Marketing i biznes elektroniczny

Marketing i biznes elektroniczny

Dodaj do ulubionych

Marketing i biznes elektroniczny studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Marketing i biznes elektroniczny to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.

Najważniejszym celem studiów na kierunku Marketing i biznes elektroniczny jest przygotowanie do korzystania z technologii cyfrowych i sieci Internetu w szeroko rozumianym biznesie internetowym. Studia posiada profil praktyczny i nastawione są na pozyskanie konkretnych kwalifikacji. W toku kształcenia studenci zaznajamiają się między innymi z teoriami wyjaśniającymi zjawiska i procesy związane z działalnością marketingową i biznesem elektronicznym, a także poznają różnorodne metody i technologie wykorzystywane w tej przestrzeni.

Studia na kierunku Marketing i biznes elektroniczny przygotowują do założenia własnej działalności gospodarczej, ale po uzyskaniu dyplomu można również znaleźć zatrudnienie w agencjach interaktywnych, firmach doradczych, działach marketingu przedsiębiorstw różnych branż, czy też instytucjach sektora publicznego.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Postępowanie kwalifikacyjne na studia na kierunek Marketing i biznes elektroniczny odbywa się na podstawie złożonych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MARKETING I BIZNES ELEKTRONICZNY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Marketing i biznes elektroniczny - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku marketing i biznes elektroniczny

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MARKETING I BIZNES ELEKTRONICZNY?

   Efektem kształcenia na studiach na kierunku Marketing i biznes elektroniczny są przede wszystkim umiejętności wykorzystania wiedzy, metod i narzędzi analitycznych do efektywnych działań w Internecie i szeroko rozumianym biznesie elektronicznym. Dzięki programom nauczania studenci zdobywają kwalifikacje w zakresie handlu elektronicznego w sieci oraz marketingu internetowego.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku Marketing i biznes elektroniczny możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • studia I stopnia (licencjackie)

    

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne,
   • studia niestacjonarne.

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku Marketing i biznes elektroniczny pozyskują wiedzę złożoną z wielu elementów. Poznają standardy prowadzenia działalności gospodarczej i rozwoju przedsiębiorstwa, podstawowe zasady dotyczące ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego w dziedzinie marketingu i biznesu elektronicznego, różnorodne metody i technologie wykorzystywane w marketingu, marketingu w sieci oraz biznesie elektronicznym.

   Ponadto, poznają złożone rozwiązania organizacyjne konieczne w prowadzeniu działań marketingowych i biznesowych w sieci, zasady działania i posługiwania się narzędziami i programami używanymi do wykonywania zadań zawodowych marketera, jak również zasady prowadzenia dokumentacji wymaganej w tej działalności.

   Kształcenie na kierunku Marketing i biznes elektroniczny dostarcza także umiejętności dokonywania analiz działalności marketingowej w oparciu o dostępne dane ilościowe i własne badania, wykonywania projektów, kierowania zespołem oraz prowadzenia prawidłowej współpracy z klientami i kooperantami.

    

   3. Gdzie studiować marketing i biznes elektroniczny

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek marketing i biznes elektroniczny:

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MARKETING I BIZNES ELEKTRONICZNY?

   Studia na kierunku Marketing i biznes elektroniczny trwają 3 lata (studia I stopnia).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MARKETING I BIZNES ELEKTRONICZNY?

   Studenci kierunku Marketing i biznes elektroniczny nabywają licznych umiejętności i kwalifikacji; od programowania i realizowania handlu elektronicznego, przez programowanie kampanii marketingowych w Internecie i budowanie marki, po stosowanie odpowiednich metod i narzędzi gromadzenia i przetwarzania danych. Z szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci mogą podjąć pracę między innymi w agencjach interaktywnych, firmach doradczych, organizacjach non- profit, czy też działach marketingu różnego rodzaju przedsiębiorstw.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Marketing i biznes elektroniczny:

   • agencje interaktywne,
   • działy marketingu przedsiębiorstw,
   • firmy doradcze,
   • organizacje non- profit,
   • portale, wortale oraz inne firmy działające w sieci.

   Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MARKETING I BIZNES ELEKTRONICZNY

   Komentarze (0)