ZARZĄDZANIE KULTURĄ WSPÓŁCZESNĄ

ZARZĄDZANIE KULTURĄ WSPÓŁCZESNĄ

ZARZĄDZANIE KULTURĄ WSPÓŁCZESNĄ studia - kierunek studiów

Kultura współczesna to niezwykle bogata, wielowarstwowa i złożona z wielu, bardzo różnych elementów, dyscyplina. Można zaliczyć do niej między innymi różnego rodzaju imprezy kulturalne, widowiska teatralne, wystawy sztuki, ale także modę, muzykę czy literaturę. W związku z tak dużą różnorodnością i wieloaspektowością współczesnej kultury polskiej i międzynarodowej , rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, doskonale orientujących się w obecnych przejawach życia kulturalnego oraz potrafiących doskonale nim zarządzać.

Jako odpowiedź na te potrzeby, stawiane przez dzisiejszy rynek pracy, pojawiły się niezwykle interesujące, rozwijające i zarazem perspektywiczne studia: zarządzanie kulturą współczesną, których program skierowany jest do wszystkich osób o zainteresowaniach artystycznych oraz zdolnościach przywódczych, które chciałyby połączyć swoje dwie pasje i jednocześnie zyskać wszechstronne wykształcenie. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje, to studia te powinny być twoim wyborem!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie kulturą współczesną?

W trakcie kursu będziesz miał możliwość ugruntowania swojej wiedzy i wzbogacenia jej o wiele nowych, cennych kompetencji praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Ze względu na interdyscyplinarny i niezwykle bogaty program nauczania rozwiniesz się na kilku płaszczyznach jednocześnie. W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących warsztatów oraz zajęć teoretycznych, podzielonych na grupę obligatoryjną i fakultatywną.

Pierwsza z nich skupia się wokół kwestii powiązanych z zarządzanie, prawem czy ekonomią. Natomiast w ramach drugiej grupy będą realizowane zajęcia dotyczące różnych aspektów i dziedzin sztuki. Ponadto, podczas studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb, zainteresowań i planów zawodowych. Zadecydujesz pomiędzy „kulturą współczesną” a „zarządzaniem organizacjami kultury”. Uzyskaną, w czasie kursu, wiedzę teoretyczną będziesz miał okazję wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku zarządzanie kulturą współczesną będziesz miał wszechstronne wykształcenie oraz wieloaspektową wiedzę z zakresu zarządzania, finansów, ekonomii oraz sztuki, dzięki czemu zyskasz szansę na zdobycie ciekawej i atrakcyjnej pracy w różnych prężnie rozwijających się branżach. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowisk kierowniczych i menadżerskich w różnorodnych firmach, korporacjach i instytucjach. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik wybranych instytucji kulturalnych, między innymi muzeów, teatrów, galerii sztuki, czy domach kultury.

Jako absolwent, będziesz posiadał wszelkie niezbędne kompetencje do pracy w działach marketingu i reklamy. Równie dobrze możesz pracować jako animator kultury lub pracownik odpowiedzialny za polskie dziedzictwo kulturowe.Dodatkowo, po ukończeniu studiów drugiego stopnia, możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć karierę naukową.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na ten perspektywiczny i niezwykle interesujący kierunek, jakim jest zarządzanie kulturą współczesną, będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE KULTURĄ WSPÓŁCZESNĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE KULTURĄ WSPÓŁCZESNĄ:

 • znajomość różnych metod i strategi zarządzania
 • wiedza ekonomiczna
 • wiedza z zakresu finansów i rachunkowości
 • znajomość różnorodnych dziedzin sztuki i kultury
 • znajomość podstaw marketingu i reklamy
 • wiedza z zakresu nauk prawnych
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • wiedza literaturoznawcza

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE KULTURĄ WSPÓŁCZESNĄ:

 • instytucje kultury (muzea, galerie sztuki, teatry, domy kultury)
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • administracja państwowa
 • organizacje pozarządowe
 • animator kultury
 • przemysł kreatywny
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • działy reklamy i marketingu

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE KULTURĄ WSPÓŁCZESNĄ

Komentarze (0)