ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ

ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
  Miejscowość
   Status uczelni
    Typ uczelni
     Więcej filtrów
     Poziom studiów
      Forma studiów
       Czas trwania

        Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

        ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ studia – kierunek studiów

        Studia na kierunku Zarządzanie jakością i produkcją to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

        Wymagania

        W procesie rekrutacji na studia na kierunku zarządzanie jakością i produkcją najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka.

        *Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

        JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

        Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku zarządzanie jakością i produkcją:

        • chemia,
        • fizyka,
        • fizyka i astronomia,
        • informatyka,
        • język obcy,
        • język polski,
        • matematyka.

        *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

        ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ - zasady rekrutacji

        • Terminy rekrutacji

        • Czas trwania

        • Przedmioty maturalne

        • Limity

        • Progi

        WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ:

        Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie produkcją i jakością?

        W trakcie studiów będziesz miał okazję ugruntować swoją dotychczasową wiedzę z zakresu nauk technicznych oraz rozwinąć ją o nowe elementy i aspekty z zakresu innych, powiązanych dziedzin.

        W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących wykładów oraz zajęć praktycznych, dzięki którym dowiesz się więcej na temat zarządzania, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania jakością, ekonomii czy rachunkowości.

        Ponadto, nauczysz się w jaki sposób projektować systemy zarządzania jakością i produkcją, a także zaznajomisz się z technikami i metodami nadzorowania biznesu i personelu.

        Oprócz wiedzy teoretycznej, rozwiniesz także swoje zdolności praktyczne, między innymi podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

        Co więcej, będziesz miał szansę nauczyć się języka obcego na specjalnie do tego przeznaczonym lektoracie, co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę.

         

        Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

        • znajomość strategi zarządzania
        • wiedza z zakresu towaroznawstwa
        • umiejętność nadzorowania procesu produkcji
        • projektowanie systemów produkcyjnych
        • nadzorowanie systemów zarządzania
        • wiedza z zakresu finansów i rachunkowości
        • znajomość nowoczesnych programów informatycznych
        • znajomość specjalistycznej terminologii
        • znajomość języka obcego

        Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie jakością i produkcją

         

        1. Tryb i typ studiów

        Studia na kierunku Zarządzanie jakościa i produkcją możemy podzielić na:

        1. Poziom:

         

        2. Forma:

         

        Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

        Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

        Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

         

        2. Program studiów i przedmioty

        Zarządzanie jakością i produkcją jest kierunkiem skupiającym w sobie zagadnienia zarządzania produkcją, nauk ekonomicznych, bezpieczeństwa procesów, czy systemów zarządzania. Studia umożliwiają pozyskanie wiedzy, którą można wykorzystać w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, jednostkach projektowych, firmach doradczych, czy też organizacjach, w których wymagane są nie tylko umiejętności zarządcze, ale także znajomość zagadnień technicznych, czy informatycznych.

        Zarządzanie jakością i produkcją to kierunek dostarczający szerokiej i różnorodnej wiedzy. Na pierwszym planie stawia się osiągnięcie umiejętności menedżerskich, ale największy nacisk kładziony jest na zdolność rozwiązywania problemów z zakresu inżynierii produkcji, zarządzania jakością wyrobów i usług.

        Studenci zaznajamiają się z zagadnieniami projektowania systemów zarządzania jakością, projektowania nowych i nadzorowania istniejących procesów i systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych, nadzorowania obiektów i systemów zarządzania, doboru metod i technik stosowanych w kontroli jakości, doboru i szkolenia personelu, zarządzania kosztami w przemyśle, czy zarządzania doborem materiałów. Program studiów wyraźnie pokazuje, iż jest to kierunek należący do nauk o zarządzaniu, ale o dużym zabarwieniu technicznym.

        Zarządzanie jakością i produkcją jest kierunkiem, który najczęściej występuje na studiach inżynierskich, głównie na uczelniach technicznych. W większości ofert dydaktycznych oferowany jest zarówno w ramach kształcenia stacjonarnego, jak i niestacjonarnego.

         

        3. Dla kogo ten kierunek

        Zarządzanie jakością i produkcją to nowatorskie i niezwykle interesujące studia licencjackie, skierowane do wszystkich osób o dużych zdolnościach z zakresu nauk technicznych, którzy chcieliby wykorzystać je podczas swojej pracy zawodowej.

        Współcześnie, w dobie rozwoju gospodarczego i przemysłowego, powstaje wiele różnorodnych firm produkcyjnych i handlowych, w związku z czym rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru zarządzania tymi dziedzinami.

        Ten perspektywiczny kierunek jest nijako odpowiedzią na potrzeby dzisiejszego świata oraz polskiego i międzynarodowego rynku pracy. Jeżeli więc zależy Ci na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i tym samym zwiększeniu swoich perspektyw zawodowych to nie wahaj się i weź udział w rekrutacji!

         

        4. Gdzie studiować Zarządzanie jakością i produkcją

        Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzanie jakością i produkcją:

        Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie jakością i produkcją

        Studia na kierunku Zarządzanie jakością i produkcją trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

        Zarządzanie jakością i produkcją najczęściej realizowane jest przez uczelnie techniczne. Osoby zastanawiające się nad studiami otrzymują wybór, ponieważ kierunek prowadzony jest zazwyczaj na studiach pierwszego i drugiego stopnia, z czego pierwszy stopień zwykle jest stopniem inżynierskim. Studia inżynierskie na Zarządzaniu jakością i produkcją trwają siedem semestrów, zatem cały pierwszy stopień obejmuje 3,5 roku nauki. 

        JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ:

        Jaka praca po tym kierunku?

        Po zakończeniu studiów na tym niezwykle innowacyjnym i interesującym kierunku będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania jakością i produkcją, ekonomii, rachunkowości oraz wielu innych istotnych dziedzin naukowych. Dzięki uzyskanym kompetencjom oraz kwalifikacjom zawodowym będziesz miał duże szanse zdobyć atrakcyjną i perspektywiczną pracę.

        Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w przedsiębiorstwach handlowych, firmach transportowych czy w centrach dystrybucyjnych i magazynowych. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w działach produkcji i kontroli jakości.

        Równie ciekawym rozwiązaniem jest praca na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich, zarówno małych firmach, jak i dużych korporacjach. Co więcej, możesz związać się z branżą finansową, między innymi jako analityk, audytor lub księgowy.

        Dodatkowo, znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, w niemal każdym zakątku globu. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

         

        Absolwent kierunku Zarządzanie jakością i produkcją znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

        • firmy produkcyjne
        • firmy handlowe
        • firmy usługowe
        • stanowiska kierownicze i menadżerskie
        • jednostki gospodarcze
        • jednostki administracyjne
        • międzynarodowe firmy i korporacje
        • branża finansowa

        Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing

        Filtrowanie
        Województwo
         Poziom studiów

         Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing - podyplomowe

         Filtrowanie
         Województwo
          Poziom studiów

          Miasta, które oferują studia na kierunku ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ I PRODUKCJĄ

          Teraz najważniejsze

          matura 2024

          zmiany na maturze 2024

          arkusze maturalne

          wyniki matur 2023

          rekrutacja na studia

          studia

          kierunki studiów

          studia podyplomowe

           

          Ciekawe

           


          gdzie studiować

           

           

          Nadchodzące wydarzenia

          Komentarze (0)