Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku Innowacyjna gospodarka miejska to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Opis kierunku
Studia na kierunku Innowacyjna gospodarka miejska dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. innowacyjnych i inteligentnych rozwiązań stosowanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w celu poprawy efektywności funkcjonowania miast.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia na kierunku Innowacyjna gospodarka miejska najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, biologia, historia sztuki, informatyka, matematyka, język obcy, język mniejszości narodowej, język polski, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Studia na kierunku Innowacyjna gospodarka miejska dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w jednostkach administracji samorządowej, agencjach rozwoju regionalnego i lokalnego, firmach konsultingowych i doradczych czy biurach projektowych.
Rekrutacja na studia na kierunek Innowacyjna gospodarka miejska, w przypadku studiów I stopnia, wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Z kolei rekrutacja na studia II stopnia bierze pod uwagę ocenę na dyplomie ukończenia studiów.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Innowacyjna gospodarka miejska:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Innowacyjna gospodarka miejska dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. rozwoju miast, innowacyjnych i inteligentnych rozwiązań problemów miejskich czy nowoczesnych technologii przyczyniających się do poprawy funkcjonowania miast.
Studenci tego kierunku mogą nauczyć się również, jak tworzyć analizy opracowywania projektów miejskich, jak stosować narzędzia statystyczne i informatyczne w celu oceny zjawisk związanych z gospodarką miejską czy jak pozyskiwać nowych inwestorów, żeby poprawiać konkurencyjność miast.
Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Innowacyjna gospodarka miejska: gospodarka budżetowa miasta, kapitał rzeczowy i finansowy rozwoju miast czy sektor kreatywny w mieście.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Innowacyjna gospodarka miejska to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe, adresowane do osób, które chcą zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie m.in. analizy, oceny i innowacyjnych sposobów gospodarowania miastem w różnych aspektach. Program studiów zakłada, że studenci nauczą się również tworzyć analizy i projekty miejskie, projektować i planować rozwiązania współczesnych problemów miast czy kreować rozwój miast i poprawiać jakość życia mieszkańców.
Kierunki studiów takie jak Innowacyjna gospodarka miejska dają studentom także możliwość zapoznania się z zagadnieniami z dziedzin takich jak gospodarka przesrzenna oraz geografia społeczno-ekonomiczna.
Studia na kierunku Innowacyjna gospodarka miejska możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Innowacyjna gospodarka miejska trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku Innowacyjna gospodarka miejska dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w jednostkach administracji samorządowej, np. w wydziałach promocji miasta, inwestycji czy ochrony środowiska, w przedsiębiorstwach zajmujących się wdrażaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych czy w agencjach rozwoju lokalnego i regionalnego. Mogą także znaleźć zatrudnienie w organizacjach pozarządowych, które zajmują się działalnością lokalną czy ochroną środowiska, w firmach konsultingowych i doradczych czy w instytutach badawczych zajmujących się rozwojem regionalnym i lokalnym.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Innowacyjna gospodarka miejska:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Innowacyjna gospodarka miejska
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia