Prawno-biznesowy studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Jak przepisy prawne wpływają na działanie przedsiębiorstwa? Współcześnie prawne oraz ekonomiczne aspekty przenikają się, a wykształcenie specjalistów posiadających interdyscyplinarną wiedzę z zakresu tych dziedzin leży u podstaw studiów na kierunku Prawno-biznesowy. Jeżeli zatem interesujesz się szeroko pojętym biznesem, a dodatkowo chciałabyś wzbogacić swoją wiedzę to prawno-biznesowy może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawno-biznesowym? Studia kształcą w zakresie wiedzy interdyscyplinarnej opierając się na współpracy dwóch wydziałów. Zdobędziesz wiedzę z zakresu prawa, finansów, ekonomii oraz zarządzania. Ta wiedza pozwoli Ci na sprawne poruszenie się w sektorze bankowym, giełdowym oraz ubezpieczeniach.

Przykładowymi przedmiotami w ramach studiów na kierunku Prawno-biznesowym są: programie studiów znajdują się m.in. przedmioty, takie jak: podstawy prawa, podstawy mikroekonomii, podstawy zarządzania, prawo przedsiębiorców, publiczne prawo gospodarcze w biznesie czy podstawy makroekonomii. Uczelnie oferują także wiele przedmiotów kierunkowych oraz fakultetów, dzięki którym rozwiniesz wiedzę, która najbardziej Cię interesuje. Takie połączenie powinno zapewnić Ci ciekawą pracę w szeroko pojętym biznesie już po ukończeniu studiów.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku prawno-biznesowy? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w instytucjach finansowych działających w zakresie bankowości, ubezpieczeń, a także w przedsiębiorstwach prowadzących działalność handlową, wytwórczą, usługową oraz budowlaną. Pracę będzie też na Ciebie czekać w jednostkach administracji państwowej, czego przykładem są placówki rządowe. Jeżeli zatem jesteś osobą przedsiębiorczą i szukasz ciekawych studiów o charakterze interdyscyplinarnym to prawno-biznesowy może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tym zakresie!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku prawno-biznesowy, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: przedmioty dowolne.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWNO-BIZNESOWY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PRAWNO-BIZNESOWY

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując prawno-biznesowy

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • zarządzania, prawa, ekonomii oraz finansów,
   • rozwiązywania problemów zawodowych,
   • umiejętności komunikowania się z otoczeniem w miejscu pracy,
   • organizowania oraz kierowania niewielkimi zespołami,
   • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

   Jak wyglądają studia na kierunku prawno-biznesowym?

   Kierunek prawno-biznesowy można obecnie realizować w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia stacjonarne będą idealnym wyborem dla osób, które mogą pozwolić sobie na codzienne uczęszczanie za zajęcia. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu nauki z innymi aktywnościami, to zdecyduj się na studia zaoczne. W tym przypadku zjazdy odbywają się w wybrane weekendy semestru.

   Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten interesujący i perspektywiczny kierunek, będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z obszaru nauk prawnych, ekonomicznych i finansowych. W planie zajęć przewidziano wiele rozwijających przedmiotów, takich jak: podstawy prawa, podstawy mikroekonomii, prawo kontraktowe, podstawy statystyki i ekonometrii oraz wstęp do prawa handlowego.

   W czasie studiów, zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz na zapoznanie się z różnorodnymi dziedzinami prawa i ich zastosowaniem w praktyce. Co więcej, nauczysz się dokonywać analizy ekonomiczno-finansowej i rozwiniesz swoją wiedzę na temat finansów przedsiębiorstw. Oprócz wiedzy kierunkowej, wykształcisz także niezwykle ważne kompetencje miękkie, takie jak: umiejętność komunikacji i negocjacji, a także zdolności organizacyjne, co z powodzeniem wykorzystasz podczas pracy z klientem oraz zespołem.

   Studenci będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć fakultatywnych, kół naukowych czy wymian studenckich, dzięki czemu będą mogli nieustannie poszerzać swoje horyzonty.

   Ile trwają studia?

   W aktualnej ofercie kształcenia wyższego znajdują się studia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Jeżeli zdecydujesz się na realizacje kierunku prawno-biznesowego w ramach studiów pierwszego stopnia, na naukę będziesz musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata, który będzie przepustką do dalszej nauki lub do kariery zawodowej.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku prawno-biznesowy

   Absolwent kierunku prawno-biznesowy znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • pracownik w instytucjach finansowych działających w zakresie bankowości oraz ubezpieczeń,
   • pracownik administracji państwowej,
   • pracownik w przedsiębiorstwach prowadzących działalność handlową, wytwórczą, usługową oraz budowlaną,
   • konsultant zamówień publicznych,
   • audytor.

   W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU PRAWNO-BIZNESOWY

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWNO-BIZNESOWY

   Komentarze (0)