Media i cywilizacja

Media i cywilizacja

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Media i cywilizacja stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku media i cywilizacja

Media i cywilizacja studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Społeczeństwo na przestrzeni wielu lat niezwykle się zmieniło, a co za tym idzie zmienia się podejście ludzi do mediów oraz ich wymagania i potrzeby. Obecnie jest to temat bardzo ważny ze względu na nieustanny rozwój mediów. Współczesne społeczeństwo nastawione jest na szybkie odbieranie oraz dostarczanie informacji, za co odpowiedzialne są nowoczesne media. Jeżeli zatem chciałbyś się dowiedzieć o drodze komunikacji na przestrzeni wieków to Media i cywilizacja może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Media i cywilizacja? Będzie to wiedza niezbędna do poznawania i rozumienia zasad oraz form wymiany myśli i informacji, z uwzględnieniem specyfiki cywilizacyjnej, w wymiarze globalnym, lokalnym i indywidualnym. Będą to też przedmioty z zakresu treści komunikowania się społeczeństw w różnych stadiach rozwoju kulturowego. Co więcej, poznasz też sposoby prezentowania i odbierania informacji zarówno w aspekcie historycznym, jak i współcześnie.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Media i cywilizacja? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w placówkach zajmujących się mediami, komunikacją społeczną, szczególnie w aspekcie międzykulturowym, placówkach zajmujących się analizą nośników komunikacji, w tym wszelkiego rodzaju dokumentów, wytworów kultury, reklamie i marketingu,działach promocji i marketingu firm prywatnych oraz instytucji administracji państwowej i samorządowej, komórkach zajmujących się komunikacją z mediami w organizacjach społecznych i politycznych. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to Media i cywilizacja może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku media i cywilizacja, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: historia, geografia, wiedza o społeczeństwie, historia muzyki, język polski, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Media i cywilizacja - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Dalsza część artykułu pod reklamą

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując media i cywilizację

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • form komunikacji międzyludzkiej oraz międzykulturowej w zależności od stopnia rozwoju cywilizacyjnego i charakteru podmiotów biorących w niej udział,
  • cechy systemów medialnych wynikające z odmienności kulturowych, politycznych czy ekonomicznych,
  • form wymiany myśli i informacji, z uwzględnieniem specyfiki cywilizacyjnej, w wymiarze globalnym, lokalnym i indywidualnym,
  • form komunikacji, w tym dokumentów pisanych, przekazów symbolicznych, wytworów kultury masowej powstałych na różnych etapach rozwoju cywilizacji ludzkiej,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak wyglądają studia na kierunku media i cywilizacja?

 

1. Typ i tryb studiów

Media i cywilizacja to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk historycznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku media i cywilizacja: media i komunikowanie społeczne, przemiany cywilizacyjne XX i XXI w., formy komunikacji w starożytności, marketing polityczny, tekst w mediach tradycyjnych i wirtualnych.

W czasie studiów na powyższym kierunku będziesz miał okazję zdobyć zaawansowaną wiedzę z zakresu medioznawstwa, nauk historycznych oraz różnorodnych kultur i cywilizacji. Jako student będziesz miał dostęp do bogatej oferty zajęć akademickich, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:

  • przemiany cywilizacyjne w epoce nowożytnej
  • współczesne cywilizacje Bliskiego Wschodu
  • metodyka archiwalna

Studenci będą także zobowiązani do wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i przyszłych planów zawodowych. Aktualną ofertę bloków specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku media i cywilizacja wykształcisz szereg umiejętności praktycznych. W czasie licznych warsztatów praktycznych nauczysz się stosować różne formy komunikacji międzyludzkiej i międzykulturowej. Ponadto dowiesz się, w jaki sposób dokonywać analizy wybranych zjawisk społecznych i kulturowych. Co więcej, poznasz zaawansowane techniki dziennikarskie i poznasz zasady tworzenia materiałów medialnych. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku media i cywilizacja można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku media i cywilizacja

Absolwent kierunku media i cywilizacja znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w placówkach zajmujących się mediami, komunikacją społeczną w zakresie indywidualnym i masowym, szczególnie w aspekcie międzykulturowym,
  • pracownik w placówkach zajmujących się analizą nośników komunikacji,
  • pracownik w działach promocji,pracownik w komórkach zajmujących się komunikacją z mediami w organizacjach społecznych oraz politycznych,
  • pracownik w archiwach państwowych.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Media i cywilizacja studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Media i cywilizacja studia I stopnia

Dalsza część artykułu pod reklamą

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku media i cywilizacja

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Dalsza część artykułu pod reklamą

Zobacz inne kierunki humanistyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Dalsza część artykułu pod reklamą

Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Dalsza część artykułu pod reklamą

W jakich firmach możesz pracować po kierunku media i cywilizacja

Dalsza część artykułu pod reklamą

Miasta, które oferują studia na kierunku Media i cywilizacja

Dalsza część artykułu pod reklamą

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)