E-edytorstwo i techniki redakcyjne
Lublin
POKAŻ
Specjalności na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne
Studia na kierunku E-edytorstwo i techniki redakcyjne to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | e-edytorstwo i techniki redakcyjne - uczelnie >
E-edytorstwo i techniki redakcyjne to studia stworzone z myślą o humanistach, którzy chcieliby zdobyć praktyczne wykształcenie Kierunek ten podąża również za zmianami zachodzącymi w branży wydawniczej na skutek technologicznych przeobrażeń. Studenci poznają tajniki poligrafii, składu czy korekty oraz uczą się, jak swoją wiedzę wykorzystywać podczas projektowania i redagowania książek, e-booków czy artykułów internetowych.
Specjalności
Współczesne studia z e-edytorstwa i technik redakcyjnych charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne: e-edytorstwo w nowych mediach, wydawnictwo.
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Po zakończeniu kształcenia absolwenci przygotowani są do pracy w wydawnictwach – tych tradycyjnych, jak i internetowych. Mogą oni zadbać o rozwój zawodowy na stanowiskach redaktorów, korektorów czy – po nabyciu odpowiednich umiejętności – grafików. Czekać na nich będą także redakcje portali internetowych czy agencje reklamowe oraz PR.
Żeby dostać się na studia na kierunek e-edytorstwo i techniki redakcyjne, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne: komunikacja językowa, książka i liternictwo, przetwarzanie tekstu, stylistyka praktyczna w edytorstwie, tradycje literatury powszechnej.
Na wstępie trzeba wspomnieć o dwóch specjalizacjach, które będziesz miał do wyboru. Pierwsza z nich, E-edytorstwo w nowych mediach będzie doskonałą propozycją, dla tych którzy lubią podążać za nowoczesnymi rozwiązaniami.
Druga specjalność Wydawnictwo skupia się na poznaniu tej branży i przygotowuje studentów do samodzielnego korygowania książek czy artykułów naukowych.
Oprócz specjalnościowych przedmiotów, w ramach studiów zdobędziesz wiedzę w obszarze prawa autorskiego oraz zasad wprowadzania korekt do tekstów.
Oprócz tego, rozwiniesz umiejętności w zakresie ikonografiki, poznasz specjalistyczne programy, jak również otrzymasz podstawowe wykształcenie w takich dziedzinach jak ekonomia, finanse i marketing.
Kierunek e-edytorstwo i techniki redakcyjne jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Studia na kierunku E-edytorstwo i techniki redakcyjne możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami humanistycznymi i informatycznymi.
Jako student kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, edytorstwa oraz technik cyfrowych.
W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów związanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:
Studenci będą także zobowiązani do wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę modułów specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
W czasie studiów na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne rozwiniesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.
Przede wszystkim poznasz tradycyjne formy redakcyjne oraz nauczysz się wykorzystywać nowoczesne techniki informatyczne w pracy edytorskiej.
Ponadto zdobędziesz zdolności z obszaru grafiki komputerowej oraz infografiki. Studenci rozwiną także swój warsztat edytorski i językoznawczy.
Nie podjąłeś jeszcze decyzji odnośnie studiów ale wiesz, że zależy Ci na zdobyciu zawodu, który nie ograniczy Twojej kreatywności, ambicji i możliwości zatrudnienia? Jednocześnie dobrze się czujesz w naukach humanistycznych i marzy Ci się założenie własnej firmy? Jeśli tak to jedynym, właściwym rozwiązaniem jest podjęcie studiów na kierunku E-edytorstwo i techniki redakcyjne!
5. Gdzie studiować E-edytorstwo i techniki redakcyjne
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek E-edytorstwo i techniki redakcyjne:
Studia na kierunku E-edytorstwo i techniki redakcyjne trwają 3 lata (studia I stopnia).
Studia pierwszego stopnia na kierunku e-edytorstwo i techniki redakcyjne będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.
Praca po studiach
Oprócz interesujących przedmiotów, studia na kierunku E-edytorstwo i techniki redakcyjne oferują szerokie perspektywy zawodowe. Jako absolwent bez problemu będziesz mógł dopasować swoje przyszłe miejsce zatrudnienia do swoich potrzeb i zainteresowań.
A jakie możliwości masz do wyboru? Możesz pracować w redakcjach prasowych, zarówno w tych tradycyjnych jak i internetowych. Nie powinieneś mieć trudności z podjęciem zatrudnienia w wydawnictwach, agencjach PR czy firmach, które specjalizują się w działalności edytorskiej.
Jeśli od zawsze wolałeś być szefem dla samego siebie to dzięki zdobytej wiedzy będziesz mógł założyć własny biznes. Jak sam widzisz, wybór studiów na kierunku E-edytorstwo i techniki redakcyjne to ciekawe zajęcia, różnorodne możliwości pracy oraz szansa na spełnienie zawodowych ambicji!
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Miasta, które oferują studia na kierunku E-edytorstwo i techniki redakcyjne
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia