FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DUALNE

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DUALNE

Dodaj do ulubionych

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DUALNE - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Studia finanse i rachunkowość od wielu lat znajdują się w czołówce najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez studentów, kierunków. Nic dziwnego, ponieważ ich ukończenie gwarantuje zdobycie gruntownego wykształcenia i stabilnej pracy w przyszłości. Jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na studia ze względów finansowych i często zamiast zdobywać dalsze wykształcenie, decydują się pójść do pracy.

Jako odpowiedź na tego typu dylematy, powstał kierunek finanse i rachunkowość-studia dualne. Dzięki swojej niezwykle nowatorskiej formie, zapewnia on połączenie nauki z pracą zawodową. Jest to niezwykle przyszłościowe rozwiązanie, które umożliwia studentom zdobycie cennego doświadczenia. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną o dużych aspiracjach, to studia na kierunku finanse i rachunkowość powinny być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku finanse i rachunkowość-studia dualne?

Podczas studiów rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu finansów, jak i dostaniesz szansę uczestnictwa w płatnym stażu, podczas którego zdobędziesz doświadczenie, które zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym. Na licznych zajęciach i warsztatach poznasz tajniki pracy sektora finansowego. Dowiesz się jak sporządzać sprawozdania finansowe i prowadzić księgi rachunkowe.

Co więcej, zagłębisz się w meandry prawa cywilnego i gospodarczego i interpretacji przepisów. Kadra akademicka przekaże Ci informacje z finansów międzynarodowych i bankowości. Na przedmiotach związanych z rachunkowością i statystyką będziesz miał szansę wykorzystać swoje zdolności matematyczne, które są niezwykle cenne w tej branży. W czasie kursu będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w której kierunku będziesz się dalej kształcić.

Jeżeli zdecydujesz się na rachunkowość i audyt finansowy, dowiesz się jak oceniać sprawozdania finansowe i nauczysz się korzystać z systemów komputerowych, używanych w większości przedsiębiorstw. Natomiast, wybierając ścieżkę controlling i finanse przedsiębiorstw, uzyskasz rozeznanie w procesach finansowych i sposobie ich funkcjonowania w biznesie, a także poznasz metody oceny wyników działalności gospodarczej. Dodatkowo, w czasie studiów zostaniesz kompleksowo przygotowany do egzaminu państwowego na maklera giełdowego. Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz w czasie płatnego stażu trwającego dziewięć miesięcy. Ponadto pogłębisz swoje kompetencje językowe, podczas lektoratu z wybranego przez Ciebie, języka obcego.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent studiów finanse i rachunkowość-studia dualne, będziesz miał wiedzę z zakresu rynku finansowego. Co więcej, podczas prawie rocznego stażu, zdobędziesz bezcenne doświadczenie, które otworzy Ci drzwi do kariery na wielu stanowiskach. Po ukończeniu kursu, będziesz miał wszelkie kwalifikacje do pracy w instytucjach finansowych, jednostkach administracji publicznej i międzynarodowych korporacjach.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie jako księgowy, czy specjalista do spraw kadr i płac. Co więcej, idealnie sprawdzisz się na stanowisku analityka i kontrolera finansowego. Znajomość języka obcego na poziomie zaawansowanym umożliwi Ci pracę na arenie międzynarodowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku finanse i rachunkowość-studia dualne, powinieneś zdać maturę z: języka polskiego, matematyki, języka obcego, WOS-u, historii lub geografii.

 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DUALNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DUALNE - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku finanse i rachunkowość - studia dualne

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ-STUDIA DUALNE:

   • Umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych
   • Umiejętność prowadzenia ksiąg rachunkowych
   • Znajomość systemów finansowo-księgowych
   • Umiejętność interpretowania wyników działalności gospodarczej

   Jak wyglądają studia na kierunku finanse i rachunkowość – studia dualne?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek finanse i rachunkowość – studia dualne jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

   Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół zagadnień związanych z naukami ekonomicznymi i ścisłymi.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku finanse i rachunkowość – studia dualne będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu ekonomii, rachunkowości oraz nauk ścisłych. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

   • Podstawy rachunkowości
   • Makroekonomia
   • Statystyka w finansach
   • Rynki finansowe

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studia na powyższym kierunku ekonomicznym będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim nauczysz się sporządzać analizę finansową czy podatkową. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób zarządzać finansami przedsiębiorstw oraz dokonywać oceny ryzyka finansowego i inwestycyjnego. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas stażu zawodowego, dzięki któremu zdobędziesz niezwykle ważne doświadczenie.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość – studia dualne będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ-STUDIA DUALNE:

   • Biura rachunkowe
   • Księgowy
   • Specjalista do spraw kadr i płac
   • Analityk finansowy
   • Kontroler finansowy
   • specjalista ds. controllingu

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DUALNE

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DUALNE

   Komentarze (0)