Inżynieria organizacji i zarządzania

Inżynieria organizacji i zarządzania

Dodaj do ulubionych

Inżynieria organizacji i zarządzania studia – kierunek studiów

Studia na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności inżynieria organizacji i zarządzania możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | inżynieria organizacji i zarządzania - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z inżynierii organizacji i zarządzania charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania: audyt wewnętrzny i kontroling zarządczy, zarządzanie i doradztwo personalne, zarządzanie rozwojem biznesu.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, historia, język obcy, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

Co zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku inżynieria organizacji i zarzadzania:

 • geografia,
 • historia,
 • język obcy,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Inżynieria organizacji i zarządzania stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania

Inżynieria organizacji i zarządzania - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria organizacji i zarządzania studia niestacjonarne

Inżynieria organizacji i zarządzania studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria organizacji i zarządzania studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inżynierię organizacji i zarządzania

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić jako absolwent studiów na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania? Posiądziesz szeroką wiedzę z obszaru ekonomii, zarządzania, inżynierii organizacji, a nawet psychologii zarządzania.

Pogłębione umiejętności da ci specjalizacja ukierunkowująca na konkretną ścieżkę dalszego kształcenia i przyszłego zawodu. Poznasz zagadnienia związana z mikro i makro ekonomią oraz koncepcji rozwoju organizacji, co pozwoli ci na podejmowanie dyskusji z innymi ludźmi działającymi w twojej branży celem cennej wymiany myśli i doświadczeń.

W toku wykładów prowadzonych przez praktyków biznesu dowiesz się od podstaw jak wygląda prowadzenie własnej działalności gospodarczejZajęcia warsztatowe dadzą ci doskonałą okazję do pogłębienia posiadanych już kompetencji interpersonalnych czyniąc z ciebie charyzmatycznego i pewnego siebie mówcę.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zagadnień związanych z mikroekonomią, makroekonomią oraz matematyką
 • aspektów operacyjnych organizacji i zarządzania
 • koncepcji rozwoju organizacji
 • rozumienia roli kapitału ludzkiego w funkcjonowaniu organizacji
 • pogłębionych kompetencji interpersonalnych

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek inżynieria organizacji i zarządzania jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk technicznych oraz nauk o zarządzaniu.

 

Studia na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Osoby, które aplikują na kierunek inżynieria organizacji i zarządzania będą miały okazję rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk społecznych, nauk o zarządzaniu i marketingu. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższa tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Analizy i gry strategiczne
 • Audyt wewnętrzny w doskonaleniu organizacji
 • Inżynieria produkcji
 • Inżynieria procesów informacyjnych

Studenci będą również zobowiązani do wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę specjalności znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student powyższego kierunku, zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim skupisz się na doskonaleniu swoich zdolności z obszaru zarządzaniu. Studenci będą mieli okazję poznać nowoczesne techniki i metody zarządzania oraz marketingu.

Ponadto poznasz zaawansowane narzędzia i programy informatyczne, które usprawnią twoją codzienną pracę. Studenci rozwiną także kompetencje miękkie, takie jak zdolności interpersonalne i komunikacyjne.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Funkcjonowanie i prężny rozwój żadnego przedsiębiorstwa nie byłby możliwy bez grona pracowników czuwających nad prawidłowością wykonywanych zadań oraz zapobiegających dezorganizacji poprzez zaplanowanie czasu i zasobów przeznaczonych na daną czynność.

Dla zainteresowanych kształceniem w dziedzinie zarządzania powstały interdyscyplinarne studia na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania, które z łatwością znajdują wspólny mianownik dla zagadnień inżynieryjnych, ekonomicznych i z dziedziny "klasycznego" zarządzania.

Zatem jeśli jesteś zainteresowany zgłębianiem wszystkich tych nauk równocześnie, twoje umiejętności interpersonalne i wrodzona pewność siebie będą dobrą podstawą pod kształcenie kompetencji przywódczych, a przede wszystkim jeżeli chciałbyś związać swoją przyszłość z pracą w przedsiębiorstwach, wywiązując się z obowiązków polegających na zarządzaniu zasobami lub zespołami ludzkimi, to studia na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania mogą okazać się najlepszym z możliwych wyborów!

 

5. Gdzie studiować inżynierię organizacji i zarządzania

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria organizacji i zarządzania:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria organizacji i zarządzania

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł się zatrudnić po ukończeniu studiów na kierunku inżynieria organizacji i zarządzania? Przeprowadzana przez studia edukacja ekonomiczna i obszaru zarządzania pozwoli ci na założenie własnej dobrze prosperującej firmy.

Jeśli jednak nie chcesz zaczynać kariery od tak ryzykownych działań związanych z koniecznością poczynienia inwestycji finansowych w założenie firmy, znajdziesz zatrudnienie w firmach konsultingowych, przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych oraz firmach sektora MŚP, gdzie na różnorakich konferencjach będziesz miał okazję wykazać się teoretyczną wiedzą wyniesioną z ukończonego przez ciebie kierunku.

Z łatwością odnajdziesz się w korporacjach na stanowiskach różnego szczebla - twoim zadaniem będzie organizowanie pracy zespołom i czuwanie nad prawidłowym przebiegiem współpracy.

 

Absolwent kierunku inżynieria organizacji i zarządzania znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • firmach konsultingowych
 • przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych
 • firmach sektora MŚP
 • własnej działalności gospodarczej

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INŻYNIERIA ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJD6xJq5UTA0cRsS4Mgx-LGnc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/74719-kpsw-studia-bydgoszcz.jpg Akademia Kujawsko-Pomorska
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie