INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM

INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM

Studia na kierunku international business program możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

International business program stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku international business program

INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM studia – kierunek studiów

Studia na kierunku international business program to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku international business program
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku international business program możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | international business program - uczelnie >

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego prestiżowego kierunku będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru nauk ścisłych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą wykazać się znajomością języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.

INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku international business program?

Jako student tego niezwykle prestiżowego i nowoczesnego kierunku studiów, będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru kilku, różnorodnych dziedzin i dyscyplin naukowych. Podczas kursu, przede wszystkim dowiesz się więcej na temat szeroko pojętego zarządzania i technik stosowanych w tym obszarze.

Ponadto, zaznajomisz się z podstawami marketingu oraz zarządzania międzynarodowego. W ofercie kształcenia przewidziano także zajęcia, dzięki którym zyskasz cenne kompetencje z zakresu nauk prawnych, ekonomii, finansów i rachunkowości. W trakcie nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej wpisywać się w twoje zainteresowania i plany zawodowe.

Zadecydujesz pomiędzy zarządzaniem globalnym, a międzynarodowym zarządzaniem finansami. Jako że studia w całości odbywają się w języku angielskim, rozwiniesz także swoje zdolności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę, zarówno w krajowych oddziałach światowych firm, jak i poza granicami Polski.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • wiedza z obszary zarządzania międzynarodowego
 • umiejętność zarządzania biznesem i potencjałem ludzkim
 • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • wiedza ekonomiczna
 • wiedza z zakresu rachunkowości i finansów
 • znajomość nauk prawnych
 • znajomość podstaw marketingu
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Jak wyglądają studia na kierunku international business program?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek international business program jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

 

Studia na kierunku international business program możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Osoby, które aplikują na powyższy kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk o zarządzaniu.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku international business program będziesz uczęszczał na wiele ciekawych i rozwijających zajęć o tematyce związanej z naukami o zarządzaniu, ekonomią i szeroko rozumianym biznesem. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • International Economics
 • Management Information Systems
 • Statistics and Econometrics for Business

Program nauczania zakłada również realizacje obieralnych specjalizacji, których ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na powyższym kierunku, wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim poznasz nowoczesne techniki zarządzania i marketingu oraz nauczysz się ich zastosowania w praktyce.

Ponadto dowiesz się, w jaki sposób interpretować i analizować wybrane zjawiska społeczne, gospodarcze i ekonomiczne. Studenci nauczą się również przygotowywać pogłębione analizy i raporty finansowe. Jako że zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe i poznać specjalistyczną terminologię branżową.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, w czasach rozwoju gospodarki i przemysłu oraz pojawiania się nowych przedsiębiorstw z zakresu różnorodnych dziedzin, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na kształcenie specjalistów z obszaru zarządzania biznesem i potencjałem ludzkim.

Nic dziwnego, że studia związane z tą tematyką od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje szanse na atrakcyjną i rozwijającą pracę.

Jednym z ciekawszych i bardziej perspektywicznych kierunków tego typu jest International business program. Ich program umożliwia wszystkim studentom uzyskania kompetencji z obszaru zarządzania międzynarodowego i powiązanych z nim dyscyplin i dziedzin naukowych

Niewątpliwym atutem jest także fakt, że wszystkie zajęcia i wykłady prowadzone są w języku angielskim, co jest niewątpliwie przyszłościowym i dopasowanym do potrzeb dzisiejszego świata, rozwiązaniem.

Jeżeli więc zależy Ci na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i rozwijaniu się na kilku polach jednocześnie, to studia na kierunku international business program będą dla ciebie najlepszym wyborem.

 

5. Gdzie studiować international business program

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek international business program:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku international business program trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku international business program będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle nowoczesnego i prestiżowego kierunku będziesz miał rozbudowaną i wieloaspektową wiedzę z zakresu zarządzania międzynarodowego, ekonomii, marketingu, rachunkowości i wielu innych dyscyplin naukowych. .

Umiejętności i kwalifikacje zdobyte podczas nauki sprawią, że idealnie odnajdziesz się w wielu atrakcyjnych i interesujących zawodach dopasowanych do twojego wykształcenia.

Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich w różnorodnych firmach, korporacjach czy instytucjach. Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z administracją państwową, samorządową lub organizacjami pozarządowymi.

Równie ciekawą opcją jest zatrudnienie w branży finansowej, między innymi w bankach, agencjach kredytowych czy ubezpieczeniowych. Dodatkowo, doskonała znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

 

Absolwent kierunku international business program znajdzie zatrudnienie jako/w takim miejscu jak:

 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • branża finansowa
 • analityk finansowy
 • analityk biznesowy
 • firmy konsultingowe
 • działy marketingu
 • administracja państwowa
 • organizacje pozarządowe

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

International business program studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

International business program studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku international business program

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki studia w języku obcym

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)