Studia na kierunku etnolingwistyka wyróżniają się wszechstronnym programem nauczania, dzięki czemu studenci zyskają kompleksową wiedzę oraz umiejętności praktyczne z zakresu nauk filologicznych, historycznych i kulturoznawczych. Program przewiduje również realizację lektoratów z wybranych języków obcych, co zwiększy szanse studentów na karierę w środowisku międzynarodowym.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku etnolingwistyka możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
W ramach kształcenia na kierunku etnolingwistyka studenci zyskają kompleksową wiedzę z obszaru nauk filologicznych, historycznych i kulturoznawczych. Studenci poznają kulturę, historię i religię wybranych narodów. Ponadto nauczą się dwóch języków obcych: francuskiego, rosyjskiego lub hiszpańskiego, a także język Afryki, Bliskiego, Środkowego i Dalekiego Wschodu, np. amharski, suahili, arabski, hindi, perski, chiński, khmerski czy japoński na poziomie B2 lub C1.
W planie znajdą się również zajęcia z zakresu etnologii i antropologii kulturowej, socjolingwistyki, psycholingwistyki i akwizycji języka. Studenci będą mieli możliwość wyjazdu na wymianę zagraniczną oraz naukę języka w innym kraju. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystają podczas obowiązkowych praktyk zawodowych.
3. Gdzie studiować etnolingwistykę
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek etnolingwistyka: