humanistyka w szkole studia

Humanistyka w szkole studia - kierunek studiów

Czujesz, że Twoim powołaniem jest praca nauczyciela, a dodatkowo Twoją mocną stroną są nauki humanistyczne? Jeżeli tak to Humanistyka w szkole. Polonistyczno-humanistyczne studia nauczycielskie będą świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Humanistyka w szkole. Polonistyczno-humanistyczne studia nauczycielskie? Przede wszystkim zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z zakresu dydaktyki języka polskiego, historii oraz wiedzy pedagogiczno-psychologicznej. Dodatkowo przewidziane są ćwiczenia i zajęcia praktyczne, które jeszcze lepiej przygotują Ci do przyszłego zawodu nauczyciela i prowadzenia zajęć w szkole podstawowej lub gimanzjum. Jednym zdaniem Twoim celem studiów licencjackich będzie zdobycie uporządkowanej podstawowej wiedzy polonistycznej i historycznej zorientowanej na zastosowania praktyczne w edukacji.

Studia Humanistyka w szkole. Polonistyczno-humanistyczne studia nauczycielskie mają za zadanie przygotować Cię do pełnienia stanowiska nauczyciela języka polskiego, historii lub wiedzy o społeczeństwie w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Jednak ukończenie tych studiów sprawi, że będzie też mógł podjąć pracę w ośrodkach edukacji pozaszkolnej, takiej jak: domy kultury czy biblioteki. Jeżeli zatem chciałbyś w przyszłości zająć się kształceniem młodych pokoleń to ten kierunek jest dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując humanistykę w szkole

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • uporządkowanej podstawowej wiedzy polonistycznej i historycznej zorientowanej na zastosowania praktyczne w edukacji,
 • umiejętności badawczych i praktycznych (formułowanie i analiza problemów, dobór metod i narzędzi, opracowanie, prezentacja i wdrożenie wyników) pozwalające na realizowanie typowych projektów oraz rozwiązywanie zadań/problemów w obrębie edukacji,
 • wybranych teorii i metodologii badań literackich, językowych i historycznych, zorientowaną na zastosowania praktyczne w edukacji,
 • metody analizy i interpretacji właściwe dla wybranych tradycji, teorii lub szkół badawczych w obrębie literaturoznawstwa, językoznawstwa i nauk historycznych,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku humanistyka w szkole

Absolwent kierunku humanistyka w szkole znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • nauczyciel historii lub języka polskiego w szkołach podstawowych i gimnazjach,
 • pracownik domu kultury,
 • pracownik instytucji edukacyjnych
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na humanistykę w szkole, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy, przedmiot dowolny.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku HUMANISTYKA W SZKOLE

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Humanistyka w szkole

HUMANISTYKA W SZKOLE - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Zobacz inne kierunki Humanistyczne

     Komentarze (0)