EDUKACJA KULTURALNA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Od zawsze interesowałeś się sztuką? Nie wyobrażasz sobie życia bez regularnych wizyt w teatrach, muzeach i kinach studyjnych? Jesteś aktywnym uczestnikiem środowiska kulturalnego i doskonale orientujesz się we współczesnych prądach artystycznych? Jeżeli odpowiedziałeś twierdzącą na chociaż jedno z powyższych pytań, to studia związane z edukacją kulturalną będą dla Ciebie idealnym wyborem!

Ten niezwykle ciekawy kierunek jest skierowany do wszystkich, którzy interesują się szeroko pojęta kulturą i chcieliby dzielić się swoją wiedzą i pasją z innymi. Program kursu zakłada przekazanie swoim studentom wiedzy na temat zjawisk kulturalnych i umiejętności podejmowania działań mających na celu promowanie kultury wśród szerokiej publiczności. Jeżeli chcesz się przekonać, że studia to nie tylko godziny spędzone na wykładach i w bibliotekach, lecz także pasjonująca przygoda, która umożliwi Ci rozwijanie swoich pasji, to wybierz ten kierunek.

 

Czego nauczysz się na kierunku edukacja kulturalna?

W trakcie nauki na tym kierunku, przyswoisz wiadomości z wielu dziedzin związanych z kulturą . Jako student, będziesz uczestniczył w zajęciach z historii sztuki, filozofii i kultury współczesnej, dzięki czemu poznasz wszystkie aspekty, składające się na to zagadnienie. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób prowadzić zajęcia edukacyjne i animacje, promujące sztukę wśród szerokiego grona odbiorców.

Podczas kursu zostaniesz objęty opieką tutorską, która polega na pomocy tutora w wyborze zajęć i projektów badawczych, które najbardziej odpowiadałyby twoim zainteresowaniom i planom zawodowym. W programie studiów przewidziano także przygotowanie psychopedagogiczne, które jest niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie.

Na dalszym etapie nauki, zadecydujesz, z jaką instytucją kulturalną chcesz związać swoją przyszłość i weźmiesz udział w specjalnym kursie, który odpowiednio Cię do tego przygotuje. Będziesz mógł wybrać spośród szerokiej oferty, w której znajdują się teatr, taniec, film, muzyka, literatura, edukacja muzealna i edukacja w galerii sztuki. Zdobytą wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas praktyk zawodowych, które odbędziesz w wybranej przez siebie instytucji kulturalnej. Co więcej, rozwiniesz także swoje umiejętności językowe, uczestnicząc w lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego.

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent studiów na kierunku edukacja kulturalna będziesz miał wiedzę z zakresu kultury, sztuki i filozofii oraz zdobędziesz umiejętności z prowadzenia zajęć edukacyjnych i animacji. Uzyskane kompetencje, umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu instytucjach kulturalnych i oświatowych.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w muzeach, teatrach, kinach i galeriach sztuki. Ponadto, będziesz doskonale przygotowany do objęcia stanowiska animatora w domach kultury i muzeach. Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych i organizacjach pozarządowych. Znajomość języka obcego, pozwoli Ci podjąć pracę w środowiskach międzynarodowych, także poza granicami kraju.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku edukacja kulturalna będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich na kierunkach humanistycznych i społecznych. Ponadto, kandydaci wezmą udział w rozmowie kwalifikacyjnej związanej z realizowaną przez nich aktywnością kulturalną. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EDUKACJA KULTURALNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU EDUKACJA KULTURALNA

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU EDUKACJA KULTURALNA:

   • wiedza z zakresu historii sztuki
   • przygotowanie psychopedagogiczne
   • umiejętność prowadzenia animacji i zajęć edukacyjnych związanych z kulturą
   • znajomość języka obcego
   • umiejętność tworzenia programów edukacyjnych

   Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

   EDUKACJA KULTURALNA STUDIA STACJONARNE

   Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

   EDUKACJA KULTURALNA STUDIA II STOPNIA

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU EDUKACJA KULTURALNA?

   • galerie sztuki
   • teatry
   • muzea
   • domy kultury
   • ośrodki opiekuńczo-wychowawcze
   • organizacje pozarządowe
   • animator

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EDUKACJA KULTURALNA

   Komentarze (0)