Elektroniczne przetwarzanie danych

Elektroniczne przetwarzanie danych

elektroniczne przetwarzanie danych studia

Elektroniczne przetwarzanie informacji studia - kierunek studiów

W obecnym społeczeństwie informacyjnym największym problemem wydaje się być komunikacja pomiędzy człowiekiem a komputerem. Z punktu widzenia informatyki wynika to ze źle skonstruowanego interfejsu, który powinien być dostosowany do ludzkich nawyków komunikacyjnych. Ten stosunkowo nowo powstały problem sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wzrasta. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany informatyką i jej wpływem na społeczeństwo to studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji mogą być świetnym wyborem dla Ciebie!

Czy studia na kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji są odpowiednikiem studiów informatycznych? Zdecydowanie nie. Studia mają charakter interdyscyplinarny. Oznacza to, że łączą w sobie przedmioty z zakresu studiów humanistycznych i studiów informatycznych. Nauczysz się projektować interfejsy, które w pełni będą spełniać kulturowe uwarunkowania procesu informacji. Warto dodać, że inspiracją dla stworzenia tego kierunku były inicjatywy najlepszych zagranicznych uczelni takich jak: Edinburgh University czy Carnegie Mellon University. Elektroniczne przetwarzanie informacji jest odpowiednikiem kierunku Human - Computer Interaction.

Gdzie możesz szukać zatrudnienia jako absolwent kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji? W przyszłości będziesz mógł zajmować się projektowaniem programów i stron e-learningowych lub implementacją interfejsów użytkownika dla różnego rodzaju oprogramowania. Będziesz mógł również podjąć pracę jako webmaster, który zajmuje się tworzeniem i administrowaniem stron internetowych. Jeżeli zatem uważasz, że sprawdziłbyś się w jednym z powyższych zawodów to na pewno będzie to odpowiedni kierunek dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując elektroniczne przetwarzanie danych

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • ludzkich mechanizmów komunikacyjnych i znajomości kulturowych uwarunkowań procesu informacji,
  • projektowania dokumentów hipertekstowych,
  • analizy matematycznej, algebry liniowej i interfejsu graficznego,
  • zarządzania informacją w Internecie,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji

Absolwent kierunku elektroniczne przetwarzanie danych znajdzie zatrudnienie jako:
  • webmaster – projektant i administrator stron internetowych,
  • pracownik, który zajmuje się implementacją interfejsu użytkownika dla różnego rodzaju oprogramowania,
  • projektant platform e-learnigowych.
 
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na elektroniczne przetwarzanie danych, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język polski, matematyka.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku ELEKTRONICZNE PRZETWARZANIE DANYCH

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Elektroniczne przetwarzanie danych

ELEKTRONICZNE PRZETWARZANIE DANYCH - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński

Kierunek elektroniczne przetwarzanie informacji prowadzony jest przez:

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ

Popularne artykuły dla kierunku ELEKTRONICZNE PRZETWARZANIE DANYCH w dziale uczelnia

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

PRACODAWCY

Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

Indesit Company Polska to jeden z największych producentów elektrycznego sprzętu AGD w Polsce. W Polsce, po przejęciu Indesit Company, Grupa Whirlpool ma trzy centra produkcyjne (we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku). Oprócz tego w Polsce zlokalizowana jest część komercyjna i korporacyjna firmy. W Warszawie działa centrum Sprzedaży i marketingu oraz Logistyka, Finanse, HR, IT.

zobacz kogo szukamy >>

Procter & Gamble jest jedną z największych na świecie firm z branży FMCG. Nasze marki (m.in. Pampers, Gillette, Pantene, Olay, Blend-a-med, Oral-B, Ariel) trafiają do ponad 4 miliardów konsumentów na całym świecie. P&G znane jest na świecie jako „kuźnia” talentów i liderów biznesu. Mamy za sobą ponad 170 lat tradycji i doświadczenia, którym dzielimy się każdego dnia z naszymi pracownikami. W regionie łódzkim posiadamy trzy fabryki.

zobacz kogo szukamy >>

CORNING OPTICAL COMMUNICATIONS jest światowym liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. W Polsce działamy od 2001r., obecnie jesteśmy największym zakładem produkującym kable światłowodowe oraz osprzęt telekomunikacyjny w Europie i zatrudniamy ponad 1500 osób.

zobacz kogo szukamy >>

Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów transformatorów dystrybucyjnych, transformatorów mocy oraz elementów izolacyjnych do transformatorów mocy. w zakładach w Aleksandrowie Łódzkim powstają energooszczędne i wysokoefektywne silniki elektryczne najwyższej klasy oraz napędy średnich napięć, przekształtniki dla ekologicznego transportu szynowego i przetwornice dla farm wiatrowych.

zobacz kogo szukamy >>

WIELTON S.A., z siedzibą w Wieluniu to spółka z polskim kapitałem. Należymy do światowej czołówki producentów naczep, przyczep i zabudów na samochody ciężarowe. Współpracujemy z takimi potentatami przemysłu motoryzacyjnego jak MAN, VOLVO, SCANIA, MERCEDES, DAF, RENAULT, IVECO. W 2014 roku wyprodukowaliśmy ponad 6310 szt. produktów.

zobacz kogo szukamy >>

Komentarze (0)