Wyobraź sobie, że dzięki Twojej strategii komunikacji największe koncerny na świecie wielokrotnie odnoszą sukces. Jak się z tym czujesz? Pytanie zbędne, to oczywiste, właśnie przyczyniłeś się wzrostu znaczenia marki w świadomości społeczeństwa, to musi satysfakcjonować.
Branie odpowiedzialności za kreowanie komunikacji i wdrażanie jej w szeregi konkretnej instytucji to nie lada wyzwanie tym bardziej, że każda branża rządzi się swoimi prawami. I tak komunikację dla sądów powszechnych, prokuratury, policji czy straży granicznej należy zaprojektować według sprecyzowanych wytycznych, a inaczej, z większym polem manewru dla niezależnych jednostek z sektora turystycznego lub reklamy.
Public relations to nie tylko relacje między instytucją a interesantem. To przede wszystkim okazja do nawiązania długoterminowych stosunków między stronami, opartymi na wzajemnym szacunku, zaufaniu i lojalności. Czym jest dzisiaj PR i w jakich dziedzinach sprawdza się najlepiej? Jak zaprojektować komunikację opartą na najwyższych standardach? Które z interdyscyplinarnych aspektów mają największe znaczenie dla zarządzania instytucjami publicznymi?
1. Typ i tryb studiów
Osoby, które aplikują na kierunek management instytucji publicznych i public relations zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk o zarządzaniu i marketingu.
Studia na kierunku managment instytucji publicznych i public relations możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, a nauka jest w pełni darmowa. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student kierunku management instytucji publicznych i public relations zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu zarządzania, marketingu, reklamy oraz public relations. W czasie studiów będziesz miał dostęp do szerokiej oferty zajęć akademickich powiązanych z powyższą tematyką. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:
-
współczesne konflikty w Europie i na świecie
-
nowe ruchy społeczne
-
postępowanie administracyjne
Studenci dokonają także wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę bloków specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Jako student powyższego kierunku wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim poznasz nowoczesne techniki zarządzania i marketingu, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.
Studenci nauczą się także kształtowania wizerunku osób i instytucji oraz zasad współpracy z różnego typu mediami. W ramach studiów zostanie zrealizowany lektorat z języka obcego, dzięki któremu rozwiniesz zdolności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
4. Dla kogo ten kierunek
Jeśli w sferze Twoich zainteresowań znajduje się management instytucji publicznych oraz możliwości public relations, fascynuje Cię to, w jaki sposób relacje między ludźmi wpływają na rynek biznesowy w Polsce i za granicą, pragniesz zdobyć rzetelną wiedzę w zakresie zagadnień komunikacyjnych z poziomu instytucji rządowych i samorządowych i mieć szansę na przygotowanie do bycia specjalistą ds. kreacji komunikacji, studia na kierunku management instytucji publicznych i public relations to zdecydowanie najlepszy wybór dla Ciebie.
5. Gdzie studiować managment instytucji publicznych i public relations
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek managment instytucji publicznych i public relations: