Dodaj do ulubionych

BUSINESS LINGUISTICS studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Business Linguistics to studia licencjackie których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.


W trakcie studiów na kierunku Business Linguistics, studenci będą mieli okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu współczesnego biznesu i gospodarki. Ponadto dowiedzą się więcej o komunikacji międzynarodowej oraz psychologii społecznej. Program kształcenia na powyżśzych studiach zakłada także realizacje warsztatów, dzięki którym studenci rozwiną zdolności z obszaru zarządzania i marketingu.

Absolwenci, dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, nie powinni mieć problemu ze znalezieniem ciekawej i zarazem stabilnej pracy zawodowej. Przede wszystkim idealnie odnajdą się na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich. Dobrym rozwiązaniem będzie także znalezienie zatrudnienia w mediach.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W dobie postępującej globalizacji oraz otwierania się na rynki zagraniczne, studia w języku obcym zyskują na popularności. Dlatego też, aby spełnić wszystkie niezbędne wymogi rekrutacyjne na kierunek Business Linguistics, przyszli studenci powinni odpowiednio wcześniej zapoznać się z wytycznymi zamieszczonymi na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

Kandydaci na powyższy kierunek powinni dostarczyć komplet dokumentów, takich jak:

 • dyplom ukończenia szkoły średniej
 • formularz zgłoszeniowy
 • zdjęcie legitymacyjne
 • certyfikat znajomości języka angielskiego na poziomie B1 lub wyższym

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUSINESS LINGUISTICS

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku business linguistics

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS LINGUISTICS?

   Business Linguistics to studia, które łączą w sobie zagadnienia z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości, gospodarki czy zarządzania. Dzięki interdyscyplinarnemu programowi nauczania, studenci mają szansę zdobyć wszechstronną wiedzę i umiejętności. W toku kształcenia dowiedzą się więcej na temat lingwistyki stosowanej, psychologii czy szeroko pojętego biznesu.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku Business Linguistics możemy podzielić na:

   1. Typ

   • Studia I stopnia (licencjackie)

   2. Tryb

   • Studia stacjonarne

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Decydując się na studia na kierunku Business Linguistics, studenci zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych. W ramach licznych zajęć przewidzianych na powyższym kierunku, dowiedzą się więcej na temat ekonomii, przedsiębiorczości oraz współczesnej gospodarki, zarówno krajowej, jak i międzynarodowej. Co więcej, skupią się na rozwijaniu zdolności z obszaru lingwistyki stosowanej, komunikacji międzykulturowej oraz psychologii.

   Program kształcenia zakłada także realizacje warsztatów, dzięki którym studenci wykształcą umiejętność zarządzania projektami, finansami oraz zasobami ludzkimi. Ponadto, dużo czasu poświęcą na doskonalenie kompetencji miękkich, takich jak zdolność komunikacji,negocjacji biznesowych czy pracy zespołowej. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, studenci rozwiną zdolności językowe i poznają specjalistyczną terminologię branżową, co zwiększy ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS LINGUISTICS?

   Studia na kierunku Business Linguistics będą trwały 3 lata (studia I stopnia).

   Czas trwania studiów na kierunku business linguistics na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BUSINESS LINGUISTICS ?

   Absolwenci kierunku Business Linguistics, dzięki zdobytej wiedzy i kwalifikacjom, nie powinni mieć problemów ze znalezieniem ciekawej i perspektywicznej pracy zawodowej. Przede wszystkim idealnie odnajdą się w firmach i organizacjach międzynarodowych, specjalizujących się w komunikacji biznesowej. Co więcej, znajdą zatrudnienie w firmach outsourcingowych oraz w jednostkach samorządu terytorialnego. Dobrym rozwiązaniem może być także objęcie stanowisk kierowniczych i menedżerskich. Studenci mogą zawodowo zająć się doradztwem biznesowym i inwestycyjnym.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Business Linguistics:

   • firmy i organizacje międzynarodowe
   • instytucje kulturowe
   • agencje filmowe
   • media
   • biura do spraw zagranicznych instytucji administracji państwowej

   Absolwenci powyższego kierunku mogą także rozważyć rozpoczęcie kariery w środowisku międzynarodowym.

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS LINGUISTICS

   Komentarze (0)