Inżynieria organizacji i zarządzania

Inżynieria organizacji i zarządzania

Inżynieria organizacji i zarządzania studia – kierunek studiów

Funkcjonowanie i prężny rozwój żadnego przedsiębiorstwa nie byłby możliwy bez grona pracowników czuwających nad prawidłowością wykonywanych zadań oraz zapobiegających dezorganizacji poprzez zaplanowanie czasu i zasobów przeznaczonych na daną czynność. Dla zainteresowanych kształceniem w dziedzinie zarządzania powstały interdyscyplinarne studia na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania, które z łatwością znajdują wspólny mianownik dla zagadnień inżynieryjnych, ekonomicznych i z dziedziny "klasycznego" zarządzania. Zatem jeśli jesteś zainteresowany zgłębianiem wszystkich tych nauk równocześnie, twoje umiejętności interpersonalne i wrodzona pewność siebie będą dobrą podstawą pod kształcenie kompetencji przywódczych, a przede wszystkim jeżeli chciałbyś związać swoją przyszłość z pracą w przedsiębiorstwach, wywiązując się z obowiązków polegających na zarządzaniu zasobami lub zespołami ludzkimi, to studia na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania mogą okazać się najlepszym z możliwych wyborów!

Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić jako absolwent studiów na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania? Posiądziesz szeroką wiedzę z obszaru ekonomii, zarządzania, inżynierii organizacji, a nawet psychologii zarządzania. Pogłębione umiejętności da ci specjalizacja ukierunkowująca na konkretną ścieżkę dalszego kształcenia i przyszłego zawodu. Poznasz zagadnienia związana z mikro i makro ekonomią oraz koncepcji rozwoju organizacji, co pozwoli ci na podejmowanie dyskusji z innymi ludźmi działającymi w twojej branży celem cennej wymiany myśli i doświadczeń. W toku wykładów prowadzonych przez praktyków biznesu dowiesz się od podstaw jak wygląda prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Zajęcia warsztatowe dadzą ci doskonałą okazję do pogłębienia posiadanych już kompetencji interpersonalnych czyniąc z ciebie charyzmatycznego i pewnego siebie mówcę.

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić po ukończeniu studiów na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania? Przeprowadzana przez studia edukacja ekonomiczna i obszaru zarządzania pozwoli ci na założenie własnej dobrze prosperującej firmy. Jeśli jednak nie chcesz zaczynać kariery od tak ryzykownych działań związanych z koniecznością poczynienia inwestycji finansowych w założenie firmy, znajdziesz zatrudnienie w firmach konsultingowych, przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych oraz firmach sektora MŚP, gdzie na różnorakich konferencjach będziesz miał okazję wykazać się teoretyczną wiedzą wyniesioną z ukończonego przez ciebie kierunku. Z łatwością odnajdziesz się w korporacjach na stanowiskach różnego szczebla - twoim zadaniem będzie organizowanie pracy zespołom i czuwanie nad prawidłowym przebiegiem współpracy.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inżynierię organizacji i zarządzania

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • zagadnień związanych z mikroekonomią, makroekonomią oraz matematyką
  • aspektów operacyjnych organizacji i zarządzania
  • koncepcji rozwoju organizacji
  • rozumienia roli kapitału ludzkiego w funkcjonowaniu organizacji
  • pogłębionych kompetencji interpersonalnych

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria organizacji i zarządzania

Absolwent kierunku inżynieria organizacji i zarządzania znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • firmach konsultingowych
  • przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych
  • firmach sektora MŚP
  • własnej działalności gospodarczej

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INŻYNIERIA ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA

Komentarze (0)