Bachelor program in national security

Bachelor program in national security

Dodaj do ulubionych

BACHELOR PROGRAM IN NATIONAL SECURITY studia - kierunek studiów

Studia na kierunku bachelor program in national security to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Opis kierunku

Bachelor program in national security to studia zadedykowane osobom, które interesują się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem. Zajęcia prowadzone w języku angielskim pomogą dodatkowo wzbogacić słownictwo i zadbać o szlifowanie kompetencji lingwistycznych. W trakcie nauki studenci poznają między innymi prawne podstawy bezpieczeństwa oraz nauczą się jak planować różnorodne działania prewencyjne i operacyjne.

 

Praca po studiach

Rozległa wiedza i umiejętności pozwolą absolwentom tego kierunku rozwijać karierę zawodową w różnorodnych instytucjach związanych z bezpieczeństwem. Mogą oni podejmować współpracę z służbami mundurowymi, znaleźć zatrudnienie w sztabach kryzysowych czy też pracować dla firm ochroniarskich działających w sektorze prywatnym.

Co zdawać na maturze?

W procesie rekrutacji na ten kierunek nie są uwzględnione wymagania kwalifikacyjne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BACHELOR PROGRAM IN NATIONAL SECURITY

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Bachelor program in national security - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku bachelor program in national security

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując ten kierunek, obejmuje:

   Program studiów i przedmioty
   Jakie zagadnienia zgłębisz podczas kształcenia na tym kierunku? Studenci dostaną szansę na szczegółowe zapoznanie się teoriami i strategiami bezpieczeństwa, bez których znajomości nie można podjąć żadnych działań praktycznych. Ta podstawowa i całkowicie konieczna wiedza zostanie wzbogacona o informacje z zakresu zarządzania kryzysowego, logistyki w trakcie działań kryzysowych.
   Nie bez znaczenia jest także nacisk na poznanie najważniejszych aspektów związanych z międzynarodowymi stosunkami politycznymi i wojskowymi, bowiem ich zrozumienie pozwoli na lepszą organizację działań zapobiegawczych. Studenci tego kierunku zostaną zatem zaopatrzeni w wszechstronną wiedzę, która uczyni z nich wykwalifikowanych specjalistów z wyjątkowo ważnym zapleczem teoretycznym.
   Kierunek ten oferuje studentom kilka profili rozwoju zawodowego, związane z zarządzaniem ryzykiem. Studenci zgłębią wiedzę jak planować obronę cywilną w sytuacjach zagrożeń i jak organizować przywództwo w sytuacjach kryzysowych. Także w przypadku tego kierunku wiedza teoretyczna bezpośrednio łączy się z rozwojem doświadczenia praktycznego.
    

   Absolwent będzie posiadać wiedzę z zakresu:

   • prawnych podstaw bezpieczeństwa
   • podstaw polityki globalnej
   • teorii i strategii bezpieczeństwa
   • systemów bezpieczeństwa narodowego
   • międzynarodowych stosunków politycznych i wojennych
   • logistyki w sytuacjach kryzysowych

   ak wyglądają studia na kierunku bachelor program in national security?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek bachelor program in national security można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji kształcenia zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli nastoma is zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę będziesz musiał poświęcić wybrane weekendy semestru.

   Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół nauk humanistycznych i politycznych, dzięki czemu otrzymasz wszechstronne wykształcenie z tego obszaru tematycznego.

    

   Studia na kierunku bachelor program in national security możemy podzielić na:

   1. Poziom:

    

   2. Forma:

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku bachelor program in national security będziesz miał okazję uczęszczać na liczne niezwykle ciekawe i rozwijające zajęcia oraz warsztaty. W planie zajęć znajdą się między innymi następujące przedmioty:

    

   • Introduction to Entrepreneurship
   • National Security System
   • Security Policy
   • International Political Relations

    

   W czasie studiów zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę związaną z naukami administracyjnymi czy prawnymi. Studenci zaznajomią się z konkretnymi regulacjami prawnymi i nauczą się wykorzystywać je w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Co więcej, zaznajomisz się z międzynarodową sytuacją polityczną i gospodarczą.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na kierunku bachelor program in national security wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się nowoczesnych technik zarządzania ryzykiem i bezpieczeństwem państwa.

   Ponadto, dowiesz się w jaki sposób objąć przywództwo w sytuacjach kryzysowych. Studenci będą mieli okazję korzystać także z nowoczesnych programów i technologii informatycznych, stosowanych na co dzień w działaniach na rzecz bezpieczeństwa kraju.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Kierunek Bachelor program in national security stanowi niejako odpowiedź na zapotrzebowanie aktualnego rynku pracy. Duży wpływ mają na niego nastroje panujące e Europie i poza nią. Wśród społeczeństwa wzrasta także przekonanie, że duża świadomość i dobra umiejętność zarządzania ludźmi w trakcie ewentualnego kryzysu, mogą mieć bardzo duży wpływ na jego pozytywne rozwiązanie.
   Świetna organizacja systemów bezpieczeństwa na różnych szczeblach organizacyjnych to podstawa, by budować profesjonalne rozwiązania awaryjne, jednak przede wszystkim potrzebna jest do tego wykwalifikowana kadra specjalistów.
   Jeżeli nie boisz się wyzwań, potrafisz zachować logiczne myślenie – niezależnie od poziomu stresu, czujesz, że potrafisz zarządzać grupami ludzi, to ten kierunek jest niewątpliwie dla Ciebie
   Ćwiczenia oraz wykłady kursowe odbywają się w języku angielskim, co dodatkowo pozwoli Ci na rozwój umiejętności językowych i stanie się dodatkowym atutem przy późniejszym zatrudnieniu.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku bachelor program in national security trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

   Kierunek bachelor program in national security można realizować zarówno na pierwszym jak i drugim stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na drugą opcję na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry i zdobędziesz tytuł magistra.

   Możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku:

   Praca po studiach

   Absolwent tego kierunku ma szansę na stabilne zatrudnienie w praktycznie każdej instytucji i organizacji, której zależy na utrzymaniu obowiązujących standardów bezpieczeństwa. Kończąc ten kierunek, absolwent może realizować się jako pracownik w centrach zarządzania kryzysowego.

   Na absolwentów czekają możliwości rozwoju w placówkach administracji rządowej i samorządowej, lecz na dobrą sprawę możliwości atrakcyjnego zatrudnienia zdają się być niewyczerpalne.
   Szerokie zainteresowanie profesjonalistami z zakresu zarządzania kryzysowego sprawiają, że mają oni szansę rozwoju także w służbach mundurowych, czy specjalistycznych komórkach portów lotniczych, morskich, ale także coraz większy nacisk kładzie się na  odpowiednie zabezpieczenie imprez masowych, centrów handlowych i centrów rozrywki.
   Wszystkie te aspekty sprawiają, że ukończenie tego kierunku daje szansę na stabilne i atrakcyjne zatrudnienie.

    

   Absolwent kierunku bachelor program in national security znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • centrach zarządzania kryzysowego
   • placówkach administracji rządowej i pozarządowej
   • organizacjach imprez masowych
   • centrach handlowych i centrach rozrywki
   • służbach bezpieczeństwa
   • specjalistycznych komórkach portów lotniczych i morskich

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BACHELOR PROGRAM IN NATIONAL SECURITY

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJD6xJq5UTA0cRsS4Mgx-LGnc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/74719-kpsw-studia-bydgoszcz.jpg Akademia Kujawsko-Pomorska
   • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
   • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
   • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
   • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
   • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie