Edukacja kulturalna
Katowice i woj. śląskie
Pokaż
Studia na kierunku edukacja kulturalna to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
Edukacja kulturalna to studia stworzone z myślą o humanistach, którzy chcieliby otrzymać rozległą wiedzę z pogranicza sztuki oraz nauk pedagogicznych. W programie kształcenia tego kierunku znalazły się przedmioty poświęcone zagadnieniom kultury, filozofii czy historii sztuki. Jego studenci dowiedzą się również, jak powinna wyglądać świadomie poprowadzona działalność animacyjna, mediacyjna czy partycypacyjna.
Praca po studiach
Absolwenci edukacji kulturalnej swoją zawodową przyszłość mogą związać z instytucjami szeroko związanymi z kulturą. Czekać na nich będą teatry, galerie sztuki, domy kultury czy muzea, w których zajmą się oni działaniami edukacyjnymi. Mogą prowadzić warsztaty lub też oprowadzać wycieczki. Edukatorzy kulturalni zatrudnienie – po otrzymaniu odpowiednich uprawnień – znajdą także w sektorze oświaty.
Aby zostać studentem kierunku edukacja kulturalna będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich na kierunkach humanistycznych i społecznych.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Czego nauczysz się na kierunku edukacja kulturalna?
W trakcie nauki na tym kierunku, przyswoisz wiadomości z wielu dziedzin związanych z kulturą . Jako student, będziesz uczestniczył w zajęciach z historii sztuki, filozofii i kultury współczesnej, dzięki czemu poznasz wszystkie aspekty, składające się na to zagadnienie.
Ponadto, dowiesz się w jaki sposób prowadzić zajęcia edukacyjne i animacje, promujące sztukę wśród szerokiego grona odbiorców.
Podczas kursu zostaniesz objęty opieką tutorską, która polega na pomocy tutora w wyborze zajęć i projektów badawczych, które najbardziej odpowiadałyby twoim zainteresowaniom i planom zawodowym.
W programie studiów przewidziano także przygotowanie psychopedagogiczne, które jest niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie.
Na dalszym etapie nauki, zadecydujesz, z jaką instytucją kulturalną chcesz związać swoją przyszłość i weźmiesz udział w specjalnym kursie, który odpowiednio Cię do tego przygotuje.
Będziesz mógł wybrać spośród szerokiej oferty, w której znajdują się teatr, taniec, film, muzyka, literatura, edukacja muzealna i edukacja w galerii sztuki.
Zdobytą wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas praktyk zawodowych, które odbędziesz w wybranej przez siebie instytucji kulturalnej. Co więcej, rozwiniesz także swoje umiejętności językowe, uczestnicząc w lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego.
Absolwenci będą posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Kierunek edukacja kulturalna można realizować tylko w trybie stacjonarnym. W przypadku tej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Studia na kierunku edukacja kulturalna możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk społecznych i humanistycznych.
Program kształcenia na kierunku edukacja kulturalna będzie oscylował głównie wokół zagadnień związanych z naukami pedagogicznymi, społecznymi czy kulturowymi.
Jako student będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat kultury współczesnej, historii sztuki, a nawet filozofii. Powyższe studia będą miały charakter kursowy, a studenci będą mogli wybrać moduł zgodny z ich zainteresowaniami.
W ofercie znajdą się między innymi następujące kursy:
W czasie studiów na kierunku edukacja kulturalna zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych.
Przede wszystkim zdobędziesz kompetencje z obszaru pedagogiki i dydaktyki, które z powodzeniem wykorzystasz podczas prowadzenia zajęć edukacyjnych.
Ponadto rozwiniesz swoje zdolności twórcze i artystyczne. Studenci zyskają także niezwykle ważne kompetencje miękkie, takie jak umiejętność komunikacji czy pracy zespołowej.
Od zawsze interesowałeś się sztuką? Nie wyobrażasz sobie życia bez regularnych wizyt w teatrach, muzeach i kinach studyjnych? Jesteś aktywnym uczestnikiem środowiska kulturalnego i doskonale orientujesz się we współczesnych prądach artystycznych? Jeżeli odpowiedziałeś twierdzącą na chociaż jedno z powyższych pytań, to studia związane z edukacją kulturalną będą dla Ciebie idealnym wyborem!
Ten niezwykle ciekawy kierunek jest skierowany do wszystkich, którzy interesują się szeroko pojęta kulturą i chcieliby dzielić się swoją wiedzą i pasją z innymi. Program kursu zakłada przekazanie swoim studentom wiedzy na temat zjawisk kulturalnych i umiejętności podejmowania działań mających na celu promowanie kultury wśród szerokiej publiczności.
Jeżeli chcesz się przekonać, że studia to nie tylko godziny spędzone na wykładach i w bibliotekach, lecz także pasjonująca przygoda, która umożliwi Ci rozwijanie swoich pasji, to wybierz ten kierunek.
5. Gdzie studiować edukację kulturalną
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek edukacja kulturalna:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku edukacja kulturalna trwają 2 lata (studia II stopnia).
Studia drugiego stopnia na kierunku edukacja kulturalna będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent studiów na kierunku edukacja kulturalna będziesz miał wiedzę z zakresu kultury, sztuki i filozofii oraz zdobędziesz umiejętności z prowadzenia zajęć edukacyjnych i animacji. Uzyskane kompetencje, umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu instytucjach kulturalnych i oświatowych.
Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w muzeach, teatrach, kinach i galeriach sztuki. Ponadto, będziesz doskonale przygotowany do objęcia stanowiska animatora w domach kultury i muzeach.
Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych i organizacjach pozarządowych. Znajomość języka obcego, pozwoli Ci podjąć pracę w środowiskach międzynarodowych, także poza granicami kraju.
Absolwenci kierunku edukacja kulturalna znajdą zatrudnienie w/jako:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku EDUKACJA KULTURALNA
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia