Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku finanse, rachunkowość i podatki to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Studia na kierunku finanse, rachunkowość i podatki | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Uczelnie
Studia na kierunku finanse, rachunkowość i podatki możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | finanse, rachunkowość i podatki - uczelnie >
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku finanse, rachunkowość i podatki: ekonometria, podstawy makroekonomii, podstawy finansów, audyt wewnętrzny, język obcy.
Na początku należy wspomnieć o specjalnościach, które realizowane są w ramach tego kierunku. Pierwsza z nich to Rachunkowość i podatki, która skupia się przede wszystkim na zapoznaniu się z przebiegiem procesu audytu wewnętrznego, nabyciu kompetencji w zakresie prowadzenia ksiąg oraz rozliczeń podatkowych.
Natomiast specjalność Finanse podmiotów gospodarczych, przygotowuje studentów do opracowywania analiz finansowych i inwestycyjnych oraz tworzenia budżetu firmy. Oprócz tego w ramach ogólnych zajęć, zapoznasz się z funkcjonowaniem instytucji finansowych, zdobędziesz wiedzę z zakresu mikroekonomii, makroekonomii, matematyki oraz zarządzania.
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Kierunek finanse, rachunkowość i podatki można realizować tylko w trybie stacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Studia na kierunku finanse, rachunkowość i podatki możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program nauczania będzie oscylował głównie wokół zagadnień związanych z naukami ekonomicznymi.
W czasie studiów na kierunku finanse, rachunkowość i podatki zdobędziesz kompleksową wiedzę na temat ekonomii, zarządzania czy finansów publicznych. W planie zajęć znajdzie się wiele rozwijających zajęć o tematyce związanej z:
Studenci będą również zobowiązani do wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę specjalizacji znajdziesz na oficjalnych stronach intranetowych wybranych uczelni wyższych.
Jako student powyższego kierunku ekonomicznego wykształcisz szereg cennych zdolności i umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczysz się definiowania i analizowania problemów występujących we współczesnej gospodarce krajowej i międzynarodowej.
Ponadto, dowiesz się w jaki sposób przeprowadzać analizę finansową oraz analizę ryzyka inwestycyjnego. Studenci rozwiną kompetencje z zakresu wykonywania audytu wewnętrznego oraz kontroli finansowej.
Studia na kierunku Finanse, rachunkowość i podatki to ciekawa propozycja kształcenia dla osób, które interesują się naukami ekonomicznymi oraz chciałyby mieć jako absolwenci szerokie perspektywy zawodowe. Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz atrakcyjnego kierunku studiów, koniecznie zapoznaj się z dalszym opisem!
5. Gdzie studiować finanse, rachunkowość i podatki
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek finanse, rachunkowość i podatki:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku finanse, rachunkoość i podatki trwają 3 lata (studia I stopnia).
Studia na kierunku finanse, rachunkowość i podatki można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Praca po studiach
Zastanawiasz się gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów? Jest to w dużym stopniu zależne od specjalności, którą wybierzesz. Jeżeli zdecydujesz się na Rachunkowość i podatki, nie powinieneś mieć trudności z podjęciem pracy w działach księgowości w różnego rodzaju firmach, fundacjach czy jednostkach administracji.
Natomiast absolwenci, którzy ukończyli specjalność Finanse podmiotów gospodarczych mają możliwość zatrudnienia w przedsiębiorstwach ubezpieczeniowych, inwestycyjnych oraz pozostałych instytucjach finansowych. Uzyskane kompetencje na tym kierunku pozwolą Ci także na prowadzenie własnej działalności gospodarczej.
Zatem jeśli ciekawią Cię nauki ekonomiczne i jednocześnie chciałbyś w przyszłości realizować się zawodowo to studia na kierunku Finanse, rachunkowość i podatki są propozycją, którą trzeba wziąć pod uwagę podejmując decyzję!
Absolwent kierunku Finanse, rachunkowość i podatki znajdzie zatrudnienie w/jako:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Finanse, rachunkowość i podatki
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia
Ja jestem po innym kierunku, ale zrobiłam finanse i rachunkowość podyplomowo, co więcej online, na WSKZ i uważam, że to był dobry krok w mojej karierze. Zdobyłam dużo wiedzy, a dzięki temu, że mogłam przerabiać materiały we własnym zakresie, mogłam też je lepiej sobie przyswoić i więcej wynieść z zajęć.