Komunikacja biznesowa w języku rosyjskim

Komunikacja biznesowa w języku rosyjskim

Dodaj do ulubionych

Komunikacja biznesowa w języku rosyjskim studia - kierunek studiów

Komunikacja w obrębie państw europejskich wymaga nieprzeciętnych umiejętności oraz wiedzy z zakresu historii oraz obecnych stosunków międzykrajowych. Dzięki kierunkowi Komunikacja biznesowa w języku rosyjskim staniesz się ekspertem w sprawach relacji z Europą Wschodnią, co w obecnej sytuacji daje świetne możliwości zatrudnienia.

 

Program studiów i przedmioty

Ponad trzysta milionów ludzi na świecie posługuje się obecnie językiem rosyjskim. Daje to wiele możliwości podjęcia pracy nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W ramach studiów będziesz uczestniczyć w zajęciach z języka rosyjskiego, a ponadto poznasz specjalistyczny aspekt tego języka z zakresu biznesu czy turystyki. Co więcej, podczas studiów na kierunku Komunikacja biznesowa w języku rosyjskim będziesz mógł uczestniczyć w wielu fakultetach włączając naukę języka ukraińskiego. Nauka przewiduje także szeroki zakres wiedzy o kulturze oraz stosunkach międzynarodowych Europy Wschodniej.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Komunikacja biznesowa w języku rosyjskim? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w branży turystyczno-hotelarskiej, urzędach, biurach tłumaczeń, instytucjach kulturalnych i wszędzie tam, gdzie wymagany jest zaawansowany poziom znajomości języków obcych oraz kultury krajów rosyjskiego obszaru językowego. Jeżeli zatem interesujesz się kulturą Europy Wschodniej i chciałbyś władać językiem rosyjskim to Komunikacja biznesowa w języku rosyjskim będzie dla Ciebie świetnym początkiem ścieżki kariery w tej dziedzinie!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na komunikację biznesowa w języku rosyjskim, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język rosyjski, język obcy.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KOMUNIKACJA BIZNESOWA W JĘZYKU ROSYJSKIM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku komunikacja biznesowa w języku rosyjskim

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując komunikację biznesowa w języku rosyjskim

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • językoznawstwa, literaturoznawstwa oraz historii, geografii, literatury i kultury Rosji i językowego obszaru rosyjskiego,
   • tworzenie oraz artykułowanie własnego stanowiska w kwestiach odnoszących się do programu studiów,
   • umiejętności analizy i interpretacji tekstów literackich i pozaliterackich, analizy wypowiedzi językowej,
   • języka rosyjskiego na poziomie biegłości C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

   Jak wyglądają studia na kierunku komunikacja biznesowa w języku rosyjskim?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek komunikacja biznesowa w języku rosyjskim można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

   Osoby, które aplikują na powyższe studia, zdobędą wszechstronne wykształcenie filologiczne.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku komunikacja biznesowa w języku rosyjskim będziesz miał dostęp do szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich, tematycznie powiązanych z naukami językoznawczymi, humanistycznymi czy biznesowymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

   • praktyczna nauka języka rosyjskiego
   • fonetyka języka rosyjskiego
   • język starożytny: scs

   Studenci będą także zobowiązani do dokonania wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i przyszłych planów zawodowych. Aktualną ofertę bloków specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów filologicznych wykształcisz szereg umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim skupisz się na praktycznej nauce języka rosyjskiego i jego wykorzystania w różnorodnych sytuacjach komunikacyjnych. Studenci poznają także specjalistyczną terminologię biznesową, dzięki czemu zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. W ramach studiów na kierunku komunikacja biznesowa w języku rosyjskim będziesz mógł zrealizować staż językowy.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku komunikacja biznesowa w języku rosyjskim będą trwały cztery lata, czyli osiem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku komunikacja biznesowa w języku rosyjskim na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku komunikacja biznesowa w języku rosyjskim

   Absolwent kierunku komunikacja biznesowa w języku rosyjskim znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • pracownik w branży turystyczno-hotelarskiej,
   • pracownik administracji państwowej,
   • pracownik biur tłumaczeń,
   • pracownik w instytucjach kulturalnych,
   • pracownik w firmie marketingowej.

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOMUNIKACJA BIZNESOWA W JĘZYKU ROSYJSKIM

   Komentarze (0)