Aviaton management

Aviaton management

Dodaj do ulubionych

Aviaton Management studia - kierunek studiów

 
John F. Kennedy International Airport,  Charles de Gaulle Airport, Ataturk Airport czy Lotnisko Chopina w Warszawie to porty lotnicze, które znają pasażerowie z całego świata, a którymi być może właśnie Ty będziesz mieć szansę w przyszłości zarządzać. Brzmi nieprawdopodobnie? Tylko trochę. Dzięki studiom w języku angielskim na kierunku aviation management będziesz na najlepszej pozycji, stojąc na początku pasa startowego do swojej kariery zawodowej. W dzieciństwie sklejałeś drewniane modele samolotów? Obserwowałeś jasne smugi paliwa na błękitnym niebie i krzyczałeś „panie pilocie, dziura w samolocie!”? W napięciu oglądałeś kolejne produkcje filmowe, których głównym tematem było lotnictwo?
 
Dla kogo ten kierunek
Studia na kierunku aviation management to świetna perspektywa dla wszystkich, którzy marzą o międzynarodowej karierze w najprężniej rozwijającej się branży transportowej. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak funkcjonują największe porty lotnicze na świecie, w jaki sposób zarządzać lotniskiem i na czym polega odpowiedzialność na stanowisku kontrolera lotów, te studia są zdecydowanie dla Ciebie. Nie zwlekaj i podejmij wyzwanie.
 
Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Zostaniesz wykwalifikowanym specjalistą w dziedzinie ekonomii, HR i finansów w zakresie lotnictwa. Multidyscyplinarność kierunku pozwoli Ci na zgłębienie wiedzy w zakresie analiz finansowych dla branży lotniczej, zarządzania lotnictwem, obsługi lotnisk oraz linii lotniczych, jak również znajomości prawa w branży lotniczej. Ponadto dowiesz się, w jaki sposób najefektywniej projektować procesy logistyczne dla przedsiębiorstw, instytucji oraz organizacji lotniczych, wdrażać nowatorskie rozwiązania optymalizacyjne w aspekcie funkcjonowania portów lotniczych czy wykorzystywać reguły prawa w sprawnym zarządzaniu lotnictwem. Co więcej, zdobędziesz cenną wiedzę z zakresu organizacji pracy na lotniskach i w liniach lotniczych, zarządzania zasobami ludzkimi w branży lotniczej czy nawigacji i operacji lotniczych. Przedmioty takie jak aviation management policy, airport management, ground service czy aviation marketing przygotują Cię do spełniania się w roli w pełni wykwalifikowanego specjalisty ds. branży lotniczej w zakresie regionalnym, jak i międzynarodowym. 
 
Praca po studiach
Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą kiedy ukończysz studia na kierunku aviation management? Jako absolwent tego prestiżowego kierunku, łączącego kompetencje przede wszystkim menadżerskie z logistyką, bez problemu zdobędziesz zatrudnienie w przedsiębiorstwach, organizacjach czy instytucjach, które zajmują się projektowaniem procesów logistycznych, strategii funkcjonowania i organizacji pracy w portach lotniczych czy w liniach lotniczych. Będziesz miał niepowtarzalną okazję, aby wykorzystać zdobyte umiejętności w dziedzinie analityki ekonomicznej dla linii lotniczych. Doskonale sprawdzisz się jako menadżer sieci lotniczych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Ponadto świetną alternatywą będzie podjęcie pracy na stanowisku pracownika instytucji badawczych pod kątem operacji kontrolnych w portach lotniczych czy działach nawigacji linii lotniczych. Dodatkową alternatywą jest praca jako specjalista ds. rozwoju rynku, specjalista ds. strategii lotniczych, menadżer ds. projektu w firmach lub agencjach konsultingowych czy menadżer ds. zarządzania zyskiem w liniach lotniczych. Co więcej, jako absolwent aviation management będziesz najlepszym kandydatem na stanowisko pracownika obsługi linii czarterowych, zarządcy portu lotniczego czy logistyka transportu lotniczego. 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na kierunek aviation management na większości uczelni brane są pod uwagę: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, geografia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AVIATON MANAGEMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Aviaton management - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku aviaton management

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując aviation management?

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • zarządzania lotnictwem i szeroko pojętej obsługi lotnisk oraz linii lotniczych
   • ekonomii, socjologii i prawa w branży lotniczej
   • analiz ekonomicznych dla branży lotniczej
   • projektowania procesów logistycznych dla przedsiębiorstw, organizacji oraz instytucji lotniczych
   • wdrażania innowacyjnych rozwiązań optymalizacyjnych w kwestii funkcjonowania portów lotniczych
   • polityki i zarządzania lotnictwem
   • organizacji pracy na lotniskach i w liniach lotniczych
   • zarządzania zasobami ludzkimi w branży lotniczej
   • zarządzania obsługą naziemną w portach lotniczych
   • nawigacji i operacji lotniczych
   • marketingu w branży lotniczej
   • rozwoju rynku lotniczego

   Jak wyglądają studia na kierunku Aviaton management?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek aviation management można obecnie realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.

   Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół tematyki związanej z zarządzaniem i lotnictwem.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Osoby, które aplikują na niezwykle ciekawe studia na kierunku aviation management będą miały okazję ugruntować i rozwinąć kompleksową wiedzę z zakresu różnorodnych dziedzin. W czasie licznych zajęć i wykładów akademickich dowiesz się więcej na temat zarządzania czy marketingu. Ponadto, zdobędziesz specjalistyczną wiedzę ekonomiczną, społeczną i prawną, którą z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Jako student kierunku aviation management wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim nauczysz się języka angielskiego oraz specjalistycznej terminologii lotniczej, co zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę. Ponadto, rozwiniesz kompetencje z obszaru zarządzania i marketingu. Studenci będą mogli korzystać z szerokiej oferty warsztatów praktycznych czy wyjazdów, na których zwiedzą największe lotniska w Polsce i na świecie.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku aviation management będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

   Gdzie będziesz pracował po kierunku aviation management?

   Absolwent kierunku aviation management znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • specjalista ds. analiz w przedsiębiorstwach, organizacjach oraz instytucjach lotniczych
   • menadżer sieci lotniczych
   • pracownik instytutów badawczych 
   • pracownik administracji rządowej 
   • pracownik działu kontroli linii lotniczych
   • pracownik organizacji rządowych i pozarządowych
   • ośrodkach naukowo-badawczych
   • specjalista ds. rozwoju rynku
   • specjalista ds. strategii lotniczych
   • pracownik akademicki
   • menadżer ds. projektu w firmach i agencjach konsultingowych
   • menadżer ds. zarządzania zyskiem w liniach lotniczych
   • pracownik w dziale obsługi naziemnej lotniska
   • pracownik obsługi linii czarterowych
   • logistyk transportu lotniczego
   • menadżer biura turystycznego
   • zarządca portu lotniczego

   Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AVIATON MANAGEMENT

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2022

    

   Teraz najważniejsze

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia