Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Dla kogo ten kierunek
Copywriter, content manager czy scenarzysta gier to tylko jedne z wielu przykładów współczesnych zawodów, do których konieczna jest wiedza z zakresu pracy z tekstem w nowych mediach oraz zagospodarowania przestrzeni kulturowej. Dzięki studiom na kierunku Teksty kultury i animacja sieci to Ty możesz mieć w tym swój udział! Jeżeli zatem masz „lekkie pióro” i sprawnie poruszasz się w gąszczu informacji zamieszczonych w Internecie to Teksty kultury i animacja sieci jest kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej!
Program studiów i przedmioty
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Teksty kultury i animacja sieci? Studia kształcą głównie w zakresie praktycznych umiejętności wchodzących w skład bloku warsztatowego. Nacisk kładziony będzie na tworzenie tekstów o różnym podłożu: literackim krytycznym, popularyzatorskim, promocyjnym oraz reklamowym, redagowania portali internetowych oraz promocji wydarzeń kulturalnych. Istotnym aspektem kierunku będzie kształtowanie warsztatu polonistycznego w zakresie antropologii, kulturoznawstwa, historii, historii sztuki, filozofii, etyki, psychologii, socjologii czy ekonomii. Kierunek posiada także bogatą ofertę zajęć fakultatywnych, a studia licencjackie kończą się realizacją grupowego projektu dyplomowego. Studia wyróżnia na pewno innowacyjne podejście do studiowania, a treści kierunkowe wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom nowczesnego rynku działającego w sieci.
Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absowlent Teksty kultury i animacja sieci? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako copywriter, content manager, broker informacji, scenarzysta gier i aplikacji internetowych, twórca oraz krytyk, animator czy manager. Rynek internetowy tworzy coraz więcej miejsc pracy, gdzie konieczna jest umiejętność tworzenia tekstów oraz prowadzenia portali internetowych. Pracę znajdziesz także w redakcjach, firmach marketingowych czy konsultingowych. Dzięki wiedzy o kulturze praca będzie czekać na Ciebie w instytucjach kulturowych czy administracji państwowej. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyżsych zawodów to Teksty kultury i animacja treści może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Żeby dostać się na studia na kierunku teksty kultury i animacja sieci, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy, język polski, matematyka, filozofia, historia, historia muzyki, wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu, historia sztuki, język łaciński i kultura antyczna.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Teksty kultury i animacja sieci
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia