Kulturoznawstwo Azji i Afryki

Kulturoznawstwo Azji i Afryki

Kulturoznawstwo Azji i Afryki studia

Kulturoznawstwo Azji i Afryki studia - kierunek studiów

Azja oraz Afryka to kontynenty różnorodności, obfitujące w ciekawe geograficznie atrakcje turystyczne oraz dysponujące niezwykłym dorobkiem kulturowym. Co więcej, to kontynenty kryjące wiele ciekawostek. Wśród jakiego ludu kobiety tatuowały sobie wąsy? Czy w Afryce można spotkać pingwiny? Tego i wiele więcej dowiesz się studiując Kulturoznawstwo Azji i Afryki! Jeżeli zatem interesujesz się kulturą tych regionów to może być to kierunek dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Kulturoznawstwo Azji i Afryki? Dzięki temu kierunkowi zdobędziesz wiedzę z zakresu studiów nad kulturą, cywilizacją, społeczeństwem Azji oraz Afryki, a także poznasz historię tego regionu. Gratką powinna być też dla Ciebie możliwość nauczenia się jednego z języków afrykańskich lub azjatyckich. Co więcej, nacisk będzie kładziony na umiejętności miękkie w zakresie komunikacji interpersonalnej, co ułatwi Ci kontakt z innymi kulturami. Jako absolwent będziesz w stanie sprawnie poruszać się i wypowiadać w sferze ogólnych zagadnień dotyczących teorii i praktyki stosunków międzykulturowych. Jednym zdaniem staniesz się specjalistą w zakresie kultury Afryki oraz Azji!

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Kulturoznawstwo Azji i Afryki? Po ukończeniu studiów będzie mógł pracować w instytucjach kulturalnych, artystycznych, naukowo-badawczych, prasie, radiu i telewizji, wydawnictwach, agencjach reklamowych, stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych, instytucjach edukacyjnych (po uzyskaniu dodatkowych kwalifikacji pedagogicznych). Jak widzisz możliwości jest dużo, więc nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem ciekawej pracy w zawodzie. Jeżeli zatem interesujesz się kulturą Azji i Afryki to ten kierunek może być dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując kulturoznawstwo Azji i Afryki

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • terminologii, teorii oraz metodologii z zakresu studiów nad kulturą, cywilizacją, społeczeństwem Azji i Afryki,
 • komunikacji międzykulturowych w rozwiązywaniu problemów związanych z odmiennością kulturową w sytuacjach profesjonalnych
 • kontaktów międzykulturowych między Wschodem a Zachodem - zastosowania wiedzy z zakresu historii wybranych regionów Azji i Afryki do analizy i interpretowania wydarzeń współczesnego świata,
 • zjawisk sztuki (malarstwa, rzeźby, architektury, innych dziedzin sztuki) wybranego regionu Azji i/lub Afryki,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku kulturoznawstwo Azji i Afryki

Absolwent kierunku kulturoznawstwo Azji i Afryki znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik w instytucjach kulturalnych,
 • pracownik w pracowniach artystycznych,
 • pracownik instytucji naukowo-badawczych,
 • pracownik w prasie, radiu i telewizji,,
 • pracownik instytucji społecznych lub wydawnictw.
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku kulturoznawstwo Azji i Afryki, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, język obcy, język polski.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku KULTUROZNAWSTWO AZJI I AFRYKI

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Kulturoznawstwo Azji i Afryki

KULTUROZNAWSTWO AZJI I AFRYKI - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Zobacz inne kierunki Humanistyczne

     Komentarze (0)