki dydaktyczne w szkole wyższej, seminarium doktorskie, statystyka i informatyka w naukach humanistycznych.
   Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku filozofia – studia doktoranckie? Przygodę ze studiami rozpoczniesz od zagłębienia się w historię filozofii, sięgającą bardzo daleko w przeszłość. Pomimo tego, że jest to kierunek humanistyczny, nie znajdziesz w nim ucieczki od matematyki - nauczysz się logiki oraz filozofii matematycznej, która poszerzy twoje horyzonty myślowe oraz da możliwość bardziej wnikliwego spojrzenia na istotę otaczającego świata. W ramach zajęć praktycznych, będziesz miał za zadanie wykonać kilka projektów badawczych, obejmujących swoim zasięgiem szczegółową tematykę wybranych filozoficznych dzieł literackich.
    
   Praca po studiach
   Jaki zawód zdobędziesz po ukończeniu studiów na kierunku filozofia – studia doktoranckie? Wbrew powszechnie krążącej opinii, jakoby przyszłość zawodowa filozofów była skazana na niepowodzenie już w momencie samych rozważań na temat podjęcia studiów na tym kierunku, istnieje wielu filozofów zadowolonych ze swojej pracy i utrzymujących, że można z niej godnie wyżyć. Absolwenci studiów doktoranckich na kierunku filozofia znajdą zatrudnienie w szkolnictwie jako nauczyciele historii w szkołach podstawowych, a także wykładowcy filozofii na uczelniach wyższych. Asertywność i pracowitość, jakiej uczą się studenci filozofii, będą nieocenionymi kompetencjami pożądanymi przez międzynarodowe korporacje. Filozofowie odnajdują się w pracy w wydawnictwach przy publikacjach branżowych oraz historycznych, a także w szeroko pojętych instytucjach kulturalnych oraz agencjach reklamowych. Jak widzisz, wybór jest dosyć spory i nie ogranicza się do nieopłacalnych kontemplacji z dala od społeczeństwa.

   Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

   Żeby dostać się na studia na kierunku filozofia - studia doktoranckie na większości uczelni należy dostarczyć świadectwo ukończenia studiów magisterskich. Odbędzie się konkurs na podstawie złożonych dokumentów.

   Filozofia - studia doktoranckie - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując filozofię – studia doktoranckie

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • etyki
   • logiki
   • literaturoznawstwa
   • historii filozofii
   • znajomości systemów religijnych i politycznych

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filozofia – studia doktoranckie

   Absolwent kierunku filozofia - studia doktoranckie znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • szkolnictwie
   • wydawnictwach
   • doradztwie
   • instytucjach kulturalnych i związanych z mediami
   • agencjach reklamowych

   Zobacz inne kierunki humanistyczne

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Miasta, które oferują studia na kierunku Filozofia - studia doktoranckie

   Teraz najważniejsze

   kalkulator maturalny

   matura 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2024

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)