POLITYKA ZARZĄDZANIA DZIEDZICTWEM KULTUROWYM

POLITYKA ZARZĄDZANIA DZIEDZICTWEM KULTUROWYM

Dodaj do ulubionych

POLITYKI ZARZĄDZANIA DZIEDZICTWEM KULTUROWYM studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Polityki zarządzania dziedzictwem kulturowym to nowo powstały nowatorski kierunek studiów magisterskich, który powstał jako odpowiedź na potrzeby dynamicznie zmieniającego się świata obecnego rynku pracy. Dziedzictwo kulturowe nadal pełni bardzo ważną rolę w obecnych czasach, a sprawy związane z jego ochroną, promocją i percepcją są niezwykle ważne, a specjaliści z tego obszaru są doceniani na rynku pracy i mogą liczyć na atrakcyjne i interesujące oferty.

Jeżeli więc jesteś osobą, którą interesują osiągnięcia kultury dawnej i współczesnej i nie wyobrażasz sobie życia bez aktywnego uczestnictwa w życiu kulturowym, to studia na kierunku polityki zarządzania dziedzictwem kulturowym są idealnie dopasowane do twoich potrzeb. Koniecznie weź udział w rekrutacji i przekonaj się, że studiowanie może być także fascynującym i ciekawym doświadczeniem.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku polityki zarządzania dziedzictwem kulturowym?

Ze względu na interdyscyplinarny i niezwykle bogaty program tych perspektywicznych studiów będziesz miał okazję zdobyć wiedzę z zakresu różnorodnych dyscyplin. W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących i rozwijających zajęć oscylujących wokół nauk kulturowych i różnych przejawów kultury obecnych we współczesnym świecie.

Ponadto, jako student poznasz liczne nowoczesne technologie i nauczysz się wykorzystywać je podczas swojej pracy zawodowej. Zaznajomisz się z takimi zjawiskami, jak Big Data czy system GIS i dowiesz się jakie mają zastosowanie w ochronie i funkcjonowaniu dziedzictwa kulturowego. Program nauczania obejmuje także warsztaty z zarządzania i marketingu, na których zyskasz cenne kompetencje dotyczące promocji kultury polskiej i regionalnej.

Po ukończeniu pierwszego semestru będziesz zobowiązany do wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. Zadecydujesz między: technologiami cyfrowymi w dziedzictwie kulturowym, zarządzaniem krajobrazem kulturowym a zarządzaniem informacją w dziedzictwie kulturowym.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tych niezwykle perspektywicznych i zarazem interesujących studiów magisterskich będziesz miał wszechstronną i gruntowną wiedzę z zakresu kultury dawnej i współczesnej oraz pokrewnych nauk. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną pracę dopasowaną do twojego wykształcenia.

Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w jednostkach administracji publicznej. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z różnorodnymi instytucjami kultury, między innymi z muzeami, galeriami sztuki czy domami kultury. Co więcej, po ukończeniu studiów możesz znaleźć zatrudnienie w specjalistycznych wydawnictwach, redakcjach czasopism i innych mediach. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tych prestiżowych studiów magisterskich w procesie rekrutacji powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK POLITYKA ZARZĄDZANIA DZIEDZICTWEM KULTUROWYM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku polityka zarządzania dziedzictwem kulturowym

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU POLITYKI ZARZĄDZANIA DZIEDZICTWEM KULTUROWYM:

   • znajomość kultury dawnej współczesnej
   • wiedza z zakresu zarządzania
   • wiedza z zakresu marketingu i reklamy
   • znajomość różnorodnych technik promocji kultury
   • znajomość nowoczesnych technologi informatycznych
   • znajomość systemu GIS
   • znajomość technologi Big Data
   • wiedza informatyczna
   • znajomość języka obcego
   • znajomość specjalistycznej terminologii
   • umiejętność zarządzania informacją
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

   Jak wyglądają studia na kierunku polityka zarządzania dziedzictwem kulturowym?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Osoby, które aplikują na kierunek polityka zarządzania dziedzictwem kulturowym zdobędą wszechstronne wykształcenie społeczne i polityczne.

   Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie dziennym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studia na kierunku polityka zarządzania dziedzictwem kulturowym będą miały wymiar interdyscyplinarny, dzięki czemu zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych. W ramach licznych zajęć dowiesz się więcej na temat kwestii politycznych, ekonomicznych, społecznych czy artystycznych, a w planie znajdzie się wiele przedmiotów powiązanych z tymi zagadnieniami. Oto wybrane z nich:

   • Dokumentacja cyfrowa w dziedzictwie kulturowym
   • Krajobraz kulturowy a rozwój lokalny
   • Współczesne platformy medialne

   Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Jako student powyższego kierunku będziesz miał okazję wykształcić szereg umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim nauczysz się inwentaryzacji dziedzictwa kulturowego oraz podejmowania działań na rzecz jego ochrony. Ponadto dowiesz się, w jaki sposób wykorzystywać zaawansowane programy i narzędzia informatyczne w swojej codziennej pracy zawodowej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia drugiego stopnia na kierunku polityka zarządzania dziedzictwem kulturowym będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku polityka zarządzania dziedzictwem kulturowym na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU POLITYKI ZARZĄDZANIA DZIEDZICTWEM KULTUROWYM:

   • instytucje kultury (muzea, galerie sztuki, domy kultury)
   • jednostki administracji publicznej
   • organizacje pozarządowe
   • archiwa
   • biblioteki
   • specjalistyczne wydawnictwa
   • redakcje czasopism
   • media
   • edukacja
   • działy marketingu i reklamy
   • instytucje związane z dziedzictwem narodowym i kulturowym
   • przemysł turystyczny
   • firmy i korporacje międzynarodowe

   Komentarze (0)