ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ

ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
  Typ uczelni
   Więcej filtrów
   Poziom studiów
    Forma studiów
     Czas trwania
      Politechnika Częstochowska

      Politechnika Częstochowska

      Zarządzanie jakością i produkcją stopień: (I)  (II)
      forma: stacjonarne

      ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ studia – kierunek studiów

      Studia na kierunku Zarządzanie jakością i produkcją to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

      Wymagania

      W procesie rekrutacji na studia na kierunku zarządzanie jakością i produkcją najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, fizyka i astronomia,chemia, matematyka, informatyka, język obcy, język polski.

      *Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

      JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

      Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku zarządzanie jakością i produkcją:

      • chemia,
      • fizyka,
      • fizyka i astronomia,
      • informatyka,
      • matematyka,
      • język obcy,
      • język polski.

      *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

      szczegółowe wymagania na uczelniach

      ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ - zasady rekrutacji

      • Terminy rekrutacji

      • Czas trwania

      • Przedmioty maturalne

      • Limity

      • Progi

      WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ:

      Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie produkcją i jakością?

      W trakcie studiów będziesz miał okazję ugruntować swoją dotychczasową wiedzę z zakresu nauk technicznych oraz rozwinąć ją o nowe elementy i aspekty z zakresu innych, powiązanych dziedzin.

      W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących wykładów oraz zajęć praktycznych, dzięki którym dowiesz się więcej na temat zarządzania, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania jakością, ekonomii czy rachunkowości.

      Ponadto, nauczysz się w jaki sposób projektować systemy zarządzania jakością i produkcją, a także zaznajomisz się z technikami i metodami nadzorowania biznesu i personelu.

      Oprócz wiedzy teoretycznej, rozwiniesz także swoje zdolności praktyczne, między innymi podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

      Co więcej, będziesz miał szansę nauczyć się języka obcego na specjalnie do tego przeznaczonym lektoracie, co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę.

       

      Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

      • znajomość strategi zarządzania
      • wiedza z zakresu towaroznawstwa
      • umiejętność nadzorowania procesu produkcji
      • projektowanie systemów produkcyjnych
      • nadzorowanie systemów zarządzania
      • wiedza z zakresu finansów i rachunkowości
      • znajomość nowoczesnych programów informatycznych
      • znajomość specjalistycznej terminologii
      • znajomość języka obcego

      Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie jakością i produkcją

       

      1. Tryb i typ studiów

      Studia na kierunku Zarządzanie jakościa i produkcją możemy podzielić na:

      1. Poziom:

       

      2. Forma:

       

      Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

      Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

      Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

       

      2. Program studiów i przedmioty

      Zarządzanie jakością i produkcją jest kierunkiem skupiającym w sobie zagadnienia zarządzania produkcją, nauk ekonomicznych, bezpieczeństwa procesów, czy systemów zarządzania. Studia umożliwiają pozyskanie wiedzy, którą można wykorzystać w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, jednostkach projektowych, firmach doradczych, czy też organizacjach, w których wymagane są nie tylko umiejętności zarządcze, ale także znajomość zagadnień technicznych, czy informatycznych.

      Zarządzanie jakością i produkcją to kierunek dostarczający szerokiej i różnorodnej wiedzy. Na pierwszym planie stawia się osiągnięcie umiejętności menedżerskich, ale największy nacisk kładziony jest na zdolność rozwiązywania problemów z zakresu inżynierii produkcji, zarządzania jakością wyrobów i usług.

      Studenci zaznajamiają się z zagadnieniami projektowania systemów zarządzania jakością, projektowania nowych i nadzorowania istniejących procesów i systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych, nadzorowania obiektów i systemów zarządzania, doboru metod i technik stosowanych w kontroli jakości, doboru i szkolenia personelu, zarządzania kosztami w przemyśle, czy zarządzania doborem materiałów. Program studiów wyraźnie pokazuje, iż jest to kierunek należący do nauk o zarządzaniu, ale o dużym zabarwieniu technicznym.

      Zarządzanie jakością i produkcją jest kierunkiem, który najczęściej występuje na studiach inżynierskich, głównie na uczelniach technicznych. W większości ofert dydaktycznych oferowany jest zarówno w ramach kształcenia stacjonarnego, jak i niestacjonarnego.

       

      3. Dla kogo ten kierunek

      Zarządzanie jakością i produkcją to nowatorskie i niezwykle interesujące studia licencjackie, skierowane do wszystkich osób o dużych zdolnościach z zakresu nauk technicznych, którzy chcieliby wykorzystać je podczas swojej pracy zawodowej.

      Współcześnie, w dobie rozwoju gospodarczego i przemysłowego, powstaje wiele różnorodnych firm produkcyjnych i handlowych, w związku z czym rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru zarządzania tymi dziedzinami.

      Ten perspektywiczny kierunek jest nijako odpowiedzią na potrzeby dzisiejszego świata oraz polskiego i międzynarodowego rynku pracy. Jeżeli więc zależy Ci na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i tym samym zwiększeniu swoich perspektyw zawodowych to nie wahaj się i weź udział w rekrutacji!

       

      4. Gdzie studiować Zarządzanie jakością i produkcją

      Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzanie jakością i produkcją:

      Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie jakością i produkcją

      Studia na kierunku Zarządzanie jakością i produkcją trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

      Zarządzanie jakością i produkcją najczęściej realizowane jest przez uczelnie techniczne. Osoby zastanawiające się nad studiami otrzymują wybór, ponieważ kierunek prowadzony jest zazwyczaj na studiach pierwszego i drugiego stopnia, z czego pierwszy stopień zwykle jest stopniem inżynierskim. Studia inżynierskie na Zarządzaniu jakością i produkcją trwają siedem semestrów, zatem cały pierwszy stopień obejmuje 3,5 roku nauki. 

      JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ:

      Jaka praca po tym kierunku?

      Po zakończeniu studiów na tym niezwykle innowacyjnym i interesującym kierunku będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania jakością i produkcją, ekonomii, rachunkowości oraz wielu innych istotnych dziedzin naukowych. Dzięki uzyskanym kompetencjom oraz kwalifikacjom zawodowym będziesz miał duże szanse zdobyć atrakcyjną i perspektywiczną pracę.

      Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w przedsiębiorstwach handlowych, firmach transportowych czy w centrach dystrybucyjnych i magazynowych. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w działach produkcji i kontroli jakości.

      Równie ciekawym rozwiązaniem jest praca na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich, zarówno małych firmach, jak i dużych korporacjach. Co więcej, możesz związać się z branżą finansową, między innymi jako analityk, audytor lub księgowy.

      Dodatkowo, znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, w niemal każdym zakątku globu. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

       

      Absolwent kierunku Zarządzanie jakością i produkcją znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

      • firmy produkcyjne
      • firmy handlowe
      • firmy usługowe
      • stanowiska kierownicze i menadżerskie
      • jednostki gospodarcze
      • jednostki administracyjne
      • międzynarodowe firmy i korporacje
      • branża finansowa

      Poziom i forma studiów

      Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

      Zarządzanie jakością i produkcją studia stacjonarne

      Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

      Zarządzanie jakością i produkcją studia I stopnia

      Zarządzanie jakością i produkcją studia II stopnia

      Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing

      Filtrowanie
      Województwo
      Poziom studiów

      Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing - podyplomowe

      Filtrowanie
      Województwo
      Poziom studiów

      Miasta, które oferują studia na kierunku ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ

      Teraz najważniejsze

      kalkulator maturalny

      matura 2024

      arkusze maturalne

      wyniki matur 2024

      rekrutacja na studia

      studia

      kierunki studiów

      studia podyplomowe

       

      Ciekawe

       


      gdzie studiować

       

       

      Nadchodzące wydarzenia

      Komentarze (0)