KIERUNEK PRAWNO - BIZNESOWY

KIERUNEK PRAWNO - BIZNESOWY

Dodaj do ulubionych

Kierunek prawno-biznesowy studia - kierunek studiów

Studia na kierunku prawno - biznesowym to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku prawno-biznesowy, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: przedmioty dowolne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KIERUNEK PRAWNO - BIZNESOWY

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   KIERUNEK PRAWNO - BIZNESOWY - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kierunek prawno - biznesowy

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując kierunek prawno-biznesowy

   Program studiów i przedmioty

   Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawno-biznesowym? Studia kształcą w zakresie wiedzy interdyscyplinarnej opierając się na współpracy dwóch wydziałów. Zdobędziesz wiedzę z zakresu prawa, finansów, ekonomii oraz zarządzania. Ta wiedza pozwoli Ci na sprawne poruszenie się w sektorze bankowym, giełdowym oraz ubezpieczeniach.

   Przykładowymi przedmiotami w ramach studiów na kierunku Prawno-biznesowym są: programie studiów znajdują się m.in. przedmioty, takie jak: podstawy prawa, podstawy mikroekonomii, podstawy zarządzania, prawo przedsiębiorców, publiczne prawo gospodarcze w biznesie czy podstawy makroekonomii.

   Uczelnie oferują także wiele przedmiotów kierunkowych oraz fakultetów, dzięki którym rozwiniesz wiedzę, która najbardziej Cię interesuje. Takie połączenie powinno zapewnić Ci ciekawą pracę w szeroko pojętym biznesie już po ukończeniu studiów.

    

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • zarządzania, prawa, ekonomii oraz finansów,
   • rozwiązywania problemów zawodowych,
   • umiejętności komunikowania się z otoczeniem w miejscu pracy,
   • organizowania oraz kierowania niewielkimi zespołami,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

   Jak wyglądają studia na kierunku prawno-biznesowym?

    

   1. Tryb i typ studiów

   Kierunek prawno-biznesowy można obecnie realizować w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia stacjonarne będą idealnym wyborem dla osób, które mogą pozwolić sobie na codzienne uczęszczanie za zajęcia. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu nauki z innymi aktywnościami, to zdecyduj się na studia niestacjonarne. W tym przypadku zjazdy odbywają się w wybrane weekendy semestru.

    

   Studia na kierunku prawno - biznesowym możemy podzielić na:

   1. Poziom:

    

   2. Forma:

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten interesujący i perspektywiczny kierunek, będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z obszaru nauk prawnych, ekonomicznych i finansowych.

   W planie zajęć przewidziano wiele rozwijających przedmiotów, takich jak: podstawy prawa, podstawy mikroekonomii, prawo kontraktowe, podstawy statystyki i ekonometrii oraz wstęp do prawa handlowego.

   W czasie studiów, zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz na zapoznanie się z różnorodnymi dziedzinami prawa i ich zastosowaniem w praktyce. Co więcej, nauczysz się dokonywać analizy ekonomiczno-finansowej i rozwiniesz swoją wiedzę na temat finansów przedsiębiorstw.

   Oprócz wiedzy kierunkowej, wykształcisz także niezwykle ważne kompetencje miękkie, takie jak: umiejętność komunikacji i negocjacji, a także zdolności organizacyjne, co z powodzeniem wykorzystasz podczas pracy z klientem oraz zespołem.

   Studenci będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć fakultatywnych, kół naukowych czy wymian studenckich, dzięki czemu będą mogli nieustannie poszerzać swoje horyzonty.

    

   3. Dla kogo ten kierunek

   Jak przepisy prawne wpływają na działanie przedsiębiorstwa? Współcześnie prawne oraz ekonomiczne aspekty przenikają się, a wykształcenie specjalistów posiadających interdyscyplinarną wiedzę z zakresu tych dziedzin leży u podstaw studiów na kierunku Prawno-biznesowy.

   Jeżeli zatem interesujesz się szeroko pojętym biznesem, a dodatkowo chciałabyś wzbogacić swoją wiedzę to prawno-biznesowy może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

   Ile trwają studia?

   Studia na kierunku prawno - biznsowym trwają 3 lata (studia I stopnia).

   W aktualnej ofercie kształcenia wyższego znajdują się studia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Jeżeli zdecydujesz się na realizacje kierunku prawno-biznesowego w ramach studiów pierwszego stopnia, na naukę będziesz musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata, który będzie przepustką do dalszej nauki lub do kariery zawodowej.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku prawno-biznesowy

   Praca po studiach

   Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku prawno-biznesowy? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w instytucjach finansowych działających w zakresie bankowości, ubezpieczeń, a także w przedsiębiorstwach prowadzących działalność handlową, wytwórczą, usługową oraz budowlaną.

   Pracę będzie też na Ciebie czekać w jednostkach administracji państwowej, czego przykładem są placówki rządowe. Jeżeli zatem jesteś osobą przedsiębiorczą i szukasz ciekawych studiów o charakterze interdyscyplinarnym to prawno-biznesowy może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

    

   Absolwent kierunku prawno-biznesowy znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • pracownik w instytucjach finansowych działających w zakresie bankowości oraz ubezpieczeń,
   • pracownik administracji państwowej,
   • pracownik w przedsiębiorstwach prowadzących działalność handlową, wytwórczą, usługową oraz budowlaną,
   • konsultant zamówień publicznych,
   • audytor.

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU KIERUNEK PRAWNO - BIZNESOWY

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KIERUNEK PRAWNO - BIZNESOWY

   Komentarze (0)