Kierunek Agile - zwinne zarządzanie w organizacjach prowadzony jest w trybie niestacjonarnym i online. Zajęcia mogą być prowadzone za pomocą platform do nauki zdalnej. Program może być realizowany w formie wykładów i warsztatów praktycznych.
Studenci zyskują wiedzę teoretyczną z zakresu Agile i zwinnego zarządzania. Mogą także otrzymać wskazówki, pomagające wykorzystać ją w praktyce. Wykładowcy na kierunku najczęściej nie są jedynie teoretykami, a posiadają doświadczenie w codziennym prowadzeniu projektów za pomocą omawianych metod.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Agile - zwinne zarządzanie w organizacjach możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci zdobywają szczegółową wiedzę z zakresu metodyk zwinnych takich jak np. Scrum, który odpowiada za jakość i monitorowanie postępów oraz Lean z metodami m.in. just in time, jidoka. Poznają także metodę zarządzania organizacjami Turkus, z której mogą się nauczyć podejmować decyzje. W programie mogą się znaleźć także przedmioty pokazujące myślenie systemowe oraz ich złożoność. Absolwenci powinni potrafić wykorzystać zdobytą wiedzę, że dobrać odpowiedni framework do projektu i móc nim sprawnie kierować.
Przedmioty, które mogą być w programie kierunku Agile - zwinne zarządzanie w organizacjach, to m.in.:
-
Systemy proste, skomplikowane, złożone i chaotyczne
-
Modele zarządzania organizacjami - Turkusowe Organizacje w praktyce
-
Scrum jako najbardziej popularna metoda zwinna
-
Zwinność (Agile) - geneza, założenia, pryncypia działania
W trakcie studiów studenci rozwijają swoje umiejętności miękkie, pomocne w trakcie pracy zespołowej. Uczą się zarządzać czasem własnym i innych, rozwiązywać konflikty czy lepiej komunikować ze współpracownikami. Sprawdzają swoje siły w różnych rolach, zarówno kierowniczych, jaki i członków zespołu.