ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ

ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ

ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ studia – kierunek studiów

Zarządzanie jakością i produkcją to nowatorskie i niezwykle interesujące studia licencjackie, skierowane do wszystkich osób o dużych zdolnościach z zakresu nauk technicznych, którzy chcieliby wykorzystać je podczas swojej pracy zawodowej. Współcześnie, w dobie rozwoju gospodarczego i przemysłowego, powstaje wiele różnorodnych firm produkcyjnych i handlowych, w związku z czym rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru zarządzania tymi dziedzinami.

Ten perspektywiczny kierunek jest nijako odpowiedzią na potrzeby dzisiejszego świata oraz polskiego i międzynarodowego rynku pracy. Jeżeli więc zależy Ci na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i tym samym zwiększeniu swoich perspektyw zawodowych to nie wahaj się i weź udział w rekrutacji!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie produkcją i jakością?

W trakcie studiów będziesz miał okazję ugruntować swoją dotychczasową wiedzę z zakresu nauk technicznych oraz rozwinąć ją o nowe elementy i aspekty z zakresu innych, powiązanych dziedzin. W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących wykładów oraz zajęć praktycznych, dzięki którym dowiesz się więcej na temat zarządzania, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania jakością, ekonomii czy rachunkowości.

Ponadto, nauczysz się w jaki sposób projektować systemy zarządzania jakością i produkcją, a także zaznajomisz się z technikami i metodami nadzorowania biznesu i personelu. Oprócz wiedzy teoretycznej, rozwiniesz także swoje zdolności praktyczne, między innymi podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Co więcej, będziesz miał szansę nauczyć się języka obcego na specjalnie do tego przeznaczonym lektoracie, co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po zakończeniu studiów na tym niezwykle innowacyjnym i interesującym kierunku będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania jakością i produkcją, ekonomii, rachunkowości oraz wielu innych istotnych dziedzin naukowych. Dzięki uzyskanym kompetencjom oraz kwalifikacjom zawodowym będziesz miał duże szanse zdobyć atrakcyjną i perspektywiczną pracę.

Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w przedsiębiorstwach handlowych, firmach transportowych czy w centrach dystrybucyjnych i magazynowych. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w działach produkcji i kontroli jakości. Równie ciekawym rozwiązaniem jest praca na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich, zarówno małych firmach, jak i dużych korporacjach. Co więcej, możesz związać się z branżą finansową, między innymi jako analityk, audytor lub księgowy.

Dodatkowo, znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, w niemal każdym zakątku globu. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tych niezwykle nowatorskich i perspektywicznych studiów powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: matematyka,język polski, język obcy nowożytny, fizyka, chemia, informatyka, biologia lub geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Częstochowska

Politechnika Częstochowska

Politechnika Częstochowska

Kierunek zarządzanie jakością i produkcją prowadzony jest przez:

Wydział Zarządzania

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ:

 • znajomość strategi zarządzania
 • wiedza z zakresu towaroznawstwa
 • umiejętność nadzorowania procesu produkcji
 • projektowanie systemów produkcyjnych
 • nadzorowanie systemów zarządzania
 • wiedza z zakresu finansów i rachunkowości
 • znajomość nowoczesnych programów informatycznych
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • znajomość języka obcego

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ:

 • firmy produkcyjne
 • firmy handlowe
 • firmy usługowe
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • jednostki gospodarcze
 • jednostki administracyjne
 • międzynarodowe firmy i korporacje
 • branża finansowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ

Komentarze (0)