Prawno-biznesowy studia - kierunek studiów

Jak przepisy prawne wpływają na działanie przedsiębiorstwa? Współcześnie prawne oraz ekonomiczne aspekty przenikają się, a wykształcenie specjalistów posiadających interdyscyplinarną wiedzę z zakresu tych dziedzin leży u podstaw studiów na kierunku Prawno-biznesowy. Jeżeli zatem interesujesz się szeroko pojętym biznesem, a dodatkowo chciałabyś wzbogacić swoją wiedzę to prawno-biznesowy może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawno-biznesowym? Studia kształcą w zakresie wiedzy interdyscyplinarnej opierając się na współpracy dwóch wydziałów. Zdobędziesz wiedzę z zakresu prawa, finansów, ekonomii oraz zarządzania. Ta wiedza pozwoli Ci na sprawne poruszenie się w sektorze bankowym, giełdowym oraz ubezpieczeniach. Przykładowymi przedmiotami w ramach studiów na kierunku Prawno-biznesowym są: programie studiów znajdują się m.in. przedmioty, takie jak: podstawy prawa, podstawy mikroekonomii, podstawy zarządzania, prawo przedsiębiorców, publiczne prawo gospodarcze w biznesie czy podstawy makroekonomii. Uczelnie oferują także wiele przedmiotów kierunkowych oraz fakultetów, dzięki którym rozwiniesz wiedzę, która najbardziej Cię interesuje. Takie połączenie powinno zapewnić Ci ciekawą pracę w szeroko pojętym biznesie już po ukończeniu studiów.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku prawno-biznesowy? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w instytucjach finansowych działających w zakresie bankowości, ubezpieczeń, a także w przedsiębiorstwach prowadzących działalność handlową, wytwórczą, usługową oraz budowlaną. Pracę będzie też na Ciebie czekać w jednostkach administracji państwowej, czego przykładem są placówki rządowe. Jeżeli zatem jesteś osobą przedsiębiorczą i szukasz ciekawych studiów o charakterze interdyscyplinarnym to prawno-biznesowy może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku prawno-biznesowy, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: przedmioty dowolne.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWNO-BIZNESOWY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując prawno-biznesowy

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • zarządzania, prawa, ekonomii oraz finansów,
  • rozwiązywania problemów zawodowych,
  • umiejętności komunikowania się z otoczeniem w miejscu pracy,
  • organizowania oraz kierowania niewielkimi zespołami,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku prawno-biznesowy

Absolwent kierunku prawno-biznesowy znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w instytucjach finansowych działających w zakresie bankowości oraz ubezpieczeń,
  • pracownik administracji państwowej,
  • pracownik w przedsiębiorstwach prowadzących działalność handlową, wytwórczą, usługową oraz budowlaną,
  • konsultant zamówień publicznych,
  • audytor.

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU PRAWNO-BIZNESOWY

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWNO-BIZNESOWY

Komentarze (0)