Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem – studia podyplomowe

Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem – studia podyplomowe

Dodaj do ulubionych

Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem – studia podyplomowe

 

Dla kogo ten kierunek

Jesteś ciekaw czym zajmuje się dział controllingu w przedsiębiorstwach? Controlling to system obejmujący całościowe działania firm, od wyznaczania celów poprzez procesy motywacyjne aż do analizę obecnych działań i ich usprawnianie. Jest to dział zarządzania o bardzo szerokim zasięgu i bardzo dużym znaczeniu dla organizacji. Jeśli jesteś absolwentem studiów wyższych, zarówno licencjackich jak i magisterskich ze szczególnym uwzględnieniem kierunków o charakterze zarządzającym i finansowym oraz chciałbyś podnieść poziom swoich kompetencji, to z pomocą przychodzą Ci studia podyplomowe na kierunku Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem!

 

Program studiów i przedmioty

Czas nauki obejmuje dwa semestry a zajęcia prowadzone są przez wykładowców posiadających praktyczne doświadczenie, co gwarantuje poznanie świata finansowego „od kuchni”. Jaka tematyka zostanie poruszona w ramach studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę z zakresu strategii inwestowania, dokonywania analiz finansowych oraz projektów inwestycyjnych. Rozwiniesz umiejętności nawiązywania i podtrzymywania trwałych kontaktów z klientami, jak również dopasowywania odpowiednich narzędzi do konkretnego zadania. Co jeszcze? Program studiów podyplomowych posiada w swojej ofercie takie przedmioty jak Planowanie w controllingu, Budżetowanie operacyjne i analiza odchyleń, Controlling zasobów niematerialnych oraz wiele innych, dzięki którym podniesiesz poziom swoich wiadomości i staniesz się specjalistą w swojej dziedzinie!

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz pracę po ukończeniu studiów podyplomowych na kierunku Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem? Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, będziesz mógł podjąć zatrudnienie w firmach konsultingowych i przedsiębiorstwach rynku finansowego np. w zakładzie ubezpieczeń. Oprócz tego pracę znajdziesz również w działach controllingu, którego istnienie jest niezbędne dla większych organizacji. Zatem jeśli interesujesz się mechanizmami funkcjonowania organizacji i rynków finansowych oraz zależy Ci na dalszym rozwoju własnych kompetencji, to koniecznie aplikuj na studia podyplomowe na kierunku Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem!

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CONTROLLING I INŻYNIERIA FINANSOWA W ZARZĄDZANIU PRZEDSIĘBIORSTWEM – STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem - studia podyplomowe

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • znajomości zasad zarządzania przedsiębiorstwami i funkcjonowania rynków finansowych
   • projektowania i stosowania systemów informacyjnych
   • znajomości obowiązującego prawa podatkowego
   • wykonywania analiz kosztów planowanych działań
   • nawiązywania i utrzymywania stałego kontaktu z klientami
   • dopasowywania narzędzi menadżerskich do konkretnej problematyki zadania
   • rozumienia zachodzących zjawisk na rynku finansowym
   • samodzielnego tworzenia strategii podatkowych przedsiębiorstwa

   Jak wyglądają studia na kierunku Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem – studia podyplomowe?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Studia podyplomowe na kierunku controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem można realizować tylko w trybie zaocznym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, a nauka będzie odpłatna.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami ekonomicznymi.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z obszaru nauk ekonomicznych oraz nauk o zarządzaniu. Ponadto dowiesz się więcej na temat funkcjonowania biznesu. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z tym obszarem tematycznym, między innymi takich jak;

   • Podstawy zarządzania
   • Podstawy marketingu i badań rynku
   • Podejście procesowe w zarządzaniu
   • Planowanie w controlingu

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na kierunku Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się nowoczesnych technik zarządzania i marketingu. Co więcej dowiesz się w jaki sposób przeprowadzać analizę finansową oraz poznasz podstawy finansów i rachunkowości. Studenci zdobędą także kompetencje z obszaru dokonywania analizy ryzyka inwestycyjnego.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia podyplomowe na kierunku Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem będą trwały rok, czyli dwa semestry.

   Czas trwania studiów na kierunku controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem – studia podyplomowe na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem

   Absolwent kierunku Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • pracownik firm konsultingowych
   • pracownik banków
   • pracownik zakładów ubezpieczeń
   • pracownik działów controllingu

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CONTROLLING I INŻYNIERIA FINANSOWA W ZARZĄDZANIU PRZEDSIĘBIORSTWEM – STUDIA PODYPLOMOWE

   Komentarze (0)