FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DUALNE

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DUALNE

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DUALNE - kierunek studiów

Studia finanse i rachunkowość od wielu lat znajdują się w czołówce najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez studentów, kierunków. Nic dziwnego, ponieważ ich ukończenie gwarantuje zdobycie gruntownego wykształcenia i stabilnej pracy w przyszłości. Jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na studia ze względów finansowych i często zamiast zdobywać dalsze wykształcenie, decydują się pójść do pracy.

Jako odpowiedź na tego typu dylematy, powstał kierunek finanse i rachunkowość-studia dualne. Dzięki swojej niezwykle nowatorskiej formie, zapewnia on połączenie nauki z pracą zawodową. Jest to niezwykle przyszłościowe rozwiązanie, które umożliwia studentom zdobycie cennego doświadczenia. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną o dużych aspiracjach, to studia na kierunku finanse i rachunkowość powinny być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku finanse i rachunkowość-studia dualne?

Podczas studiów rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu finansów, jak i dostaniesz szansę uczestnictwa w płatnym stażu, podczas którego zdobędziesz doświadczenie, które zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym. Na licznych zajęciach i warsztatach poznasz tajniki pracy sektora finansowego. Dowiesz się jak sporządzać sprawozdania finansowe i prowadzić księgi rachunkowe.

Co więcej, zagłębisz się w meandry prawa cywilnego i gospodarczego i interpretacji przepisów. Kadra akademicka przekaże Ci informacje z finansów międzynarodowych i bankowości. Na przedmiotach związanych z rachunkowością i statystyką będziesz miał szansę wykorzystać swoje zdolności matematyczne, które są niezwykle cenne w tej branży. W czasie kursu będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, w której kierunku będziesz się dalej kształcić.

Jeżeli zdecydujesz się na rachunkowość i audyt finansowy, dowiesz się jak oceniać sprawozdania finansowe i nauczysz się korzystać z systemów komputerowych, używanych w większości przedsiębiorstw. Natomiast, wybierając ścieżkę controlling i finanse przedsiębiorstw, uzyskasz rozeznanie w procesach finansowych i sposobie ich funkcjonowania w biznesie, a także poznasz metody oceny wyników działalności gospodarczej. Dodatkowo, w czasie studiów zostaniesz kompleksowo przygotowany do egzaminu państwowego na maklera giełdowego. Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz w czasie płatnego stażu trwającego dziewięć miesięcy. Ponadto pogłębisz swoje kompetencje językowe, podczas lektoratu z wybranego przez Ciebie, języka obcego.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent studiów finanse i rachunkowość-studia dualne, będziesz miał wiedzę z zakresu rynku finansowego. Co więcej, podczas prawie rocznego stażu, zdobędziesz bezcenne doświadczenie, które otworzy Ci drzwi do kariery na wielu stanowiskach. Po ukończeniu kursu, będziesz miał wszelkie kwalifikacje do pracy w instytucjach finansowych, jednostkach administracji publicznej i międzynarodowych korporacjach.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie jako księgowy, czy specjalista do spraw kadr i płac. Co więcej, idealnie sprawdzisz się na stanowisku analityka i kontrolera finansowego. Znajomość języka obcego na poziomie zaawansowanym umożliwi Ci pracę na arenie międzynarodowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku finanse i rachunkowość-studia dualne, powinieneś zdać maturę z: języka polskiego, matematyki, języka obcego, WOS-u, historii lub geografii.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DUALNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ-STUDIA DUALNE:

  • Umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych
  • Umiejętność prowadzenia ksiąg rachunkowych
  • Znajomość systemów finansowo-księgowych
  • Umiejętność interpretowania wyników działalności gospodarczej

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ-STUDIA DUALNE:

  • Biura rachunkowe
  • Księgowy
  • Specjalista do spraw kadr i płac
  • Analityk finansowy
  • Kontroler finansowy
  • specjalista ds. controllingu

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DUALNE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - STUDIA DUALNE

Komentarze (0)