Public relations i doradztwo medialne

Public relations i doradztwo medialne

Public relations i doradztwo medialne studia

Public relations i doradztwo medialne studia - kierunek studiów

Obecnie media to niezwykle istotny aspekt biznesu. Jak dobrze wypromować firmę? Jak prowadzić jej reklamę oraz jakich środków do tego użyć? Tego i wiele więcej dowiesz się studiując public relations i doradztwo medialne! Kierunek wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku na specjalistów w tym zakresie i jest jedną z ciekawszych ofert w dziedzinie public relations. Jeżeli zatem sprawnie poruszasz się w świecie komunikacji interpersonalnej to public relations i doradztwo medialne może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku public relations i doradztwo medialne? Studia kształcą w zakresie szeroko pojętej wiedzy z zakresu komunikowania społecznego. Taka wiedza umożliwi Ci pełnienie funkcji doradczych w firmach oraz instytucjach, gdzie kontakt z otoczeniem odgrywa niezwykle istotną rolę w komunikacji biznesowej. Przykładowymi przedmiotami będą: branding, edycja i montaż materiałów audiowizualnych, public relations polityczny, copywriting, komunikowanie w social media czy praca rzecznika prasowego. Studia mają charakter interdyscyplinarny, co widoczne jest w programie studiów. Pozwoli Ci to na obranie swojej indywidualnej ścieżki rozwoju akademickiego i da możliwość sprawdzenia, który aspekt doradztwa medialne odpowiada Ci najbardziej.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent public relations i doradztwo medialne? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w szeroko pojętych mediach, administracji publicznej, przedsiębiorstwach usługowych, firmach zajmujących się promocją oraz organizacjach publicznych. Pracę będziesz mógł także podjąć w agencjach reklamowych oraz działach public relations. Wszystko zależy od Twoich preferencji – mogą to być nie tylko firmy doradztwa medialnego, ale także telewizja czy stacja radiowa lub redakcja prasowa – kierunek daje niewątpliwie duże możliwości zawodowe! Jeżeli zatem sprawnie poruszasz się w świecie reklamy i posiadasz właściwe dla tego zawodu kompetencje społeczne to public relations i doradztwo medialne mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując przedsiębiorczość i finanse

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • brandingu, edycji oraz montażu materiałów audiowizualnych,
  • komunikacji w social media,
  • zarządzania marką w Internecie,
  • kreowania wizerunku firmy,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku przedsiębiorczość i finanse

Absolwent kierunku przedsiębiorczość i finanse znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w mediach,
  • pracownik w administracji publicznej,
  • pracownik w przedsiębiorstwach usługowych,
  • pracownik firmy zajmującej się badaniem rynku,
  • pracownik w firmach zajmujących się promocją.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku przedsiębiorczość i finanse, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku PUBLIC RELATIONS I DORADZTWO MEDIALNE

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Public relations i doradztwo medialne

PUBLIC RELATIONS I DORADZTWO MEDIALNE - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Kierunek public relations i doradztwo medialne prowadzony jest przez:

Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Komentarze (0)