ZARZĄDZANIE GOSPODARKĄ KOMUNALNĄ

ZARZĄDZANIE GOSPODARKĄ KOMUNALNĄ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
    Typ uczelni
      Więcej filtrów
      Poziom studiów
        Forma studiów
          Czas trwania

            Uczelnie, gdzie zarządzanie gospodarką komunalną jako specjalność / ścieżka kształcenia

            Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

            Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

            Administracja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
            forma: stacjonarne, niestacjonarne

            Specjalności na kierunku administracja

            ZARZĄDZANIE GOSPODARKĄ KOMUNALNĄ studia – kierunek studiów

            Studia na kierunku Zarządzanie gospodarką komunalną to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

            Terminy rekrutacji

            Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie gospodarką komunalną rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | zarządzanie gospodarką komunalną - terminy rekrutacji >

            JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

            Aby zostać studentem tego niezwykle prestiżowego kierunku, jakim jest zarządzanie gospodarką komunalną powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, historii, geografii, fizyki, biologii, chemii lub wiedzy o społeczeństwie.

            ZARZĄDZANIE GOSPODARKĄ KOMUNALNĄ - zasady rekrutacji

            • Terminy rekrutacji

            • Czas trwania

            • Przedmioty maturalne

            • Limity

            • Progi

            WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE GOSPODARKĄ KOMUNALNĄ:

            Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie gospodarką komunalną?
            Program tych niezwykle innowacyjnych i przyszłościowych studiów jest idealnie dopasowany do potrzeb współczesnego, zarówno polskiego, jak i międzynarodowego rynku pracy.
            Jako student będziesz uczęszczał na liczne, interesujące i rozwijające zajęcia i warsztaty praktyczne, na których ugruntujesz swoją dotychczasową wiedzę oraz wzbogacisz ją o wiele nowych, istotnych w tej branży, elementów.
            W trakcie kursu będziesz miał okazję dowiedzieć się więcej na temat rozwoju miast oraz zaznajomić się z wszystkimi działami gospodarki komunalnej, które wpływają na sprawne funkcjonowanie przestrzeni miejskich.
            Ponadto, nauczysz się różnego rodzaju strategi zarządzania podmiotami gospodarczymi oraz kapitałem ludzkim i zrozumiesz w jaki sposób można usprawnić działanie instytucji administracji publicznej.
            Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz także swoje zdolności językowe z zakresu języka angielskiego i tym samym zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.
             
            Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:
            • znajomość rożnych strategi zarządzania
            • wiedza z zakresu marketingu i reklamy
            • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
            • wiedza z zakresu funkcjonowania różnorodnych podmiotów gospodarki komunalnej
            • wiedza z zakresu kształtowania powierzchni terenu
            • umiejętność zarządzania miejskimi systemami logistycznymi
            • umiejętność zarządzania gospodarką wodną
            • umiejętność działania w sytuacjach kryzysowych
            • znajomość podstaw ekonomii
            • wiedza z zakresu finansów i rachunkowości

            Jak wyglądają studia na kierunku zarządzania gospodarką komunalną?

             

            1. Typ i tryb studiów

            Kierunek zarządzania gospodarką komunalną można obecnie realizować w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, dzięki czemu każdy może wybrać opcję dopasowaną do swoich planów. W przypadku studiów dziennych, zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Natomiast studia niestacjonarne zakładają realizacje zjazdów w wybrane weekendy semestru.

            Jeżeli zdecydujesz się aplikować na powyższy kierunek zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk ekonomicznych i administracyjnych.

             

            Studia na kierunku Zarządzanie gospodarką komunalną możemy podzielić na:

            1. Poziom:

             

            2. Forma:

             

            Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

            Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

            Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

             

            2. Program studiów i przedmioty

            Program nauczania na kierunku zarządzania gospodarką komunalną oscyluje głównie wokół nauk ekonomicznych, administracyjnych czy nauk o zarządzaniu, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć wszechstronne wykształcenie i przygotowanie zawodowe. Jako student skupisz się głównie na rozwijaniu wiedzy związanej z zarządzaniem rożnymi aspektami rozwoju obszarów miejskich, między innymi:

            • gospodarką wodną i ściekami
            • energetyką komunalną
            • odpadami
            • projektami i inwestycjami komunalnymi
            • miejskimi systemami logistycznymi i transportowymi

            Ponadto, dowiesz się więcej na temat finansów publicznych i rachunkowości oraz dowiesz się w jaki sposób nadzorować ten sektor.

             

            3. Nabywane umiejętności

            W czasie studiów na kierunku zarządzania gospodarką komunalną, oprócz wszechstronnej wiedzy teoretycznej, rozwiniesz także cenne umiejętności praktyczne. Jako student poznasz zaawansowane techniki zarządzania i marketingu, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej praktyce zawodowej.

            Ponadto, dowiesz się w jaki sposób oceniać ryzyko finansowe i inwestycyjne. Wszyscy studenci rozwiną także swoje zdolności językowe i poznają specjalistyczną terminologię branżową, co zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę.

             

            4. Dla kogo ten kierunek

            Współcześnie w dobie urbanizacji, rozwoju gospodarczego i wzmożonej migracji z małych miejscowości i wsi do miast, niezbędne stało się zapewnienie wszystkim mieszkańcom niezbędnym potrzeb, takich jak: ochrona zdrowia, zaopatrzenie w energie elektryczną, wodę, dostęp do transportu czy składowania odpadów.
            Tymi wszystkimi działami zajmuje się jedna niezwykle złożona i wielopoziomowa dyscyplina, jaką jest gospodarka komunalnaAby zapewnić wszystkim mieszkańcom jak najlepszy komfort życia oraz sprawne działanie wszystkich podmiotów gospodarczych, potrzebne jest wykształcenie specjalistów z obszaru zarządzania tą niezwykle istotną dziedziną.
            Odpowiedzią na tego typu potrzeby stawiane przez dzisiejszy świat i obecny rynek pracy są niezwykle perspektywiczne, nowatorskie i zarazem interesujące studia, zarządzanie gospodarką komunalną.
            Ich program skierowany jest do wszystkich osób posiadających wszechstronne zainteresowania oraz zdolności przywódcze. Jeżeli należysz do tego grona i chciałbyś zdobyć gruntowne i przyszłościowe wykształcenie, to studia te powinny być twoim wyborem!

            Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

            Studia na kierunku Zarządzanie gospodarką komunalną trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

            Studia na kierunku zarządzania gospodarką komunalną można realizować tylko na pierwszym stopniu, na którym nauka trwa trzy i pół roku (siedem semestrów). Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł inżyniera.

            JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE GOSPODARKĄ KOMUNALNĄ:

            Jaka praca po tym kierunku?
            Jako absolwent tego niezwykle interesującego i perspektywicznego kierunku będziesz posiadał wieloaspektowe wykształcenie z zakresu zarządzania, znajomości funkcjonowania wszystkich podmiotów gospodarki komunalnej oraz innych, równie ważnych aspektów związanych z tą niezwykle złożoną dyscypliną.
            Uzyskane, podczas studiów, kompetencje oraz kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i perspektywiczną pracę w swoim zawodzie. Po zakończeniu nauki będziesz gotowy do rozpoczęcia kariery w podmiotach administracji lokalnej i regionalnej.
            Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik biur planowania urbanistycznego czy firm konsultingowych. Co więcej, będziesz miał kompleksowe przygotowanie do pracy na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich w różnorodnych instytucjach, firmach i korporacjach, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. .
            Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze, cenne doświadczenie i wykształcenie.
             
            Absolwent kierunku Zarządzanie gospodarką komunalną znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
            • stanowiska kierownicze i menadżerskie
            • jednostki samorządu terytorialnego
            • działy marketingu i reklamy
            • branża finansowa
            • firmy konsultingowe
            • organizacje
            • biura planowania urbanistycznego
            • instytucje naukowe
            • firmy i korporacje międzynarodowe

            Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing

            Filtrowanie
            Województwo
            Poziom studiów

            Zobacz inne kierunki zarządzanie i marketing - podyplomowe

            Filtrowanie
            Województwo
            Poziom studiów

            Miasta, które oferują studia na kierunku ZARZĄDZANIE GOSPODARKĄ KOMUNALNĄ

            Teraz najważniejsze

            matura 2024

            zmiany na maturze 2024

            arkusze maturalne

            wyniki matur 2023

            rekrutacja na studia

            studia

            kierunki studiów

            studia podyplomowe

             

            Ciekawe

             


            gdzie studiować

             

             

            Nadchodzące wydarzenia

            • ul. Kopernika 26, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=akademia%20ignatianum https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/0b0ba-akademia-ignatianum.jpg Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
            • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJoTuW7B5bFkcRCmmIk7KFjxI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6ee41-ue-krakow-studia.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
            • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c8c81-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
            • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
            • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
            • Ogólnopolski Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska

            Komentarze (0)