1. Typ i tryb studiów
Kierunek ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne realizuje program z pogranicza nauk społecznych, ekonomicznych i nauk o zarządzaniu.
Powyższe studia dostępne są zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać opcję dopasowaną do swoich potrzeb. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, natomiast na studiach niestacjonarnych realizowane są weekendowe zjazdy.
Studia na kierunku Ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne: ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenia w polityce społecznej, elementy matematyki finansowej, finanse w działalności gospodarczej, statystyka z demografią.
Studenci, którzy aplikują na kierunek ubezpieczenia – studia interdyscyplinarne będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu:
-
nauk ekonomiczno-finansowych
-
nauk społecznych
-
nauk prawnych i administracyjnych
Co więcej, w czasie studiów zagłębisz się w tematykę finansów i rachunkowości, a także ich roli w konkretnych działalnościach gospodarczych. Ponadto, poznasz regulacje prawa gospodarczego, administracyjnego i finansowego oraz nauczysz się ich zastosowania w praktyce zawodowej.
Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych nauczycieli akademickich oraz praktyków z branży ubezpieczeniowej i finansowej, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzę i wieloletnim doświadczeniem.
3. Nabywane umiejętności
Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku ubezpieczenia – studia interdyscyplinarne zdobędziesz szereg umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Jako student nauczysz się przeprowadzania analizy ekonomicznej i gospodarczej oraz oceny ryzyka inwestycyjnego.
Ponadto, wykształcisz cenne kompetencje prawnicze. Wszyscy studenci rozwiną także swoje zdolności językowe i nauczą się terminologii prawnej i finansowej, co zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę.
4. Dla kogo ten kierunek
W dzisiejszych czasach można ubezpieczyć niemal każdy aspekt swojego życia, co niewątpliwie wpływa na większy komfort i bezpieczeństwo naszego codziennego funkcjonowania.
W związku z tego typu tendencją panującą we współczesnym świecie oraz rosnącą popularnością rynku ubezpieczeniowego, wprost proporcjonalnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu tej dziedziny, którzy doskonale orientowaliby się w jej wszystkich aspektach.
Jako odpowiedź na te potrzeby, powstał niezwykle interesujący i perspektywiczny kierunek: ubezpieczenia-studia interdyscyplinarne, których program skierowany jest do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach ekonomicznych i finansowych, którzy chcieliby związać z nimi swoją przyszłość zawodową.
Jeżeli więc należysz do tego grona i chcesz rozwijać się w tym kierunku, to weź udział w rekrutacji na ten prestiżowy i ciekawy kierunek!
5. Gdzie studiować Ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Ubezpiecenia - studia interdyscyplinarne: