Studia na kierunku advanced project management są realizowane w sposób niestacjonarny. Część zajęć może się jednak odbywać także online na platformach do nauki zdalnej. Uczelnia może także oferować dodatkowe materiały, dostęp do bibliotek i zasobów elektronicznych. Przedmioty mogą być prowadzone zarówno przez kadrę dydaktyczną uczelni, jak i specjalistów, pracujących na co dzień przy zarządzaniu projektami. Zajęcia mogą mieć formę wykładów, jednak częściej są to praktyczne ćwiczenia i warsztaty.
Podczas studiów często jest także możliwość zdobycia różnego rodzaju certyfikacji, które jeszcze bardziej zwiększają kwalifikacje absolwentów. Przykładowo może to być certyfikat Green Project Management potwierdzający umiejętności zarządzania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku advanced project management możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Podczas studiów uczestnicy zajęć tworzą własne projekty z zastosowaniem technik i metody poznanych w trakcie zajęć. Mogą także otrzymać dostęp do narzędzi wspomagających pracę, żeby się z nimi zapoznać i wykorzystać na przyszłych stanowiskach. Studenci mają także możliwość uczestniczenia w zajęciach z design thinkingu, czyli metodzie tworzenia nowych produktów i usług.
Przykładowe bloki tematyczne, które mogą się znaleźć w programie studiów advanced project management, to m.in.:
-
zarządzanie wymaganiami i analiza biznesowa dla kierowników projektów
-
zwinne metodyki i frameworki. Symulacja Scrum
-
informatyczne wspomaganie Portfolio Management
-
zarządzanie finansami
Podczas zajęć studenci mogą także rozwinąć swoje umiejętności miękkie, przydatne w zarządzaniu zespołem. W celu lepszego budowania relacji w zespole uczestnicy zajęć mogą także poznać metody team buildingowe i sami w nich uczestniczyć. Ćwiczą tworzenie prezentacji i wystąpienia publiczne, żeby poczuć się w nich pewniej. Wykładowcy mogą także poradzić jak zbudować i utrzymać własną markę.