ZARZĄDZANIE MAŁYMI I ŚREDNIMI PRZEDSIĘBIORSTWAMI

ZARZĄDZANIE MAŁYMI I ŚREDNIMI PRZEDSIĘBIORSTWAMI

Dodaj do ulubionych

ZARZĄDZANIE MAŁYMI I ŚREDNIMI PRZEDSIĘBIORSTWAMI studia – kierunek studiów

Współczesny świat charakteryzuje się dużą różnorodnością, swobodą oraz nieograniczoną możliwością wyboru spośród różnorodnych towarów i usług pojawiających się na rynku. Dzięki wielu opcjom dofinansowania czy wsparcia, z roku na rok pojawia się coraz więcej nowych przedsiębiorstw o zupełnie innych, różniących się od siebie profilach działalności.
W związku z tego typu tendencją i rozwojem rynku, wprost proporcjonalnie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, którzy w profesjonalny sposób zajmowaliby się zarządzaniem różnymi aspektami funkcjonowania biznesu. Jako odpowiedź na te potrzeby, powstał niezwykle nowatorski i dopasowany do wymagań dzisiejszego rynku pracy kierunek, zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Jeżeli więc chciałbyś zdobyć wszechstronne wykształcenie i jednocześnie rozwinąć swoje pasje i zainteresowania, to te studia będą dla Ciebie odpowiednim wyborem!

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego nowatorskiego i niezwykle przyszłościowego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, historii, WOS-u, geografii, chemii lub fizyki.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE MAŁYMI I ŚREDNIMI PRZEDSIĘBIORSTWAMI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE ZARZĄDZANIE MAŁYMI I ŚREDNIMI PRZEDSIĘBIORSTWAMI JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Poznaniu

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

ZARZĄDZANIE MAŁYMI I ŚREDNIMI PRZEDSIĘBIORSTWAMI - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE MAŁYMI I ŚREDNIMI PRZEDSIĘBIORSTWAMI:

Jako student tego niezwykle perspektywicznego i unikatowego kierunku będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z wielu aspektów, składających się na tę bogatą dyscyplinę, jaką jest zarządzanie, ze szczególny uwzględnieniem zarządzania biznesem. W ofercie kształcenie znajduje się wiele interesujących zajęć oraz warsztatów praktycznych, na których zapoznasz się z różnorodnymi strategiami rozwoju przedsiębiorstwa oraz nauczysz się stosować je w praktyce.
Ponadto, zagłębisz się w meandry nowoczesnych technologi i dowiesz w jaki sposób zastosować je podczas prowadzenia e-firmy. Co więcej, zyskasz kompetencje, które pozwolą Ci zarządzać małymi oraz średnimi przedsiębiorstwami w sytuacjach kryzysowych.
Oprócz wiedzy kierunkowej i umiejętności zawodowych, rozwiniesz swoje kompetencje miękkie, ze szczególnym uwzględnieniem pracy zespołowej, komunikatywności czy umiejętności negocjacji, które są niezwykle istotne w branży menadżerskiej. Uzyskaną, podczas studiów, wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranej przez siebie firmie.
 
Absolwent kierunku psychologia w zarządzaniu znajdzie zatrudnienie w/jako:
 
 • znajomość różnych metod zarządzania
 • znajomość podstaw rachunkowości i finansów
 • wiedza ekonomiczna
 • znajomość podstaw marketingu i reklamy
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność prowadzenia E-firmy
 • wiedza logistyczna
 • umiejętność zarządzania relacjami biznesowymi
 • wiedza z zakresu bezpieczeństwa informacji
 • znajomość różnych strategi rozwoju biznesowego

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami?

 

1. Typ i tryb studiów

Zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami wydaje się kierunkiem przyszłościowym, ponieważ na gospodarczej mapie przybywa właśnie takich organizacji. Pomimo tego, że obszar wiedzy jest całkiem szeroki, to kierunek ten zazwyczaj realizowany jest tylko na jednym ze stopni kształcenia.

Często zdarza się, że występuje on w ofertach edukacyjnych w ramach studiów niestacjonarnych, a w przypadku niektórych uczelni bywa jedynie specjalnością albo dziedziną studiów podyplomowych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami oferują program, dzięki któremu można pozyskać wiedzę teoretyczną, wiedzę praktyczną oraz liczne umiejętności i kompetencje. W harmonogramach widnieją zagadnienia związane między innymi z:

 • rachunkowością i dokumentacją finansową,
 • zarządzaniem zasobami ludzkimi,
 • analizą danych,
 • zarządzaniem ryzykiem,
 • projektowaniem modeli biznesowych.

Można również odnaleźć przedmioty dotyczące badań marketingowych, prognozowania gospodarczego, czy zarządzania jakością.

 

3. Nabywane umiejętności

Zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami to propozycja dla osób przedsiębiorczych, planujących podjąć działalność gospodarczą oraz nieunikających ryzyka w podejmowaniu decyzji. To kierunek, który skupia w sobie zasady planowania działalności, oceniania ryzyka, wykorzystywania narzędzi nowych technologii oraz zarządzania informacjami zgodnie z najnowszymi przepisami prawnymi. To droga do wykonywania coraz istotniejszych zawodów, takich jak nowoczesny menedżer, animator gospodarczy, czy specjalista do spraw ekonomicznych.

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami?

Zarządzanie przedsiębiorstwem to szerokie pojęcie, na które składa się wiele elementów. Współczesny menedżer musi charakteryzować się obszerną wiedzą oraz wieloma umiejętności i kompetencjami.

Pomimo tego, że wydaje się tego bardzo dużo, to kierunek Zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami zazwyczaj prowadzony jest na studiach tylko jednego stopnia.

Zwykle jest nim pierwszy stopień, licencjacki, w ramach którego nauka trwa 3 lata. Warto jednak zapoznać się z niejedną ofertą dydaktyczną, ponieważ każda uczelnia proponująca ten kierunek może inaczej prowadzić kształcenie.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE MAŁYMI I ŚREDNIMI PRZEDSIĘBIORSTWAMI:

Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu tych niezwykle innowacyjnych i prestiżowych studiów będziesz miał wszechstronną i gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania, rachunkowości i innych aspektów powiązanych z prowadzeniem i nadzorowaniem małych i średnich przedsiębiorstw. Uzyskane wykształcenie umożliwi Ci podjecie ciekawej i atrakcyjnej pracy w wielu prężnie rozwijających się branżach.
Przede wszystkim, będziesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menadżerskich, zarówno w małych firmach, jak i dużych, międzynarodowych korporacjach. Równie ciekawą opcją może okazać się związanie swojej przyszłości zawodowej z zawodem animatora gospodarczego, analityka biznesowego czy specjalisty do spraw ekonomicznych.
Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik branży finansowej, między innymi analityk finansowy, audytor czy księgowy. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze, cenne wykształcenie.
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie w małych firmach i dużych korporacjach
 • analityk biznesowy
 • animator gospodarczy
 • analityk finansowy
 • audytor
 • księgowy
 • specjalista do spraw ekonomicznych
 • specjaliści do spraw konsultingu dla małych i średnich przedsiębiorstw
 • własna działalność gospodarcza

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE MAŁYMI I ŚREDNIMI PRZEDSIĘBIORSTWAMI

Komentarze (0)