Filozofia - studia doktoranckie

Filozofia - studia doktoranckie

Dodaj do ulubionych

Filozofia – studia doktoranckie – kierunek studiów

 
Dla kogo ten kierunek
Myśląc o ludziach podejmujących się zawodu filozofa, najczęściej mimowolnie jawi nam się w głowie obraz starszego mężczyzny o zamyślonym, melancholijnym wyrazie twarzy, który oddaje się kontemplacjom gdzieś pod drzewem na łonie natury. Po części wyobrażenie to jest zgodne z rzeczywistością, bowiem filozofia jest „umiłowaniem mądrości”, a praktykujący ją ludzie zajmują się poszukiwaniem odpowiedzi na najtrudniejsze egzystencjalne pytania, które chociaż raz w życiu zadawał sobie każdy z nas. Kim właściwie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Na przestrzeni wieków powstało wiele teorii wyjaśniających przypuszczalną celowość ludzkiego życia, najpopularniejsze są te głoszone przez starożytnych Greków, a w szczególności Platona. Filozofia stanowiła bardzo cenny dorobek kulturowy dla ludności Dalekiego Wschodu – na jej filarach powstały nurty filozoficzno-religijne takie jak buddyzm, czy taoizm. Studia na kierunku filozofia wychodzą naprzeciw absolwentom studiów magisterskich, którzy chcieliby pogłębić posiadaną już wiedzę historyczną o wiadomości składające się na założenia filozoficzne najwybitniejszych myślicieli. Jako przyszły kandydat musisz pamiętać, że studia na kierunku filozofia – studia doktoranckie są humanistyczne, a do ich całkowitego zrozumienia niezbędna jest ugruntowana wiedza historyczna, socjologiczna i polityczna. Jeśli czujesz, że ten kierunek jest dla ciebie, aplikuj!
 
Program studiów i przedmioty
Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku filozofia – studia doktoranckie? Przygodę ze studiami rozpoczniesz od zagłębienia się w historię filozofii, sięgającą bardzo daleko w przeszłość. Pomimo tego, że jest to kierunek humanistyczny, nie znajdziesz w nim ucieczki od matematyki - nauczysz się logiki oraz filozofii matematycznej, która poszerzy twoje horyzonty myślowe oraz da możliwość bardziej wnikliwego spojrzenia na istotę otaczającego świata. W ramach zajęć praktycznych, będziesz miał za zadanie wykonać kilka projektów badawczych, obejmujących swoim zasięgiem szczegółową tematykę wybranych filozoficznych dzieł literackich.
 
Praca po studiach
Jaki zawód zdobędziesz po ukończeniu studiów na kierunku filozofia – studia doktoranckie? Wbrew powszechnie krążącej opinii, jakoby przyszłość zawodowa filozofów była skazana na niepowodzenie już w momencie samych rozważań na temat podjęcia studiów na tym kierunku, istnieje wielu filozofów zadowolonych ze swojej pracy i utrzymujących, że można z niej godnie wyżyć. Absolwenci studiów doktoranckich na kierunku filozofia znajdą zatrudnienie w szkolnictwie jako nauczyciele historii w szkołach podstawowych, a także wykładowcy filozofii na uczelniach wyższych. Asertywność i pracowitość, jakiej uczą się studenci filozofii, będą nieocenionymi kompetencjami pożądanymi przez międzynarodowe korporacje. Filozofowie odnajdują się w pracy w wydawnictwach przy publikacjach branżowych oraz historycznych, a także w szeroko pojętych instytucjach kulturalnych oraz agencjach reklamowych. Jak widzisz, wybór jest dosyć spory i nie ogranicza się do nieopłacalnych kontemplacji z dala od społeczeństwa.

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku filozofia - studia doktoranckie na większości uczelni należy dostarczyć świadectwo ukończenia studiów magisterskich. Odbędzie się konkurs na podstawie złożonych dokumentów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOZOFIA - STUDIA DOKTORANCKIE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Filozofia - studia doktoranckie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filozofia - studia doktoranckie

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując filozofię – studia doktoranckie

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • literaturoznawstwa
 • historii filozofii
 • logiki
 • znajomości systemów religijnych i politycznych
 • etyki

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filozofia – studia doktoranckie

Absolwent kierunku filozofia - studia doktoranckie znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • szkolnictwie
 • wydawnictwach
 • doradztwie
 • instytucjach kulturalnych i związanych z mediami
 • agencjach reklamowych

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Humanistyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOZOFIA - STUDIA DOKTORANCKIE

Komentarze (0)