John F. Kennedy International Airport, Charles de Gaulle Airport, Ataturk Airport czy Lotnisko Chopina w Warszawie to porty lotnicze, które znają pasażerowie z całego świata, a którymi być może właśnie Ty będziesz mieć szansę w przyszłości zarządzać. Brzmi nieprawdopodobnie? Tylko trochę. Dzięki studiom w języku angielskim na kierunku aviation management będziesz na najlepszej pozycji, stojąc na początku pasa startowego do swojej kariery zawodowej. W dzieciństwie sklejałeś drewniane modele samolotów? Obserwowałeś jasne smugi paliwa na błękitnym niebie i krzyczałeś „panie pilocie, dziura w samolocie!”? W napięciu oglądałeś kolejne produkcje filmowe, których głównym tematem było lotnictwo?
Dla kogo ten kierunek
Studia na kierunku aviation management to świetna perspektywa dla wszystkich, którzy marzą o międzynarodowej karierze w najprężniej rozwijającej się branży transportowej. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak funkcjonują największe porty lotnicze na świecie, w jaki sposób zarządzać lotniskiem i na czym polega odpowiedzialność na stanowisku kontrolera lotów, te studia są zdecydowanie dla Ciebie. Nie zwlekaj i podejmij wyzwanie.
Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Zostaniesz wykwalifikowanym specjalistą w dziedzinie ekonomii, HR i finansów w zakresie lotnictwa. Multidyscyplinarność kierunku pozwoli Ci na zgłębienie wiedzy w zakresie analiz finansowych dla branży lotniczej, zarządzania lotnictwem, obsługi lotnisk oraz linii lotniczych, jak również znajomości prawa w branży lotniczej. Ponadto dowiesz się, w jaki sposób najefektywniej projektować procesy logistyczne dla przedsiębiorstw, instytucji oraz organizacji lotniczych, wdrażać nowatorskie rozwiązania optymalizacyjne w aspekcie funkcjonowania portów lotniczych czy wykorzystywać reguły prawa w sprawnym zarządzaniu lotnictwem. Co więcej, zdobędziesz cenną wiedzę z zakresu organizacji pracy na lotniskach i w liniach lotniczych, zarządzania zasobami ludzkimi w branży lotniczej czy nawigacji i operacji lotniczych. Przedmioty takie jak aviation management policy, airport management, ground service czy aviation marketing przygotują Cię do spełniania się w roli w pełni wykwalifikowanego specjalisty ds. branży lotniczej w zakresie regionalnym, jak i międzynarodowym.
Praca po studiach
Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą kiedy ukończysz studia na kierunku aviation management? Jako absolwent tego prestiżowego kierunku, łączącego kompetencje przede wszystkim menadżerskie z logistyką, bez problemu zdobędziesz zatrudnienie w przedsiębiorstwach, organizacjach czy instytucjach, które zajmują się projektowaniem procesów logistycznych, strategii funkcjonowania i organizacji pracy w portach lotniczych czy w liniach lotniczych. Będziesz miał niepowtarzalną okazję, aby wykorzystać zdobyte umiejętności w dziedzinie analityki ekonomicznej dla linii lotniczych. Doskonale sprawdzisz się jako menadżer sieci lotniczych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Ponadto świetną alternatywą będzie podjęcie pracy na stanowisku pracownika instytucji badawczych pod kątem operacji kontrolnych w portach lotniczych czy działach nawigacji linii lotniczych. Dodatkową alternatywą jest praca jako specjalista ds. rozwoju rynku, specjalista ds. strategii lotniczych, menadżer ds. projektu w firmach lub agencjach konsultingowych czy menadżer ds. zarządzania zyskiem w liniach lotniczych. Co więcej, jako absolwent aviation management będziesz najlepszym kandydatem na stanowisko pracownika obsługi linii czarterowych, zarządcy portu lotniczego czy logistyka transportu lotniczego.
Przy rekrutacji na kierunek aviation management na większości uczelni brane są pod uwagę: język polski, matematyka, geografia, język obcy nowożytny.
Aviaton management - zasady rekrutacji
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Wiedza, którą zdobędziesz, studiując aviation management?
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
zarządzania lotnictwem i szeroko pojętej obsługi lotnisk oraz linii lotniczych
ekonomii, socjologii i prawa w branży lotniczej
analiz ekonomicznych dla branży lotniczej
projektowania procesów logistycznych dla przedsiębiorstw, organizacji oraz instytucji lotniczych
wdrażania innowacyjnych rozwiązań optymalizacyjnych w kwestii funkcjonowania portów lotniczych
polityki i zarządzania lotnictwem
organizacji pracy na lotniskach i w liniach lotniczych
zarządzania zasobami ludzkimi w branży lotniczej
zarządzania obsługą naziemną w portach lotniczych
nawigacji i operacji lotniczych
marketingu w branży lotniczej
rozwoju rynku lotniczego
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jak wyglądają studia na kierunku Aviaton management?
1. Typ i tryb studiów
Kierunek aviation management można obecnie realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.
Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół tematyki związanej z zarządzaniem i lotnictwem.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku aviaton management: prawo lotnicze, marketing lotniczy, zarządzanie ładunkiem lotniczym, obsługa naziemna, zarządzanie portem lotniczym.
Osoby, które aplikują na niezwykle ciekawe studia na kierunku aviation management będą miały okazję ugruntować i rozwinąć kompleksową wiedzę z zakresu różnorodnych dziedzin. W czasie licznych zajęć i wykładów akademickich dowiesz się więcej na temat zarządzania czy marketingu. Ponadto, zdobędziesz specjalistyczną wiedzę ekonomiczną, społeczną i prawną, którą z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.
3. Nabywane umiejętności
Jako student kierunku aviation management wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim nauczysz się języka angielskiego oraz specjalistycznej terminologii lotniczej, co zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę. Ponadto, rozwiniesz kompetencje z obszaru zarządzania i marketingu. Studenci będą mogli korzystać z szerokiej oferty warsztatów praktycznych czy wyjazdów, na których zwiedzą największe lotniska w Polsce i na świecie.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?
Studia pierwszego stopnia na kierunku aviation management będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Gdzie będziesz pracował po kierunku aviation management?
Absolwent kierunku aviation management znajdzie zatrudnienie w/jako:
specjalista ds. analiz w przedsiębiorstwach, organizacjach oraz instytucjach lotniczych
menadżer sieci lotniczych
pracownik instytutów badawczych
pracownik administracji rządowej
pracownik działu kontroli linii lotniczych
pracownik organizacji rządowych i pozarządowych
ośrodkach naukowo-badawczych
specjalista ds. rozwoju rynku
specjalista ds. strategii lotniczych
pracownik akademicki
menadżer ds. projektu w firmach i agencjach konsultingowych
menadżer ds. zarządzania zyskiem w liniach lotniczych
ul. Rzemieślnicza 5 ,
81-855 Sopothttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCszahttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpgSopocka Akademia Nauk Stosowanych
ul. Bankowa 5 w Katowicachhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGohttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/61beb-us-studia-katowice.jpgUniwersytet Śląski w Katowicach
ul. Koszykowa 86; ,
02-008 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpgPolsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie