Teksty kultury i animacja sieci

Teksty kultury i animacja sieci

Dodaj do ulubionych

Teksty kultury i animacja sieci studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Copywriter, content manager czy scenarzysta gier to tylko jedne z wielu przykładów współczesnych zawodów, do których konieczna jest wiedza z zakresu pracy z tekstem w nowych mediach oraz zagospodarowania przestrzeni kulturowej. Dzięki studiom na kierunku Teksty kultury i animacja sieci to Ty możesz mieć w tym swój udział! Jeżeli zatem masz „lekkie pióro” i sprawnie poruszasz się w gąszczu informacji zamieszczonych w Internecie to Teksty kultury i animacja sieci jest kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Teksty kultury i animacja sieci? Studia kształcą głównie w zakresie praktycznych umiejętności wchodzących w skład bloku warsztatowego. Nacisk kładziony będzie na tworzenie tekstów o różnym podłożu: literackim krytycznym, popularyzatorskim, promocyjnym oraz reklamowym, redagowania portali internetowych oraz promocji wydarzeń kulturalnych. Istotnym aspektem kierunku będzie kształtowanie warsztatu polonistycznego w zakresie antropologii, kulturoznawstwa, historii, historii sztuki, filozofii, etyki, psychologii, socjologii czy ekonomii. Kierunek posiada także bogatą ofertę zajęć fakultatywnych, a studia licencjackie kończą się realizacją grupowego projektu dyplomowego. Studia wyróżnia na pewno innowacyjne podejście do studiowania, a treści kierunkowe wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom nowczesnego rynku działającego w sieci.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absowlent Teksty kultury i animacja sieci? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako copywriter, content manager, broker informacji, scenarzysta gier i aplikacji internetowych, twórca oraz krytyk, animator czy manager. Rynek internetowy tworzy coraz więcej miejsc pracy, gdzie konieczna jest umiejętność tworzenia tekstów oraz prowadzenia portali internetowych. Pracę znajdziesz także w redakcjach, firmach marketingowych czy konsultingowych. Dzięki wiedzy o kulturze praca będzie czekać na Ciebie w instytucjach kulturowych czy administracji państwowej. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyżsych zawodów to Teksty kultury i animacja treści może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku teksty kultury i animacja sieci, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, język obcy, język polski, filozofia, historia, historia muzyki, historia sztuki, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TEKSTY KULTURY I ANIMACJA SIECI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku teksty kultury i animacja sieci

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując teksty kultury i animację sieci

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • tworzenia tekstu w nowych mediach,
   • kultury, antropologii, nauki o komunikowaniu społecznym, kultury audiowizualnej, cyberkultury i nowych mediów oraz różnorodnych przedstawień kulturowych,
   • zagospodarowania przestrzeni kultrowej z naciskiem na wymiar medialny oraz internetowy,
   • animacji przedsięwzięć kulturowych,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

   Czas trwania studiów na kierunku teksty kultury i animacja sieci na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku teksty kultury i animacja sieci

   Absolwent kierunku teksty kultury i animacja sieci znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • copywriter,
   • pracownik administracji państwowej,
   • broker informacji,
   • scenarzysta gier i aplikacji internetowych,
   • pracownik instytucji kulturowych.

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TEKSTY KULTURY I ANIMACJA SIECI

   Komentarze (0)