Globalny biznes, finanse i zarządzanie (governance)

Globalny biznes, finanse i zarządzanie (governance)

Globalny biznes, finanse i zarządzanie (governance) studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Siłą napędową nieustannie rozwijającej się gospodarki jest odpowiednie zarządzanie jej zasobami w celu zmaksymalizowania zysków finansowych przy jednoczesnym wyeliminowaniu ryzyka poniesienia strat. Wszystko w rękach biznesmenów mających "głowę na karku", umiejących sprostać niezwykle skomplikowanym wymaganiom branży oraz poradzić sobie z wszechogarniającym stresem. Jaka jest sylwetka idealnego kandydata na studia na kierunku globalny biznes, finanse i zarządzanie (governance)? Przede wszystkim powinien go cechować tak zwany „umysł analityczny” i dokładność, co pozwoli na czerpanie satysfakcji z pracy z dużymi sumami pieniędzy. Ponadto niezaprzeczalnym atutem byłaby odpowiedzialność, asertywność oraz umiejętność zajęcia pozycji lidera podczas prac grupowych. Jeśli uważasz, że ten opis idealnie do ciebie pasuje, nie wahaj się dłużej i aplikuj na studia na kierunku globalny biznes, finanse i zarządzanie (governance)!

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzą pochwalisz się jako absolwent studiów na kierunku globalny biznes, finanse i zarządzanie (governance)? Ugruntowaną, usystematyzowaną i dającą świetne perspektywy zawodowe. Twoje umiejętności personalne zostaną wzbogacone sporą dozą nieocenionej w środowisku biznesowym asertywności oraz pewności siebie podczas wystąpień publicznych, co pozwoli na zawiązywanie przydatnych w późniejszej pracy kontaktów. Zagłębisz od podszewki szereg umiejętności analitycznych istotnych dla sprostania najbardziej wymagającym wyzwaniom na stanowiskach kierowniczych. Szerokie zrozumienie funkcjonowania międzynarodowego biznesu pozwoli ci na założenie własnej działalności gospodarczej i odpowiednie nią pokierowanie, aby przynosiła zadowalające zyski.

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł pracować po ukończeniu studiów na kierunku globalny biznes, finanse i zarządzanie (governance)? Przede wszystkim na stanowiskach kierowniczych w sektorach szeroko pojętych finansów i biznesu. Umiejętności z obszaru finansów pozwolą ci na zatrudnienie się w bankach, instytucjach ubezpieczeniowych, czy urzędach skarbowych. Z powodzeniem zostaniesz przedsiębiorcą działającym na arenie międzynarodowej, a także zasiądziesz na wysokich stanowiskach analitycznych w korporacjach i jednostkach rządowych oraz pozarządowych.

WAŻNE TEMATY

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Podstawą kwalifikacji na studia stacjonarne na kierunku globalny biznes, finanse i zarządzanie (governance) w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, jest wynik ze sprawdzianu kwalifikacyjnego z wiedzy o gospodarce oraz języka obcego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GLOBALNY BIZNES, FINANSE I ZARZĄDZANIE (GOVERNANCE)

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GLOBALNY BIZNES, FINANSE I ZARZĄDZANIE (GOVERNANCE)

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując globalny biznes, finanse i zarządzanie (governance)

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • efektywnych metod rozwiązywania problemów gospodarczych i biznesowych na szczeblu międzynarodowym
 • międzynarodowego środowiska biznesowego w wymiarze instytucjonalnym, kulturowym, prawnym i technologicznym
 • praktyki zarządzania na poziomie międzynarodowym
 • funkcjonowania międzynarodowych rynków finansowych oraz w obszarze innowacji w skali międzynarodowej
 • pracowania i przewodzenia w zespołach wielokulturowych, organizacji pracy, skutecznego komunikowania się i negocjacji
 • prowadzenia obserwacji problemów naukowych i zawodowych
 • organizacji procesu analizy strategicznej oraz zwięzłego przedstawiania wyników badań

Jak wyglądają studia na kierunku globalny biznes, finanse i zarządzanie (governance) ?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek globalny biznes, finanse i zarządzanie (governance) należy do studiów ekonomicznych, dlatego też po jego ukończeniu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z tego obszaru.

Powyższe studia można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku pierwszej opcji, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych. Natomiast studia zaoczne realizują program w godzinach popołudniowych i wieczornych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku globalny biznes, finanse i zarządzanie (governance) realizuje treści z obszaru nauk ekonomicznych, gospodarczych czy nauk o zarządzaniu. Jako student będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat międzynarodowych rynków finansowych oraz światowych relacji gospodarczych. Ponadto, zyskasz informacje związane z funkcjonowaniem biznesu międzynarodowego oraz poznasz techniki zarządzania poszczególnymi aspektami działalności gospodarczych. W siatce zajęć znajdzie się także wiele rozwijających zajęć, takich jak:

 • prawo handlu międzynarodowego
 • wymiary konkurencyjności gospodarki
 • finanse przedsiębiorstwa
 • polityka finansowa UE

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku globalny biznes, finanse i zarządzanie (governance) wykształcisz wiele cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student nauczysz się dokonywania analizy finansowej i ekonomicznej przedsiębiorstwa.

Co więcej, zyskasz kwalifikacje z obszaru zarządzania strategicznego oraz odpowiedniej organizacji pracy. Równie istotnym elementem będzie nieustanne doskonalenie swoich zdolności komunikacyjnych, negocjacyjnych czy przywódczych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek ten można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł licencjata. Natomiast studia drugiego stopnia trwają dwa lata i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku globalny biznes, finanse i zarządzanie (governance)

Absolwent kierunku globalny biznes, finanse i zarządzanie (governance) znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • menedżer
 • przedsiębiorca
 • właściciel działalności gospodarczej
 • instytucjach finansowych (banki, urzędy skarbowe, zakłady ubezpieczeniowe)
 • korporacjach, jednostkach rządowych oraz pozarządowych
 • obszarze handlu i współpracy międzynarodowej

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU GLOBALNY BIZNES, FINANSE I ZARZĄDZANIE (GOVERNANCE)

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GLOBALNY BIZNES, FINANSE I ZARZĄDZANIE (GOVERNANCE)

Komentarze (0)