INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM

INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM

INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, w czasach rozwoju gospodarki i przemysłu oraz pojawiania się nowych przedsiębiorstw z zakresu różnorodnych dziedzin, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na kształcenie specjalistów z obszaru zarządzania biznesem i potencjałem ludzkim. Nic dziwnego, że studia związane z tą tematyką od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną i rozwijającą pracę.

Jednym z ciekawszych i bardziej perspektywicznych kierunków tego typu jest International business program. Ich program umożliwia wszystkim studentom uzyskania kompetencji z obszaru zarządzania międzynarodowego i powiązanych z nim dyscyplin i dziedzin naukowych. Niewątpliwym atutem jest także fakt, że wszystkie zajęcia i wykłady prowadzone są w języku angielskim, co jest niewątpliwie przyszłościowym i dopasowanym do potrzeb dzisiejszego świata, rozwiązaniem. Jeżeli więc zależy Ci na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i rozwijaniu się na kilku polach jednocześnie, to studia na kierunku international business program będą dla ciebie najlepszym wyborem.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku international business program?

Jako student tego niezwykle prestiżowego i nowoczesnego kierunku studiów, będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru kilku, różnorodnych dziedzin i dyscyplin naukowych. Podczas kursu, przede wszystkim dowiesz się więcej na temat szeroko pojętego zarządzania i technik stosowanych w tym obszarze. Ponadto, zaznajomisz się z podstawami marketingu oraz zarządzania międzynarodowego.

W ofercie kształcenia przewidziano także zajęcia, dzięki którym zyskasz cenne kompetencje z zakresu nauk prawnych, ekonomii, finansów i rachunkowości. W trakcie nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej wpisywać się w twoje zainteresowania i plany zawodowe. Zadecydujesz pomiędzy zarządzaniem globalnym, a międzynarodowym zarządzaniem finansami. Jako że studia w całości odbywają się w języku angielskim, rozwiniesz także swoje zdolności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę, zarówno w krajowych oddziałach światowych firm, jak i poza granicami Polski.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle nowoczesnego i prestiżowego kierunku będziesz miał rozbudowaną i wieloaspektową wiedzę z zakresu zarządzania międzynarodowego, ekonomii, marketingu, rachunkowości i wielu innych dyscyplin naukowych. . Umiejętności i kwalifikacje zdobyte podczas nauki sprawią, że idealnie odnajdziesz się w wielu atrakcyjnych i interesujących zawodach dopasowanych do twojego wykształcenia.

Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich w różnorodnych firmach, korporacjach czy instytucjach. Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z administracją państwową, samorządową lub organizacjami pozarządowymi. Równie ciekawą opcją jest zatrudnienie w branży finansowej, między innymi w bankach, agencjach kredytowych czy ubezpieczeniowych. Dodatkowo, doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego prestiżowego kierunku będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru nauk ścisłych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą wykazać się znajomością języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku international business program

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia II stopnia

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM:

 • wiedza z obszary zarządzania międzynarodowego
 • umiejętność zarządzania biznesem i potencjałem ludzkim
 • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • wiedza ekonomiczna
 • wiedza z zakresu rachunkowości i finansów
 • znajomość nauk prawnych
 • znajomość podstaw marketingu
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM:

 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • branża finansowa
 • analityk finansowy
 • analityk biznesowy
 • firmy konsultingowe
 • działy marketingu
 • administracja państwowa
 • organizacje pozarządowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM

Komentarze (0)