Ekonomia – studia doktoranckie

Ekonomia – studia doktoranckie

Dodaj do ulubionych

Ekonomia – studia doktoranckie – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Wszędzie tam, gdzie są ludzie i finanse, jest również ogromne zapotrzebowanie na pracowników branży ekonomicznej, co gwarantuje niemal dożywotni popyt na absolwentów tych studiów - w końcu prognozy zakładają istnienie gatunku ludzkiego jeszcze przez dobrych kilka milionów lat. Ekonomia – studia doktoranckie to kierunek stanowiący swoistą odpowiedź na zainteresowanie absolwentów ścisłych studiów magisterskich dalszym kształceniem w obszarze ekonomii, a tym samym rynku pracy, który cierpi na niedostatek odpowiednio wykształconych ekonomistów. Od zawsze byłeś zainteresowany losem światowej gospodarki? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe? Chciałbyś wiązać swoją przyszłość z zawodem ekonomisty? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco przynajmniej na jedno pytanie, to studia na kierunku ekonomia – studia doktoranckie z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę i umiejętności będziesz mógł wynieść ze studiów na kierunku ekonomia – studia doktoranckie? Przede wszystkim szerokie i dobrze ugruntowane, co zapewni dobry start w przyszłe życie zawodowe. Znacznie poszerzysz posiadane już umiejętności matematyczne o szereg nowych narzędzi statystycznych, umożliwiających analizowanie rynku i produktów finansowych. Poznasz programy komputerowe ułatwiające rozporządzanie finansami oraz fachową terminologię ekonomiczną w języku angielskim, co uczyni cię uniwersalnym pracownikiem rynku zarówno polskiego, jak i zagranicznego. Będziesz umiał przeprowadzać analizę informacji wspierających podejmowanie racjonalnych decyzji, co jest szczególnie ważne dla idei nauk ekonomicznych. Ponadto nauczysz się skutecznego gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi, co w połączeniu z gruntownym przeszkoleniem z zakresu psychologii biznesu da ci idealne kompetencje do założenia własnej działalności gospodarczej.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku ekonomia – studia doktoranckie? Z uwagi na ogromne zapotrzebowanie gospodarcze na dobrze wykształconych ekonomów, nie będziesz miał najmniejszych problemów ze znalezieniem wymarzonej pracy, a okres twojego przyszłego bezrobocia będzie stanowił czas pomiędzy aplikacją na dane stanowisko, a pierwszym dniem próbnym w wybranej placówce. Jeśli zechcesz, zasilisz grono pracowników banków i urzędów skarbowych, skrupulatnie wypełniających swoje biurowe obowiązki. Dla absolwentów najbardziej ceniących sobie kontakt z klientem i chcących wykazać się umiejętnościami z zakresu perswazji, z pewnością znajdzie się miejsce w firmach konsultingowych i funduszach inwestycyjnych. Dla najbardziej przedsiębiorczych i niezależnych otworzy się furtka do założenia własnej działalności gospodarczej z dużym potencjałem zapewnionym przez gruntowne przeszkolenie ekonomiczne.

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku ekonomia – studia doktoranckie, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane jest pod uwagę posiadanie świadectwa uprawniającego do podjęcia studiów doktoranckich.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EKONOMIA – STUDIA DOKTORANCKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Jednostka prowadząca

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku ekonomia - studia doktoranckie

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku ekonomia – studia doktoranckie

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi,
  • przeprowadzania analizy dostępnych lub tworzonych informacji wspierających podejmo-wanie racjonalnych decyzji osadzonych w kanonach nauk ekonomicznych,
  • europejskiej przestrzeni społeczno-gospodarczej,
  • badań statystycznych – rodzaje badań, proces badania statystycznego, prezentacja tabelaryczna i graficzna danych statystycznych, wykorzystanie wyników badań statystycznych

Czas trwania studiów na kierunku ekonomia – studia doktoranckie na poszczególnych uczelniach

Tryb studiów
Typ studiów
Miejscowość
Województwo
SORTOWANIE:
I stopnia II stopnia jednolite

Brak wyników

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku ekonomia – studia doktoranckie

Absolwent kierunku ekonomia – studia doktoranckie znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • bankach
  • urzędach skarbowych
  • biurach rachunkowych
  • firmach konsultingowych
  • funduszach inwestycyjnych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU EKONOMIA – STUDIA DOKTORANCKIE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA – STUDIA DOKTORANCKIE

Komentarze (0)