Zarządzanie instytucjami artystycznymi
Gdynia, Gdańsk, Sopot
Pokaż
Studia na kierunku Zarządzanie instytucjami artystycznymi to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Studia na kierunku zarządzanie instytucjami artystycznymi | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku zarządzanie instytucjami artystycznymi możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | zarządzanie instytucjami artystycznymi - uczelnie >
Specjalności
Współczesne studia z zarządzania instytucjami artystycznymi charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku zarządzanie instytucjami artystycznymi: menedżerska, sceniczno-menedżerska.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku zarządzanie instytucjami artystycznymi najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język angielski, drugi język obcy, matematyka, historia, wiedza o społeczeństwie, historia muzyki, historia sztuki, język polski, język łaciński i kultura antyczna, filozofia, wiedza o tańcu.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku zarządzanie instytucjami artystycznymi:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku zarządzanie instytucjami artystycznymi: teatr i dramat XX i XXI wieku, sztuka XX i XXI wieku, marketing, reklama i PR, dykcja, krytyka artystyczna.
Na początku należy wspomnieć o dwóch specjalnościach, które możesz wybrać. Pierwsza z nich to sceniczno –menedżerska, dzięki której zostaniesz aktorem oraz zdobędziesz praktyczną wiedzę w temacie zarządzania instytucjami artystycznymi. Takie połączenie sprawia, że masz szeroki wybór ścieżki swojej kariery zawodowej.
Druga specjalność związana jest z rozwijaniem umiejętności typowo menedżerskich. Następnym atutem studiów na kierunku Zarządzanie instytucjami artystycznymi jest ich praktyczny charakter. W trakcie trwania zajęć każdy student ma możliwość zorganizowania warsztatów czy przedstawień.
Dzięki tej możliwości poznasz w praktyce zasady funkcjonowania placówek artystycznych, zmierzysz się z typowymi problemami i nauczysz się szybko i efektywnie pokonywać trudności stojące na drodze Twojego sukcesu!
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Zarządzanie instytucjami artystycznymi możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Mogłoby się wydawać, że zarządzanie każdego rodzaju instytucjami i organizacjami wymaga identycznej wiedzy i umiejętności. To błąd. Przestrzeń artystyczna posiada charakter specyficzny, zatem wiedza i zdolności muszą być dość unikalne, aby się w niej odnaleźć. Zarządzanie instytucjami artystycznymi to nie tylko nabywanie wiedzy z zakresu zarządzania.
Studia kładą nacisk również na zaznajomienie się z takimi zagadnieniami jak kulturoznawstwo, literaturoznawstwo, czy historia sztuki. To kierunek dla tych, którzy interesują się szeroko kulturą, bądź jej wybraną gałęzią, a także interesują się marketingiem, ekonomią i sposobami finansowania działalności artystycznej.
Zarządzanie instytucjami artystycznymi nie należy do najpopularniejszych i najczęściej występujących kierunków z zakresu zarządzania w polskich uczelniach. Gdy odnajdziemy ten kierunek w ofercie dydaktycznej musimy wiedzieć o tym, że jest on prowadzony zazwyczaj tylko na jednym stopniu, zwykle na pierwszym i nauka kończy się na uzyskaniu licencjatu.
Ale pomimo tego, że kształcenie trwa 3 lata, to przez ten okres poznamy wiele zagadnień, nie tylko z obszaru zarządzania, zarządzania zasobami ludzkimi, ale także prawa, reklamy, finansów i rachunkowości, czy public relations.
To, co powinno przekonać do studiowania tego kierunku to fakt, iż kultura i sztuka coraz mocniej łączą się z dziedziną zarządzania, zatem Zarządzanie instytucjami artystycznymi wydaje się kierunkiem perspektywicznym, który będzie zwiększał nie tylko swoje znaczenie, ale może i program kształcenia.
Szukasz ciekawego kierunku studiów, który nie ograniczy Twoich wszechstronnych zainteresowań? Swoją przyszłość zawodową chciałbyś związać ze światem artystycznym? Nadal nie wiesz czy bardziej wolisz stać na scenie czy nią kierować?
Nie martw się bo właśnie znalazłeś dla siebie idealne rozwiązanie, jakim jest podjęcie studiów na kierunku Zarządzanie instytucjami artystycznymi!
Co się dokładnie kryje pod tą nazwą? Jeśli jesteś ciekaw to koniecznie przeczytaj do końca opis i zapoznaj się z możliwościami jakie oferuje ten kierunek!
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzanie instytucjami artystycznymi:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Zarządzanie instytucjami artystycznymi trwają 3 lata (studia I stopnia).
Zarządzanie instytucjami artystycznymi wydaje się kierunkiem ważnym, ale jednak niszowym. Uczelnie, które realizują kształcenie w jego zakresie zazwyczaj proponują naukę na pierwszym stopniu, zatem nauka trwa 3 lata. Zwykle też kierunek ten prowadzony jest w trybie stacjonarnym, zatem należy przygotować się na uczęszczanie na zajęcia od poniedziałku do piątku, od godzin porannych. Warto jednak stawiać się na zajęciach, ponieważ zdobyte na studiach umiejętności można wykorzystać na różnych płaszczyznach zawodowych.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Myślisz, że po ukończeniu studiów możesz podjąć pracę tylko i wyłącznie w teatrze? Nic bardziej mylnego! W zależności od specjalności, na którą się zdecydujesz, perspektywy zawodowe mogą się nieznacznie różnić. Jednak jako absolwent tego kierunku zatrudnienie znajdziesz w galeriach sztuki oraz w instytucjach kulturalnych, zajmujących się organizowanie wszelkiego rodzaju koncertów, festiwali czy działaniami promocyjnymi na rzecz kultury.
Zatem jeśli charakteryzujesz się nieograniczoną kreatywnością, nie lubisz rutyny i fascynuje Cię świat przedstawień i artystów to studia na kierunku Zarządzanie instytucjami artystycznymi są właśnie dla Ciebie, zatem nie zwlekaj dłużej i zrób następny krok w stronę wymarzonej przyszłości!
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Zarządzanie instytucjami artystycznymi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia