LITERATUROZNAWSTWO - STUDIA DOKTORANCKIE

LITERATUROZNAWSTWO - STUDIA DOKTORANCKIE

LITERATUROZNAWSTWO-STUDIA DOKTORANCKIE studia -kierunek studiów

Studia doktoranckie z zakresu literaturoznawstwa skierowane są do wszystkich absolwentów kierunków humanistycznych, którzy chcieliby dalej kształcić się w tym kierunku i zdobywać nowe kwalifikacje. Ukończenie studiów trzeciego stopnia otwiera drzwi do kariery naukowej i zapewnia kompleksowe wykształcenie w danej dziedzinie.
Jeśli więc jesteś osobą ambitną, która zawsze stawia sobie wysokie cele, a dodatkowo chcesz rozwijać swoje pasje i zainteresowania to powinieneś rozważyć wybór studiów doktoranckich na kierunku literaturoznawstwo.
 
 
Czego nauczysz się na kierunku literaturoznawstwo-studia doktoranckie?
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętej literatury i wszystkich aspektów z nią związanych. Będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru teorii literatury oraz zapoznasz się z tekstami literatury dawnej i współczesnej. Ponadto, w trakcie kursu skupisz się na kształceniu zdolności z obszaru kultury, a także zapoznasz się z najnowszymi badaniami dotyczącymi tych dziedzin.
W ciągu czterech lat trwania kursu najwięcej czasu poświęcisz na pisanie pracy doktoranckiej i przygotowaniom do egzaminu dyplomowego. Część zajęć, w których będziesz uczestniczył, będzie podporządkowana kształtowaniu twojego warsztatu naukowego. Dowiesz się jak przeprowadzać badania naukowe oraz redagować specjalistyczne teksty.
Program studiów zakłada odbycie praktyk, które zrealizujesz prowadząc zajęcia na uczelni. Zostaniesz do tego kompleksowo przygotowany, podczas licznych ćwiczeń i wykładów dotyczących zagadnień pedagogicznych i dydaktycznych. W trakcie czteroletniej nauki rozwiniesz swoje zdolności językowe i nauczysz się wykorzystywać język angielski podczas pracy naukowej.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent studiów doktoranckich na kierunku literaturoznawstwo będziesz miał wiedzę z zakresu literatury dawnej i współczesnej, teorii literatury oraz najnowszych badań naukowych z tej dziedziny. Uzyskane kompetencje umożliwią ci rozpoczęcie kariery naukowej. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie na wyższych uczelniach w kraju i zagranicą.
Co więcej, będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w ośrodkach badawczo-naukowych. Po ukończeniu tego niezwykle prestiżowego kierunku będziesz mógł pracować w instytucjach kulturalnych oraz w specjalistycznych wydawnictwach. Przygotowanie pedagogiczno-dydaktyczne sprawi, że idealnie odnajdziesz się jako nauczyciel w szkole średniej. Znajomość języka angielskiego i umiejętność wykorzystywania go w pracy naukowej umożliwi Ci znalezienie pracy także na arenie międzynarodowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem literaturoznawstwa na studiach doktoranckich, musisz spełnić szereg warunków. Po pierwsze musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich. Ponadto od kandydatów wymaga się znajomości języka obcego, potwierdzonej certyfikatem i udokumentowanej pracy naukowej w wybranej przez siebie dziedzinie. Po spełnieniu wszystkich warunków trzeba przejść rozmowę kwalifikacyjną, której wynik zadecyduje o przyjęciu na studia trzeciego stopnia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LITERATUROZNAWSTWO - STUDIA DOKTORANCKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Kierunek studia doktoranckie w zakresie literaturoznawstwa prowadzony jest przez:

Wydział Humanistyczny

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Kierunek literaturoznawstwo - studia doktoranckie prowadzony jest przez:

Wydział Filologiczny UR

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LITERATUROZNAWSTWO-STUDIA DOKTORANCKIE:

 • znajomość współczesnej i dawnej literatury polskiej i światowej
 • wiedza z zakresu teorii literatury i kultury
 • znajomość najnowszych badań naukowych z dziedziny literatury
 • znajomość języka angielskiego
 • znajomość zagadnień filozoficznych
 • wiedza z zakresu dydaktyki i pedagogiki
 • umiejętność pisania i redagowania tekstów naukowych.
 

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU LITERATUROZNAWSTWO-STUDIA DOKTORANCKIE:

 • ośrodki naukowo-badawcze
 • uczelnie wyższe w kraju i za granicą
 • edukacja
 • specjalistyczne wydawnictwa
 • instytucje kulturalne

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LITERATUROZNAWSTWO - STUDIA DOKTORANCKIE

Komentarze (0)