Studia na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studenci kierunku zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej zdobędą przygotowanie z zakresu zarządzania, marketingu, biznesu oraz nauk administracyjnych. Przede wszystkim nauczą się zarządzania bezpieczeństwem, diagnozowania zagrożeń oraz podejmowania środków prewencyjnych, a także zarządzania szeroko pojętym ryzykiem.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, matematyka.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Po ukończeniu studiów absolwenci znajdą zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z firmami z sektora energetycznego i teleinformatycznego, a także znaleźć pracę w służbach mundurowych i jednostkach administracji publicznej.
Studia na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej dostępne są zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. W obu przypadkach trzeba spełnić określone warunki, aby pozytywnie przejść przez proces rekrutacji.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej to:
Kandydaci na studia magisterskie muszą przedstawić dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz podsiadać kwalifikacje potrzebne do podjęcia studiów na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Prawidłowe działanie infrastruktury krytycznej, czyli wszystkich systemów teleinformatycznych, transportowych i energetycznych wpływa na stabilną sytuację państwową. Dlatego też nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu tej dziedziny. Ich kształceniem zajmuje się kierunek zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej.
Studia na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej możemy podzielić na:
1. Poziom
2. Forma:
Studenci kierunku zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej przede wszystkim skupią się na doskonaleniu umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczą się identyfikować zagrożenia oraz poznają zasady zarządzania kryzysowego. Ponadto dowiedzą się w jaki sposób zarządzać organizacją, finansami oraz zasobami ludzkimi.
W czasie studiów zyskają także zdolności interpretowania i wdrażania wymogów prawnych oraz przygotowywania dokumentacji technicznej. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystają podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które odbędą się w wyznaczonym do tego miejscu pracy.
Studia na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Po ukończeniu studiów na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej można znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę. Absolwenci znajdą zatrudnienie w jednostkach administracji publicznej, centrach zarządzania kryzysowego oraz w sektorze finansowym. Równie ciekawą opcją może być praca w służbach mundurowych oraz na stanowiskach menadżerskich.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej:
jednostki administracji publicznej
centra zarządzania kryzysowego
sektor finansowy
stanowiska menedżerskie
służby mundurowe
Miasta, które oferują studia na kierunku ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM INFRASTRUKTURY KRYTYCZNEJ
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia